Програма «Доступні ліки» – це можливість забезпечити кожного громадянина ліками

 

З квітня цього року стартувала Урядова програма «Доступні ліки» – запровадження механізму відшкодування часткової вартості лікарських засобів під час лікування осіб, що страждають на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет ІІ типу. Про запровадження та принцип роботи програми на теренах Хмільниччини розповідає голова райдержадміністрації Євгеній Буткевич.

– Євгенію Віталійовичу, розкажіть, будь ласка, як програма “Доступні ліки” буде реалізовуватися на Хмільниччині?

– З метою впровадження і реалізації відшкодування вартості лікарських засобів та покращення якості надання медичної допомоги населенню я підписав відповідне розпорядження «Про модернізацію первинного рівня надання медичної допомоги в частині запровадження інформаційних технологій в закладах сімейної медицини району», яким, зокрема, створено районну робочу групу з вирішення питань галузі охорони здоров’я в частині впровадження електронного реєстру пацієнтів та запровадження відшкодування вартості лікарських засобів.
Вже відбулось два засідання, на яких було обговорено та узгоджено механізм запровадження відшкодування вартості лікарських засобів та заключення договорів на відшкодування вартості лікарських засобів мешканцям міста та району.

– Як і де можна отримати ліки?

– Пацієнт спочатку звертається до сімейного лікаря, за потребою, до вузького спеціаліста, а потім до сімейного лікаря, сімейний лікар виписує рецепт. Потім пацієнт звертається в аптечний заклад з позначкою «Доступні ліки» та отримує ліки, вартість яких повністю або частково оплачує держава.
Аптеки на добровільних умовах підписують договір з лікувальними закладами та стають учасниками програми.
Відповідно до заключених договорів на Хмільниччині здійснюватимуть відпуск лікарських засобів, що будуть відшкодовуватись по програмі «Доступні ліки», аптеки: АПНВП «Візит», ТОВ «Аптека №156», КП «Центральна Хмільницька районна аптека № 265», мережа аптек ПП «Конекс» (3 пункти), комунальна аптека с.Уланів №94, ТОВ аптека «І.К. Вел». Згодом, можливо, й інші виявлять бажання приєднатися до програми.

– Які вимоги до аптеки – учасника програми?

– У кожному аптечному закладі, що бере участь в урядовій програмі «Доступні ліки», обов’язково має бути наявний найдешевший генерик (найдешевший препарат) та перелік цін відшкодування.
Аптека надає лікувальним установам фінансовий звіт та документальне підтвердження продажу лікарських засобів, котрі підлягають відшкодуванню, та отримує повернення коштів. Контроль за використанням коштів здійснює райдержадміністрація.

– Чому саме ці категорії захворювань?

– Механізм відшкодування вартості ліків поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.
Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

– Скільки коштів виділив Уряд на програму?

– У 2017 році на реалізацію програми Уряд виділив 500 млн гривень.
Хмільницькому району передбачено 870 тис.грн.
Мета програми «Доступні ліки» – забезпечити кожного громадянина міста та району необхідними лікарськими засобами, які покращать якість життя і запобіжать виникненню ускладнень.
Своїм головним завданням сьогодні вважаю забезпечення функціонування даної програми на високому рівні. Дуже важливо, щоб люди, які потребують лікування, були вчасно та в необхідній кількості забезпечені ліками.

Розмову вів О. ОКОЛОДЬКО.

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of