Ти – вічний біль, АФГАНІСТАН

Минулого четверга у районному Будинку культури відбулися урочистості з нагоди вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ї річниці з дня виведення радянських військ з Афганістану.


Перед початком урочистостей усі присутні переглянули документальний фільм «Біль матерів», знятий керівником народної аматорської кіностудії «Гіпаніс» Миколою Загороднім. Неможливо передати той біль, який відчуває мати з втратою сина чи доньки. Кадри з фільму передають всю трагедію війни, розповідають про втрачених синів Хмільницького району. З пекельного Афганістану не повернулися живими дев’ятеро наших земляків: Віктор Парсяк (с.Скаржинці), Володимир Красуцький (с.Кустівці), Олександр Томчук (с.Осична), Сергій Кубишин (с.Софіївка), Микола Голюк (с.Кривошиї), Юрій Гуменюк (с.Сьомаки), Олександр Грицик (с.Лозна), Віктор Гнатюк (с.Чепелі), Петро Бондарчук (с.Голодьки). Кожна смерть – це знищена чиясь доля, обірвані життя молодих та сповнених сил чоловіків, яким би ще жити й житиПісля урочистого внесення українського прапора і стяга  міськрайонної спілки ветеранів війни в Афганістані до присутніх звернулися голова районної державної адміністрації  Євгеній Буткевич та заступник голови районної ради Анатолій Войцещук.

– Шановні наші воїни-інтернаціоналісти, наші афганці! Від імені виконавчої влади району вітаю вас із цим днем. Щиро дякую вам за незбориму силу духу, героїзм, за вистраждане та звершене. Переконаний, що ви завжди будете яскравим взірцем для українських патріотів. Вдячний вам за ту любов до Батьківщини, яку проявляєте, захищаючи нині кордони нашої незалежної держави. За те, що ви передаєте свої знання та досвід нашим теперішнім захисникам. Бажаю всім довгих років життя, щоб вам уже ніколи не довелося взяти в руки зброю, щоб на нашій батьківщині нарешті запанував мир, – сказав голова райдержадміністрації Євгеній Віталійович.Із днем виведення військ з Афганістану та релігійним святом Стрітення від імені всього депутатського корпусу та голови районної ради Зої Бонсевич привітав усіх присутніх і заступник голови районної ради Анатолій Войцещук:
– Війна в Афганістані навчила український народ, що поки Україна буде часткою чиєїсь імперії, – доти українська земля втрачатиме своїх синів за чиїсь чужі інтереси. Цей день засвідчив українцям про те, що матері змогли зітхнути з полегшенням, що більше не будуть приходити в родини похоронки. Лише ті, хто бачив смерть, по-справжньому вміють цінувати життя. Так сталося, що ви, шановні афганці, змушені були взяти участь у тій війні. Дякую вам за мужність. Думаю, в наших воїнів-інтернаціоналістів є ще один важливий обов’язок – правильно виховати нашу молодь, показати, що захищати нашу землю та сім’ї є святим обов’язком кожного чоловіка. Наші афганці завжди займали активну громадянську позицію, вони були першими, хто пішов захищати Україну. Велике вам спасибі і уклін. Щастя і злагоди вашим родинам, добра і  благополуччя.Після щирих слів Євгеній Віталійович і Анатолій Іванович вручили воїнам-афганцям подяки за мужність і відданість, проявлені під час військового обов’язку, високі людські якості та з нагоди виведення радянських військ з Афганістану: Юрію Власюку, Володимиру Гончаруку, Віктору Журовичу, Леоніду Залуцькому, Казимиру Любецькому, Віктору Наконечному, Василю Осадчуку, Анатолію Щербі та Леоніду Яцюку. Також вони вручили матеріальну допомогу сім’ям загиблих.Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять усіх воїнів-інтернаціоналістів і тих, хто поліг за волю та свободу рідної землі.По завершенні офіційної частини розпочався концерт. На сцені лунали афганські, авторські та патріотичні пісні.Урочисто пам’ятні заходи продовжилися покладанням квітів і вінків до стенду «Героїне вмирають», пам’ятника Матері і Меморіалу загиблим у Другій світовій війні. Після цього учасники заходу рушили до пам’ятникавоїнів-інтернаціоналістів, де настоятель храму Покрови Пресвятої Богородиці, протоієрей Володимир Леванчук провів поминальну панахиду.А голова Спілки ветеранів війни в Афганістані Володимир Гончарук вручив медалі за заслуги ветеранам афганської війни Сергію Шогану, Юрію Раїну та Галині Авемчук.На завершення у повітрі тричі пролунали поодинокі автоматні постріли.

 

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of