ДІТИ “КУПУЮТЬ” СВОЮ СМЕРТЬ

В соцмережі поширюється вкрай небезпечна гра.

У соціальній мережі з неймовірною швидкістю поширюється “гра”, яка доводить підлітків до скоєння самогубства. У Харківській області розслідується два таких випадки. Про це повідомляє ICTV.
16-річний хлопчик Віталій і 14-річна дівчинка Марійка не були знайомі і жили в різних містах Харківської області. Обидві дитини виросли в благополучних сім’ях. Батьки та вчителі не розуміють, що стало причиною суїциду, адже за ними не помічали ні змін у поведінці, ні пригніченого настрою. Однак друзі цих дітей стверджують, що причиною могли бути ті самі закриті групи в соціальних мережах, які підштовхують дітей до самогубства.
13-річна Юля, яка не вірить в те, що самогубство її однолітків – випадковість, вирішила перевірити, як працюють ці групи в соціальних мережах. “Діти, які хочуть накласти на себе руки, розміщують на своїй сторінці в соцмережі вірші, які містять в собі слова “розбуди мене в 4.20″ (саме в цей час в таких групах роздають завдання – ред.), і по них їх знаходять куратори груп. В останній день підлітку дають завдання вбити себе. Пишуть, де це має статися, як, і о котрій годині”, – розповідає дівчинка.
Ситуацію прокоментував Борис Михайлов, головний спеціаліст МОЗ з питань психіатрії: “Це придушення своєї волі і непомітне підведення людини до псевдо-логічного рішення про те, що кінцевий шлях – це смерть, і що це найбільш бажана і висока подія у житті” , – говорить він.
Організатори таких груп вміло підштовхують дітей до непоправного, але вберегти їх від такого кроку можливо. Головне – вчасно розпізнати небезпеку. На що слід звернути увагу:
1. Підліток не висипається, не дивлячись на те, що спати лягає вчасно. Простежте, чи спить він рано-вранці (в проміжку між 4 і 5 годинами).
2. Дитина малює метеликів, китів, єдинорогів.
3. Перевірте групи, в яких вона перебуває у соцмережах. Якщо серед них зустрічаються ті, що містять в назві фрази “Кити пливуть вгору”, “Розбуди мене в 4.20”, “Тихий будинок”, “Море китів” – дитина в небезпеці. Також зверніть увагу на хештег: домкитов, млечнийпуть, хочувгру, F53, f57, f58, d28. І зовсім страшно, якщо на стіні з’являються цифри – зворотний відлік від 50 і менше.
4. Дитина не пояснює, куди витрачає кишенькові гроші – фахівці відзначають, що за участь в більшості таких груп учасники сплачують внески.
І найголовніше – дружіть зі своєю дитиною, цікавтеся її життям і проблемами, щоб у складній ситуації за допомогою вона прийшла до вас, а не до незнайомих людей в Інтернеті.

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of