“Водохреща у Романка”

Незважаючи на мороз та вітер, бажаючих пірнути в холодну ополонку в селі Качанівка виявилось дуже багато. Одинадцять років поспіль люди приєднуються до традиції хрещенських купань, яку започаткував Олександр Романко зі своїми друзями – ветеранами велоспорту.


Цьогорічне свято Водохреща було яскравим та добре організованим, адже до його організації долучилась Жданівська сільська рада.
Свято розпочалося з виступу аматорських колективів Жданівського та Качанівського будинків культури.Перед купанням присутні мали змогу насолодитися щедрівками у їхньому виконанні.
Привітав присутніх з великим православним святом Водохреща настоятель Свято-Успенського храму с.Качанівка о.Олександр. Він зазначив, що хрещенська вода цілюща, дарує людям здоров’я, захищає від лиха і побажав усім Божого благословення, духовного очищення та миру на нашій українській землі.
Після освячення води молоді хлопці і дівчата, літні люди та діти поспішили пірнути в ополонку. Колективне купання влаштували працівники ТОВ “Хмільницьке” агропромхолдингу “Астарта-Київ”. Дух задоволення та радості витав у повітрі, і навіть ті, хто боялися пірнатив ополонку, з усмішкою виходили з води.
Для комфорту людей сільською радою спільно з Олександром Романком було облаштовано територію і забезпечено чергування аварійно-рятувальних, медичних та правоохоронних служб. Після купання усі бажаючі мали можливість зігрітися запашним трав’яним чаєм та послухати мелодійні українські пісні у виконанні місцевих аматорів сцени.Впродовж свята вирували святковий настрій та позитивні емоції. Тому з впевненістю можна сказати: “Ще одне «Водохреща у Романка» вдалося на славу”.

В. РУДЕНКО, кор. “Життєвих обріїв”.

 

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of