Хмільник відвідав сенатор Польщі

Двадцять другого січня до нашого міста завітала офіційна польська делегація на чолі з сенатором Польщі Станіславом Ґоґачем та      віце-консулом Аліцією Зигулою


На кордоні з містом Хмільником делегацію зустріли працівники Хмільницької поліції, які й супроводили почесних гостей до костелу Пресвятої Трійці. Запашним короваєм, привітними посмішками та гучними  оплесками гостей зустріли голова Хмільницької міської Спілки поляків імені Владислава Реймонта Євгенія Брильянт та її заступник Ірина Бартащук, священнослужителі Божого храму, члени міської Спілки поляків і учні польської школи при спілці.
Делегація прибула на Хмільниччину в рамках візиту до Вінницького консульського округу для зустрічі з польськими спільнотами та передачі польським родинам подарунків у рамках акції «Поляки співвітчизникам». Це вже 18-а акція, яку організував сенатор Станіслав Ґоґач за допомогою волонтерів та молоді з Люблінського ліцею. Святкові подарунки розвозять по всій Україні, де є значна чисельність родин польського походження. З такою метою делегація прибула до нас вперше.
Для гостей вчителі та вихованці польської школи організували чудовий концерт. Діти декламували вірші польською мовою та демонстрували акторську майстерність в театральних  інсценівках. Крім того, вчителі польської мови розповіли гостям про багату історію та визначних польських особистостей, які побували та жили на Хмільниччині.А учениця Інна Маліновська заспівала власну пісню про Польщу. Між виступами усі присутні співали колядки, в костелі панувала дружня і радісна атмосфера.
Після святкового концерту до присутніх звернувся польський парламентар Станіслав Ґоґач. Він привітав усіх з різдвяними святами та подякував українцям за створення сприятливих умов для представників польської спільноти району, а особливо за збереження культури та мови.
– Приїхавши сюди, я приємно вражений, адже ваше місто має таку багату давню історію, ваш костел дуже гарний та величний! Тішуся з того, що ви маєте можливість вчити та спілкуватися польською мовою, і що в 1999 році у вашому місті було створено Спілку поляків. Дякую владі вашого краю за підтримку польської спільноти, вам за те, що не забуваєте культури та мови ваших предків! Щиро дякую дітям за концерт і вчителям польської мови за те, що присвячують свій вільний час навчанню майбутнього покоління. Україна і Польща разом!, – сказав сена тор Станіслав Ґоґач.
Перед присутніми виступили також голова Спілки Євгенія Брильянт, отець Богдан, віце-консул Аліція Зигула і представники делегації.
Після щирих вітальних та слів вдячності сенатор роздав привезені подарунки усім родинам. Далі польська делегація відвідала приміщення Спілки поляків, де гостям розповіли про роботу спільноти та обговорили можливості подальшої співпраці.

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of