Два роки в «Астарті» та 100 днів генерального директора у ТОВ «Хмільницьке»

Товариство «Хмільницьке» агропромхолдингу «Астарта-Київ» сьогодні – це понад 34,5 тис. га родючих чорноземів у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій областях. Агрофірма вирощує пшеницю, цукрові буряки, кукурудзу, соняшник та сою. У складі товариства успішно працюють 6 молочних ферм та нетельне господарство. Є власний елеватор потужністю 80 тис.тонн одночасного зберігання. Персонал – майже 1000 професіоналів своєї справи. Як ви вважаєте, легко очолювати такий потужний аграрний сектор та тримати його у авангарді за всіма показниками? Саме про це запитувала генерального директора ТОВ «Хмільницьке» Вадима Скрипника.
Днями минуло його перших 100 днів на посаді. Вадим Олександрович розповів про результати, реальність та амбітні плани для розвитку потенціалу агрофірми:

– Для мене ТОВ «Хмільницьке» за два роки роботи стало рідним. До призначення на посаду генерального я був тут операційним директором. Тому вертикаль роботи, менеджмент агрофірми та найцінніший потенціал – своїх колег, я знаю добре. І знаю та високо оцінюю високі спільні можливості. Як доказ – ТОВ «Хмільницьке» два роки поспіль краща агрофірма в «Астарті» за економічними показниками за врожайністю культур, які вирощуємо. Успіх в тому, що кожен знає, відповідально виконує та любить свою роботу. Ми не стоїмо на місці та впроваджуємо інновації, як вимогу часу. Пам’ятаємо про те, що ми усі працюємо у сфері аграрного бізнесу, який постійно прогресує. Це нові виклики, але й безліч можливостей стимулювати один одного до ефективності, щоб й надалі залишатися в авангарді агрофірм.
У нас відбувся поступовий перехід до індустріальної системи господарювання, оптимізація виробничих процесів, побудова чіткої вертикалі в системному управлінні, усунення зайвих технічних операцій. Посівна кампанія 2018 показала, що рішення про переведення посівів у масиви було правильним, адже сіємо швидше, ніж в минулому році. Для прикладу, якщо цьогоріч із посівною цукрових буряків ми впоралися за 10 днів, то в 2017-му затратили 23 дні.
До змін ми готувалися та йшли поступово – за два роки вдалося локально зосередити виробничі ресурси та запровадити автоматизований облік робіт у тваринництві та рослинництві. Тепер успішно функціонують централізована АЗС, дві тракторні бригади, дві майстерні, склади паливно-мастильних матеріалів та запчастин, склад добрив та засобів захисту рослин. Постійно оновлюється та поповнюється тракторний парк – на наших полях працює високопродуктивна потужна техніка – Case, John Deere, Fendt. Всі капітальні інвестиції, які надходять з центрального офісу «Астарти», спрямовуються для модернізації нашої роботи.
Значну увагу приділяємо професійному росту свого колективу: підвищення кваліфікації, навчання, тренінги, помножені на бажання колег до саморозвитку – це наша запорука успіху. Не забуваємо і про мотивацію: наші працівники мають конкурентоспроможну зарплату та гідні умови для роботи. Я переконаний, що якою б ефективною не була організаційна структура, вона діятиме тільки тоді, коли у компанії працюватимуть ефективні співробітники, які зацікавлені у кінцевому результаті та підвищенні репутації своєї агрофірми.
Також вважаю за доцільне наголосити, що колектив нашої агрофірми має надійну опору та реальну силу, яка здатна підтримати – профспілкову організацію. Наш профком – це дієва інституція, котра мотивує працівників, які у процесі роботи віддають свої знання, вміння, професійні здібності, свою робочу силу. Для цього є все – права, досвід і могутня сила солідарності. На практиці все просто – прийшов до нас на роботу, написав заяву на вступ до профспілки, справно сплачуєш внески (повірте, вони символічні) – і користуєшся перевагами. Якими? Щорічно наші працівники оздоровлюються у кращих санаторіях, де в комплексі лікують і душу, і тіло. У разі необхідності за рішенням засідання профспілки надається й матеріальна допомога нашим працівникам – для термінового лікування чи для вирішення іншої