Як в Сальниці зиму проводжали

Минулий четвер у селі Сальниці ознаменувався двома великими подіями для місцевих жителів. Це й освячення нещодавно збудованої каплиці, і святкування смачного та неймовірно ситного свята Масниці, яке передує настанню Великого посту.


У мальовничому гаю, що в селі Сальниця, є криничка. Про цілющі властивості води ходять легенди, які сальничани переповідають і досі. А історія появи цілющого джерела сягає далекого XVII століття, ще коли татари нападали на наші землі. Під час одного з таких набігів місцевий священик з дяком, рятуючи цінності храму, втекли за село на болотисту місцевість, але куля ворога наздогнала дяка. На місці його смерті виросли верба з калиною, а на місці загибелі священика пробилося джерело. За оповідями сальничан, через багато століть діти, які випасали за селом худобу, побачили в джерелі образи Матері Божої та святих. Але сільський священик не повірив дітям і наказав засипати джерело. Через деякий час він серйозно захворів, і лише вода з цілющого джерела допомогла йому подолати страшну хворобу. Місцеві жителі облаштували те місце, зробили криничку, і відтоді приходять до неї з молитвами та вірою в зцілення.
Сальничани, попіклувавшись про цілюще джерело Божої Матері, за кошти проекту першого районного конкурсу розвитку територіальних громад збудували над ним капличку, а минулого четверга її освятив настоятель храму церкви Покрови Пресвятої Богородиці, протоієрей Сергій Головащенко. До каплички навідались голова райдержадміністрації Євгеній Буткевич, голова районної ради Зоя Бонсевич і депутат обласної ради Олександр Крученюк. Вони разом із вірянами помолилися і досхочу напилися життєдайної водиці, попрохавши у Матінки Божої всіх Божих благодатей.
А потім в сільському клубі відбулося святкування Масниці. У просторому залі, як-то кажуть, ніде було й яблучку впасти. Здавалося, що все село покинуло свої невідкладні справи і прийшло гуртом провести таку набридлу зиму та в веселощах зустріти довгоочікувану весну.
До сальницької громади з привітальним словом звернувся сільський голова Леонід Мар’євич, після чого запросив на сцену гостей з району.
– Дуже гарна і знакова подія сталася сьогодні у селі. Завдяки вашим старанням тут відроджується духовна спадщина. Районна влада спільно з обласною та вашим активним сільським головою – всі ми стараємося покращити село Сальницю в усіх сферах. Впевнений, що лише спільними зусиллями зможемо побудувати те, до чого прагнемо і на що заслуговуємо, – мовив до присутніх голова райдержадміністрації Євгеній Буткевич.
Голова районної ради Зоя Бонсевич також привітала сальницьку громаду, побажавши місцевим жителям щастя, здоров’я, благополуччя й процвітання, ласкавого сонечка і щоб ніколи не заростала до кринички стежка. З найкращими побажаннями до сальничан звернувся і депутат обласної ради Олександр Крученюк, побажавши їм добра, єдності та мирного неба.
Веселощі розпочалися зі святкового концерту, який організували працівники сільського Будинку культури. Своїми виступами присутніх радували дитячий вокальний ансамбль Сальницької школи, народний аматорський жіночий ансамбль «Берегиня», Микола Деренюк, Маша Крикун в образі Зими і Катя Гузенко в образі Весняночки. Бурхливі оплески від місцевих жителів по праву отримали юні хмільничани – випускник Тульчинського училища культури Олександр Мединський і студентка Вінницького музичного училища імені М.Д. Леонтовича Юлія Мединська. На святі не обійшлося й без забав, де кожен міг похизуватися силою та вправністю рухів.
Свято Масниці триває весь тиждень і супроводжується випіканням та споживанням млинців. Тому сальничани подбали й про найсмачніший атрибут до свята, приготувавши для своїх односельчан та гостей різноманітні смаколики. Чого лише не було на щедрих столах: запашна гаряча юшка, бутерброди з українським смальцем, шашлички та домашня ковбаска, рум’яні пиріжечки та пончики… А вже скільки млинців напекли з різними начинками: і традиційні з сиром та капустою, солодкі з варенням і згущеним молоком, – і все це завдяки невтомним рукам працівників дитячого садочка, сільської ради, лікарні, а також СТОВ «Відродження-2008», Хмільницької філії ПрАТ «Зернопродукт МХП» і ТОВ «Обрій-Агро». Ось так провели зиму працьовиті, щирі, співучі сальничани, які вірять в Бога, люблять рідну землю, співають народних пісень і свято бережуть звичаї свого роду, передаючи дітям, онукам, правнукам.

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of