“Щедруємо та колядуємо з Маланкою”

У суботу, 13-го січня в селі Пустовійти було весело. Туди завітали жителі з усіх куточків нашого  району. Люди вітали один одного з новорічними та різдвяними святами. Звучали чудові українські колядки та щедрівки, а також побажання миру, злагоди, добра і достатку.
Саме в цьому селі, з ініціативи голови райдержадміністрації Євгенія Буткевича та голови районної ради Зої Бонсевич, було проведено перший в районі фестиваль “Щедруємо та колядуємо з Маланкою”.День, який припадає на тринадцяте січня, здавна називали «другою колядою» або «Щедрим вечором». Цього дня молодь ходила «маланкувати». Обирали хлопця, який переодягався в «Меланку», в групі щедрівників були ще «князь», «циган», «баба», «коза»… Вони ходили від хати до хати, вітали господарів з Новим роком і бажали їм усіляких гараздів. У Хмільницькому районі свято шанують традиції предків, а тому заради збереження українських традицій минулої суботи в селі Пустовійти відбувся перший районний фестиваль щедрівок та колядок.
На в’їзді до села креативні селяни зробили так звану «митницю», через яку з жартами й за символічну платню пропускали гостей на свято. А люду було чимало, адже такого масового костюмованого дійства Хмільниччина ще «не бачила».
На території святкування, біля сільського Будинку культури, територіальні громади Хмільницького району представили світлиці, в яких була сила-силенна усілякого добра: різноманітні наїдки та напої, вишиті рушники й картини, різнокольорові хустки та вироби майстрів, вертепи й дідухи… А пісенні колективи зачаровували учасників фестивалю щедрівками та колядками.
У фестивалі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк, заступник голови обласної ради Михайло Кременюк, голова Хмільницької райдержадміністрації Євгеній Буткевич, голова Хмільницької районної ради Зоя Бонсевич і заступники очільників району. З імпровізованої сцени вони привітали усіх з новорічно-різдвяними святами і першим в районі дійством, яке стане традиційним.
– Шановні жителі Хмільницького району. Мені дуже приємно бути сьогодні з вами на цьому святі. Перш за все вітаю вас з прекрасними зимовими святами: Новим роком, Різдвом Христовим, Маланкою та Василем. Бажаю всім насамперед здоров’я, добра, достатку, найкращого майбутнього для кожної громади, кожної домівки і для України, – звернувся до присутніх заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк.
– Переконана, що проведення такого фестивалю стане доброю традицією в нашому районі, кожного року в новій територіальній громаді, – у своєму вітальному слові відзначила голова районної ради Зоя Бонсевич.
– Такий масштабний фестиваль в районі проводиться вперше. Щиро дякую, що кожна громада з завзяттям відгукнулася на організацію та проведення такого святкового заходу. Бажаю усім міцного здоров’я, миру, злагоди, якнайбільше радісних та щасливих миттєвостей у новому році, – привітав зі святом перший заступник голови райдержадміністрації Павло Горбатюк.
До присутніх з вітаннями та щирими побажаннями звернулися також голова Жданівської об’єднаної територіальної громади Станіслава Ядвіжина і голова Пустовійтівської сільської ради Оксана Чекотун.
На території фестивалю було весело та гамірно, звідусіль лунали щирі вітальні слова і музика. Впродовж святкового дійства на сцені виступили п’ятнадцять громад зі своїми театральними сценками, веселими жартами, колядками та щедрівками. Паралельно з дійством біля сільського Будинку культури відбувалося святкування й для діточок. Біля дитячого садочка «Світанок» вихователі та працівники служби у справах дітей райдержадміністрації влаштували малюкам «Дивосвіт різдвяних розваг у Маланки і Василя». Там теж панувала святкова атмосфера.
Дітки танцювали, співали в караоке, брали участь в різних конкурсах та водили хороводи біля ялинки.

 

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of