Соціально-економічний розвиток Вінниччини обговорювали на засіданні колегії у Хмільнику

Гарною традицією у Вінницькій області стало проведення виїзних колегій облдержадміністрації. Минулого тижня засідання колегії відбулося в місті Хмільнику за участі голови облдержадміністрації Валерія Коровія, голови обласної ради Анатолія Олійника, голови Хмільницької райдержадміністрації Євгенія Буткевича, голови Хмільницької районної ради Зої Бонсевич, інших очільників райдержадміністрацій та районних рад, міських голів, голів об’єднаних територіальних громад Вінниччини, керівників силових структур, департаментів та управлінь регіону.

Спочатку учасники виїзної колегії відвідали село Жданівку, де відбулося відкриття першого в області Центру безпеки громадян. Потім всі запрошені зібралися у конференц-залі санаторію «Медичний центр реабілітації залізничників». Традиційно засідання колегії відкрив голова облдержадміністрації Валерій Коровій, який довів до відома присутніх порядок денний і наголосив на важливості виїзних колегій, що сприятиме ознайомленню з роботою структурних підрозділів райдержадміністрацій та обміну досвідом. Він повідомив присутнім також і про те, що Вінницька область за підсумками першого півріччя за рівнем розкриття злочинів є найкращою в Україні, що свідчить про злагоджену і тісну співпрацю структур і відомств силового характеру й органів місцевого самоврядування.
У ході засідання колегії облдержадміністрації розглянуто ряд актуальних питань життєдіяльності області. Про основні соціально-економічні показники області за перше півріччя цього року повідомив директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко. Він зазначив, що в області склалася тенденція стабільного росту промислового виробництва, через що Вінницька область уже посіла за обсягом виробництва третє місце в Україні. Друге питання, яке розглянули на засіданні колегії, стосувалося агропромислового комплексу. Про це розповів директор департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Ткачук. Він повідомив, що Вінницька область займає перше місце серед регіонів України за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства, м’яса, молока та за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби. За його словами, в області уже розпочався збір ранньої групи зернових, зернобобових культур та ріпаку.
Серед ряду інших важливих тем Микола Федорович підкреслив, що в області на сьогодні діють 73 елеватори. Також у галузь агропромислового розвитку залучено вдвічі більше інвестиційних проектів порівняно з цим самим періодом минулого року.
Про підсумки виконання бюджету за перше півріччя присутніх інформував директор департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський. Зокрема, він повідомив, що дохідну частину до плану на півроку виконано по всіх 55-ти бюджетах адміністративно-територіальних одиниць, а найбільший приріст доходів, які надійшли до загального фонду бюджету області, – по Крижопільському, Оратівському, Калинівському, Барському та Літинському районах. Директор департаменту окремо зупинився на незабезпеченості коштами виплати заробітної плати працівникам в бюджетній сфері Вінниччини, а саме на заробітну плату в обласних освітніх та медичних закладах.
Заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк проінформував присутніх про реформування галузі освіти і підготовку до нового навчального року. Як сказав Володимир Буняк, одним із найважливіших завдань, визначених урядом України, є створення опорних шкіл. Він зауважив, що в семи об’єднаних територіальних громад області вже є власні органи управління освітою. Наразі прийнято рішення про створення двох опорних закладів, у тому числі й у ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Уланів Хмільницького району. Також Володимир Буняк висловив певне занепокоєння станом освіченості та наявності знань в учнів області, а також повідомив результати зовнішнього незалежного оцінювання: цьогоріч ЗНО пройшли майже дев’ять тисяч учнів, дев’ятеро випускників з Вінниччини отримали 200-бальні сертифікати. В ході засідання Володимир Буняк торкнувся питань підготовки освітян до нового навчального року, де повідомив про ремонтні роботи в деяких школах області та про забезпеченість підвозом педагогічних працівників та учнів до навчальних закладів.
З квітня цього року на території нашої країни стартувала урядова програма «Доступні ліки», завдяки якій люди із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи цукровим діабетом ІІ типу можуть безкоштовно або з незначною доплатою отримати ліки. Про хід виконання цієї урядової програми в нашій області розповіла директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович. За її словами, за результатами впровадження проекту Вінницька область входить до п’ятірки лідерів з відшкодування вартості ліків. Станом на 1 липня в програмі беруть участь 364 аптеки області. Але наразі і досі гостро стоїть проблема доступності до аптечної мережі саме сільського населення. В ході доповіді прозвучала й інформація про те, що уже з червня було розпочато відпуск препаратів інсуліну за пільговими рецептами. Начальник головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Юрій Козак у ході своєї доповіді наголосив на тому, що основними завданнями Держгеокадастру є не лише оформлення документів на землю, як звикли громадяни, а й здійснення державного контролю за використанням та охороною земель усіх категорій. Також він повідомив про те, що з заявами про отримання ділянок звернулися понад 13 тисяч учасників АТО, 5187 громадян вже розробили документацію та отримали у власність 6 тисяч 300 гектарів землі. Останнє, але не менш важливе питання на засіданні колегії стосувалось стану призначення житлових субсидій у Вінницькій області, про що проінформувала директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна. За її словами, на основі змін до цієї програми у травні органи соцзахисту перепризначили субсидії на наступний сезон та розрахували її розміри на літній період, а з жовтня – на новий опалювальний сезон. Повторно подавати документи на оформлення субсидії необхідно буде лише тим, хто орендує житло або в кого відбулися зміни у складі сімї, змінився стан чи статус. Оформити субсидію зможуть і ті, хто проживає без реєстрації у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги.

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of