невідкладної проблеми. За кошт профспілки оздоровлюються й дітки наших працівників у літніх таборах, де не просто граються, а й розвиваються. Адже програми складені професійними педагогами, психологами з урахуванням всіх вікових особливостей дітей, що дуже важливо. Кожен день наповнений тематичними квестами, іграми, спрямованими на навчання дітей працювати як в команді, так і самостійно. Багато організацій вже й забули, що таке новорічні подарунки з нагоди свята. А ми – ні. Наш профком і про це дбає – солодкі подарунки під ялинку отримують і працівники, і їх дітки віком до 16 років. Усі ці, здавалося б, дрібниці, насправді в комплексі формують відчуття надійності та стабільності.
Розуміємо, що роботу ми маємо завдяки людям, котрі довірили нам обробіток своїх земель. Це – наші пайовики. Працюємо і над тим, аби умови співпраці з нами були максимально вигідними. У 2018 році відсоток оренди за пай збільшився і тепер становить 12%. І в пакеті «бонусних» послуг є зміни на краще: компенсацію за оранку присадибних ділянок виплачуватимемо у сумі 800 грн за пай. Мотиваційні кошти за переукладення договорів становитимуть 1 тис. грн. за кожен рік. І, звичайно, як і раніше, ми надаємо кошти під час одруження нашого пайовика, при народженні дитини – по 2,5 тисячі. Безкоштовні жом, солома – також залишаються в переліку.
У надзвичайному пріоритеті для агропромхолдингу «Астарти» в цілому та для ТОВ «Хмільницьке» зокрема є розвиток територій присутності. Соціальна відповідальність товариства полягає у відродженні населених пунктів. Ми хочемо бачити села – квітучими, а людей у них – щасливими. Для цього продовжуємо втілювати в життя постійно діючі соціальні проекти «Європейська школа» – купуємо оргтехніку для шкіл, аби дітки мали змогу навчатися на нових сучасних комп’ютерах, оснащуємо класи плазмовими телевізорами, проекторами та мультимедійними дошками, що дає змогу навчати дітей наочно та інтерактивно, ремонтуємо приміщення та умебльовуємо класи; «Тепло дітям» – переводимо школи та дитячі садочки на альтернативні види опалення – встановлюємо твердопаливні котли, замінюємо вікна та двері на енергозберігаючі склопакети; «Доступна вода» – допомагаємо громадам будувати водогони; «Чисте довкілля» – турбуючись про екологію, сортуємо сміття та долучаємо школи; «ІТ-освіта» – надаємо можливість дорослим та дітям опанувати такі необхідні ази комп’ютерної грамотності. Окрім того, ремонтуємо дороги та відновлюємо освітлення у селах.
Знаєте, що «Астарта» отримує навзаєм, будучи корпоративно-соціальним товариством? Це радість вдалій реалізації нових освітніх проектів, теплим відремонтованим школам, садочкам. Розвивати та підтримувати громади – невід’ємна складова роботи Холдингу. По-іншому і бути не може. Наші добрі справи апріорі не потребують вдячності. Нам просто приємно їх робити. Але нам дякують – усі, хто розуміє цінність соціально-відповідального бізнесу. Наша соціальна відповідальність неодноразово була оцінена на державному рівні. За підсумками щорічного регіонального конкурсу «Благодійна Вінниччина 2016» ми стали переможцями в номінації «Благодійність в соціальній сфері» та отримали бурштинового «Янгола добра». А за внесок у розвиток громад, на території яких орендуємо землі, стали лауреатами національного конкурсу «Благодійна Україна 2017» в номінації «Благодійність у освіті та науці».
Ми ведемо відкритий та прозорий бізнес. Справно сплачуємо податки: у 2017 році до бюджетів різних рівнів надійшло понад 123 млн. грн. Для багатьох сільських рад це значний внесок, за допомогою якого вдається реалізовувати проекти з благоустрою та розвитку села.
Пригадався принцип «вікна та дзеркала»: мудрий керівник радіє успіхам очолюваного колективу та дивиться у вікно – бо це спільна заслуга, а поразки та невдачі приписує собі – дзеркало. Я вважаю, що нам усім потрібно дивитися у вікно, але не забувати, що колективної відповідальності не існує – ми повинні відповідати за свої слова та вчинки.
Людмила Мазур.

Коментувати

Be the First to Comment!

  Subscribe  
Notify of