Один сеанс, як три доби на морі

Медичний центр реабілітації залізничників – престижний багатопрофільний лікувально-оздоровчий заклад, де створені ідеальні умови для повноцінного лікування, відпочинку та відновлення здоров’я. Так написано в рекламній брошурі санаторію, але кожен, хто тут лікувався і відпочивав, з впевненістю підтвердять ці слова. Бо й справді, санаторій залізничників один з найкращих оздоровниць не лише нашого міста, а й всієї України. Тут працюють висококваліфіковані лікарі, завдяки яким повсякчас впроваджуються нові практики сучасного лікування.

Очолює колектив професіонал своєї справи, Заслужений лікар України В. М. Пікуш. За медичну частину відповідає чудовий фахівець, лікар вищої категорії О. Є. Фікс. Завдяки вмілому керівництву, згуртованості та відповідальності медичного персоналу в санаторії все на найвищому рівні. У травні оздоровниця залізничників відзначатиме 65-річчя свого заснування.
Однією з, так би мовити, “родзинок” цього чудового закладу є галотерапія, або спелеотерапія – використання лікувальних властивостей мікроклімату природних сольових печер. Аби насолодитися спелеотерапією, спочатку потрібна консультація лікаря, бо для цієї терапії є й деякі протипоказання. Ірина Шмаль – лікар-терапевт, пульмонолог розповіла про сольову печеру.
– У нашому санаторії соляна печера з’явилася в 2014 році. Штучно створений мікроклімат по лікувальному ефекту аналогічний подібному в природних шахтах. Соляна кімната на базі нашого санаторію зроблена із соляних блоків, привезених із смт Солотвино, а підлога викладена сольовими цеглинами з Артемівська. Крім того, навіть світильники тут виготовлені з кам’яної солі, під час нагрівання якої іони хлориду натрію швидше виділяються в повітря і виконують роль м’якого природного іонізатора. Загалом для створення соляної печери, площа якої 40 м2, витрачено 16 тонн соляної породи. Кімната галотерапії має стабільні показники, які підтримуються спеціальними приладами. Так, постійна температура повітря тут в межах вісімнадцяти-двадцяти трьох градусів вище нуля. Раніше було доведено, що саме при такому температурному режимі відриваються корисні для людського організму аероіони хлориду натрію із сольової породи. В соляній печері додатково встановлено також два іонізатори, які забезпечують насиченість повітря негативно зарядженими іонами кисню. В результаті потоку повітря, що забезпечується безперервною роботою всесезонного кондиціонера, утворюється значна кількість аероіонів хлориду натрію, що сприяє поліпшенню функції зовнішнього дихання, покращує газообмін, впливає на ефективність тканинного дихання, нормалізує мікробний імунітет, активує продукцію власних гормонів.
– Мікрокліматотерапія призначається пацієнтам із захворюваннями верхніх дихальних шляхів, бронхіальній астмі легкої та середньої важкості, всіх видах алергії, порушеннях імунітету, в тому числі при частих застудних захворюваннях у дітей та дорослих. Також галотерапія ефективно використовується при лікуванні деяких захворювань шкіри, таких як атопічний дерматит, екзема, псоріаз, нейродерміт. Ефективне лікування й при гіпертонічній хворобі першого та другого ступенів, захворюваннях щитовидної залози, вегетосудинних порушеннях, неврозах, синдромі хронічної втоми. Останнє захворювання, до речі, є досить поширеним у наш час. Протипоказання теж існують. Відвідувати соляну печеру не можна тим пацієнтам, у кого є гострі інфекційні захворювання, всі форми туберкульозу, психічні захворювання, злоякісні новоутворення. Звісно ж, у кого клаустрофобія (страх зачинених просторів) – теж протипоказана мікрокліматотерапія. Загалом за рік у стінах соляної печери ми оздоровлюємо до півтори тисячі пацієнтів. Але варто попередити, що під час лікування на третій або на четвертий день у пацієнта може посилитися виділення мокротиння, виникнути кашель і нежить. Це нормально, адже організм реагує, отже й одужання у таких пацієнтів прискориться. Хочу звернути увагу, що в соляній печері ніколи не використовуються агресивні миючі засоби, постійно працює приточно-витяжна вентиляція. На кожен сеанс пацієнтам видаються індивідуальні одноразові набори, що складаються з шапочки, накидки та бахіл. Печера оснащена м’якими кріслами, лунає спокійна музика для релаксації пацієнта і освітлення в соляній печері неяскраве. Один такий сеанс у нашій соляній печері по впливу на організм людини прирівнюється до трьох днів перебування на морському узбережжі. Сеанс триває 45 хвилин. Курс лікування підбираємо індивідуально, але в середньому це 10-20 процедур один або два рази в рік. Відвідувати соляну печеру можуть не лише пацієнти санаторію, а й жителі міста і району. Всі бажаючі пройти процедуру спелеотерапії можуть звернутися до пульмонолога, отоларинголога, чергового лікаря або ж до свого сімейного лікаря. Виявляйте вчасно різного роду захворювання і використовуйте природні чинники для лікування. Всім здоров’я!

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of