Хмільницька земля: люди, гріхи, роки

Нещодавно у малому залі районного Будинку культури відбулася презентація книги «Хмільницька земля: люди, гріхи, роки». Книга побачила світ завдяки копіткій праці митрофорного протоієрея Володимира Леванчука. Це була плідна робота в церковних і столичних архівах, а також міст Вінниці, Хмельницького та Хмільника, у бібліотеках. Крім того, було опитано багато священиків і жителів сіл Хмільниччини, – і результатом кількарічної праці стало унікальне видання, в якому розповідається про найстаріші храми, які існували на території міста й району. В книзі зібрано світлини церков, які в радянські часи були знищені та світлини храмів, які гостинно відчинили двері у роки незалежності. Тут уміщено також унікальні давні світлини священиків та прихожан, монахинь та ієреїв. Видано книгу за рахунок коштів обласного бюджету.


На презентацію книги завітали заступник голови Вінницької облдержадміністрації Олександр Крученюк, який доклав чимало зусиль, аби книга вийшла у світ, а також голова Хмільницької райдержадміністрації Євгеній Буткевич, заступник голови Хмільницької районної ради Анатолій Войцещук, директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з  громадськістю облдержадміністрації Світлана Василюк,  начальник управління у справах національностей і релігій облдержадміністрації Ігор Салецький, депутат обласної ради
Жанна Дмитренко, головний редактор літературно-мистецького журналу «Вінницький край» Вадим Вітковський, духовенство Хмільниччини та прихильники творчості священика-земляка.– Ця книга є унікальною, адже в ній збережена історія нашого краю. Вона включає детальний опис історії будівництва храмів та їх руйнування в роки тоталітарного режиму радянської влади. В Хмільницькому районі було зруйновано 54 храми. Дякуючи автору і його титанічній роботі, встановлено історичну справедливість. Тепер читачі можуть дізнатися,коли і який храм було побудовано та зруйновано, коли в якому храмі було відкрито першу школу і де було відновлено церкву. Впевнений, що ця книга свого часу буде користуватися шаленим попитом як історичне видання. Дякую протоієрею Володимиру Леванчуку за його титанічну працю, за недоспані ночі…, – сказав заступник голови облдержадміністрації Олександр Крученюк. Він також подякував за важку працю людині, яка надзвичайно опікувалась долею книги і яка є «хрещеною мамою» цього видання – краєзнавцю Оксані Михалиці.– Не один рік знаю отця Володимира і завжди захоплювався тим, як він може організовувати свою роботу. Окрім служби в храмі, отець Володимир займається духовним вихованням дітей у недільній школі та ще й знаходить час займатися колосальною дослідницькою роботою, копіткою працею в архівах і видавництвом таких книг. Щиро бажаю, щоб Ваш творчий запал ніколи не проходив, успіхів у Вашій духовній справі, – сказав голова райдержадміністрації Євгеній Буткевич, вітаючи автора книги з гарною подією, і вручив йому Подяку від райдержадміністрації та районної ради.До привітального слова долучився й заступник голови райради Анатолій Войцещук. Від імені голови районної ради Зої Бонсевич він привітав автора і наголосив на тому, що без минулого немає майбутнього, побажавши отцеві Володимиру і прихожанам його церкви здоров’я й процвітання, шани та поваги від Бога й людей.

З виходом книги Володимира Леванчука привітала також і директор департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, заступник голови редколегії серії книг «Моя Вінниччина» Світлана Василюк:
– Книга – це те, що залишається назавжди. Змінюються покоління, змінюються людські долі, а книги залишаються. І з плином часу, коли наші нащадки гортатимуть дане видання, вони будуть згадувати отця Володимира. Адже він провів велику роботу і першим серед авторів Вінниччини підготував подібне потужне
видання. Хочу запевнити Вас, що ми підтримуватимемо Ваші починання і надалі, адже тематика, яку Ви розкриваєте, дуже важлива і потрібна для нашого суспільства.Багато гарних і вдячних слів звучало того дня на адресу автора книги від гостей. Запашним короваєм з Уланова, а також власним віршем та піснею привітали автора книги поетеса Світлана Гаврилова та директор Уланівського сільського Будинку культури Андрій Бохнюк.
В ході презентації присутні переглянули унікальні фотографії
зруйнованих храмів Хмільницького району. Вдячними словами та квітами обдаровували гості отця Володимира, а народний аматорський чоловічий гурт Порицького сільського Будинку культури і соліст Ярослав Загородній своїми виступами дарували присутнім гарний настрій. Наприкінці презентації Володимир Леванчук подякував усім присутнім, а особливо всім тим, хто допомагав у створенні історичної книги, всім, хто не полишав віри та підтримував автора у його добрій справі.

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of