“Втрата часу – втрата мозку”

Останнім часом у нашій країні почастішали випадки мозкового інсульту. Не є винятком і наш район. Наприклад, у 2016 році з діагнозом «інсульт» було 210 хворих (померли 24), у минулому році ця цифра склала уже 228 (померли 35 хворих). Неабиякого занепокоєння у медиків викликає тенденція помолодшання цієї хвороби: якщо раніше діагноз «інсульт» асоціювався зі старістю й загрожував в основному людям похилого віку, то в наші дні «судинна катастрофа» нерідко вражає й молоді організми.


– Аби убезпечити організм людини від ураження головного мозку та ускладнень, її необхідно лікувати негайно. Слід розуміти,що втрата часу – це втрата мозку, – говорить завідуюча неврологічним відділенням Галина Сегеда.

– Раніше хворих на інсульт відправляли в інсультне відділення №22, що у Вінниці. Нині ж, аби вберегти людині здоров’я і не втратити часу при довготривалому транспортуванні, до Хмільницької ЦРЛ поступив унікальний медичний препарат «Актилізе». Тепер завдяки державній програмі у Хмільницькій центральній лікарні надають сучасну невідкладну медичну допомогу хворим на ішемічний інсульт методом тромболітичної терапії. – Така терапія найефективніша у лікуванні, адже завдяки лікарським препаратам-тромболітикам, як-от «Актилізе», всередині судини розчиняється тромб. Але вводити його потрібно в перші три години від початку перших симптомів захворювання, – розповіла про лікарський засіб завідуюча неврологічним відділенням Галина Сегеда.

Але Галину Іванівну турбує занадто велика байдужість громадян:
– Не розумію людей, які при ознаках інсульту намагаються лікуватися вдома. Але ж лікування цього захворювання потребує екстреної госпіталізації, а надання медичної допомоги повинне здійснюватися в перші хвилини й години з моменту його розвитку.

Інсульт – це невідкладний стан, який потребує негайних дій. Можливо, люди не звертаються до лікарні через брак коштів, але наданий нам тромболітичний препарат абсолютно безкоштовний.
За словами Галини Іванівни, на Хмільниччині порівняно з іншими районами показник смертності відповідає середньому обласному показнику, але по захворюваності на інсульт дещо переважає.
Тому для впровадження найсучаснішого методу лікування потрібно придбати комп’ютерний томограф, але поки що  обстеження цієї категорії хворих відбувається на базі санаторіїв.

Тож при появі ознак гострого інсульту, а саме раптової слабкості м’язів, заніміння обличчя, кінцівок або однієї частини тіла, порушення мовлення, повної або часткової втрати зору, сильного головного болю, втрати рівноваги, запаморочення, нудоти, – потрібно негайно телефонувати на «103».

Алла Корнієнко,
кор. «Життєвих обріїв».

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of