Замість здорового способу життя діти засідають вдома за комп’ютерами

Дівоча футбольна команда «Астарта» міста Хмільника має глибоку історію і нараховує не одне покоління чемпіонів. Створив її звичайний фізкультурник – Григорій Георгійович Єременко, який і досі працює вчителем фізкультури в четвертій школі. Ще у 2005 році він спільно з меценатом Олександром Івановичем Ткаленком на базі міських шкіл створив спортивний гурток з дівочого футболу.

Зібравши у себе спортсменок із різних дисциплін, була складена міцна футбольна команда, яка на перших своїх змаганнях завоювала срібне чемпіонство області. «Астарта» швидко розвивалась та завойовувала все нові і нові трофеї. Чемпіонство міста, чемпіонство району, чемпіонство області – усе це привело дівчат та їхнього тренера до чемпіонату України. Обійшовши у фіналі  команду  Костопільського спортивного інтернату, наша команда здобула перемогу і привезла у Хмільник кубок Всеукраїнських змагань. Розуміючи, що усі результати, які показує команда «Астарта», впливають насамперед на престиж та промоцію Хмільника, тодішній міський голова Володимир Іванович Мельничук почав фінансово підтримувати команду. Тренування проходили на базі спортивної школи. Саме ця підтримка дозволила Григорію Георгійовичу залишити секцію безкоштовною. А також дала можливість набрати кілька вікових груп, розширити секцію та розкрити спортивний потенціал спортсменок. Завдяки наполегливим тренуванням було досягнуто того, що учнів Григорія Георгійовича запрошували грати у збірну області, а деякі навіть грали за збірну України в чемпіонаті      U-16.
Йшли роки, «Астарта» досягала все нових перемог і назбирала в свою скарбничку майже 100 грамот та понад 30 кубків, не враховуючи індивідуальних нагород спортсменок.                                  – Але у 2011 році міська рада перестала підтримувати команду, а згодом її виселили із спортшколи. Це призвело до того, що потрібно було постійно шукати кошти на змагання, – розповідає Григорій Георгійович. Секція, аби залишитись безкоштовною, змушена була переїхати в спортзал четвертої міської школи. Відсутність фінансування призвело до зменшення кількості спортсменів у вікових групах, а одну групу взагалі довелось скоротити.
Сьогодні секція існує, так би мовити, на ентузіазмі тренера та футболісток.
Прикро, але з кожним роком ситуація тільки погіршується і тому “Астарта” – яскравий приклад того, як “зариваються в землю” перспективи та можливості спортсменів простою байдужістю чиновників. І стосується це не тільки дівочого футболу, але й інших секцій та гуртків. Відсутність заохочення та достойної підтримки з боку міської влади призводить до того, що у дітей та їхніх тренерів згасає запал, а це напряму впливає на розвиток того чи іншого виду спорту. Так і виходить, що замість здорового способу життя діти засідають вдома за комп’ютерами.

В. РУДЕНКО,
кор. “Життєвих обріїв”.

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of