«ФОРМУВАННЯ БЕЗПЕЧНОГО СЕРЕДОВИЩА: СПІЛЬНА СПРАВА ПОЛІЦІЇ ТА ГРОМАДИ»

В сучасних умовах реформування міліції та створення національної поліції важливим елементом є формування сталих зв’язків на рівні територіальних громад між правоохоронними органами, органами місцевого самоврядування та громадськістю, запровадження механізмів підзвітності поліції, залучення громадськості до формування пріоритетів діяльності поліції.

За результатами аналізу інформації, яку було отримано від Центру правової інформації та консультацій, що діє на базі офісу громадської організації «ПРАВО», а також від громадської приймальні, що діяла на базі офісу громадської організації «Народний адвокат», було виявлено високий рівень недовіри членів територіальної громади міста Хмільника до правоохоронних органів. Більшість опитаних громадян переконані, що реформування поліції змінить лише назву, а не якість роботи правоохоронних органів.
Після аналізу ситуації, громадською організацією «ПРАВО» було розроблено проект «Формування безпечного середовища: спільна справа поліції та громади» та представлено його на конкурс, оголошений Міжнародним фондом «Відродження». Цей проект було підтримано. А 30 січня, в конференц-залі міської ради, відбулася його презентація.
Участь в презентації взяли представники поліції, міської влади, депутатського корпусу, активна громадськість та представники засобів масової інформації.
Під час заходу експерт громадської організації «ПРАВО» Олена Черній поінформувала присутніх про мету та завдання проекту, зазначивши, що ситуацію, яка нині склалася, можна виправити, залучивши членів територіальної громади Хмільника до розробки та визначення пріоритетів діяльності поліції.
Голова ради ГО «ПРАВО» Віталій Дорох поінформував присутніх про методи, завдяки яким планується залучити представників громадськості до громадського контролю в сфері благоустрою, акцентувавши увагу присутніх на необхідності розробки та затвердження місцевої нормативно-правової бази, зокрема Положення про громадський контроль та Методики відбору громадських інспекторів з благоустрою. Окремо було звернено увагу на необхідності проведення навчання для осіб, які мають бажання стати громадськими інспекторами з благоустрою.
Тарас Носальський, експерт ГО «ПРАВО» розповів про необхідність проведення активної освітньої, просвітницької діяльності, що буде спрямована на попередження злочинності та посилення правопорядку, підвищення поінформованості громадян щодо діяльності поліції.
Учасники активно долучилися до обговорення запропонованої в рамках реалізації проекту діяльності. Зокрема, учасників цікавили механізми, які дозволять проводити просвітницьку діяльність, а також запровадження інституту громадських інспекторів з благоустрою.
На всі питання, що виникали, учасники отримали вичерпні відповіді від експертів громадської організації «ПРАВО».

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of