30 хвилин, щоб перевірити роботу серця. Безкоштовно!

30 хвилин, щоб перевірити  роботу серця. Безкоштовно!

  665 тисяч вінничан перебувають на обліку через хвороби системи кровообігу. З-поміж них — майже 15 тисяч тих, у кого артеріальну гіпертензію та стенокардію діагностували вперше. Такими є останні дані медичної статистики у Вінницькій області. Лікарі ж переконані: цифри можуть змінитися, якщо люди після 18-ти років зважатимуть на елементарну профілактику. 

Немає симптомів - немає ризику?

   П'ятдесятирічного жителя Тиврівщини Григорія* «швидка» забрала просто з городу. Щоб швидше перенести врожай до льоху, вирішив насипати у лантухи побільше картоплі. За черговим мішком, закинутим на плечі, відчув пекучий біль у грудях. Бригаду викликала перелякана дружина. Надмірне старання обернулося для чоловіка інфарктом міокарда. Лікарям він пояснив, що ніколи не скаржився на здоров’я. На профогляди не ходив, вважаючи їх тривалою справою.   
   Насправді ж перевірити роботу серця можна безкоштовно і всього за 30 хвилин! Для цього немає потреби їхати до вузького спеціаліста. Усе необхідне є у центрах первинної медико-санітарної допомоги. 
  - Кожна доросла людина після 18 років раз у рік має проходити профілактичний огляд, - рекомендує Леся Распутіна, професорка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М. Пирогова, докторка медичних наук.  
  - Розпочинайте з відвідування сімейного лікаря, який проведе аускультацію (авт. — прослуховування) серця і виявить початкові прояви аритмії, яких сам пацієнт може не відчувати. Варто також записати ЕКГ, щоб у реальному часі побачити зміни. 
  У пацієнтів із цукровим діабетом або періодичним підвищенням рівня цукру внаслідок погрішностей у харчуванні захворювання серця і судин можуть тривати без характерних клінічних ознак, майже безсимптомно. Обстежуватися такі люди мусять частіше. 

Нетипові відчуття? Покваптеся!

  Велосипедом на роботу і назад. Раніше для сільської листоноші Тетяни* із Гніванського району такий маршрут був заввиграшки. Віднедавна почала помічати: щойно додасть швидкості — мусить зупинятися, аби впорядкувати дихання. Списувати дивні відчуття на сезонну нестачу вітамінів не стала  — звернулася до лікаря.
  - Симптоми, яких раніше не було, — привід негайно провести обстеження, — зауважує Леся Распутіна. — Йдеться про нетипові відчуття у ділянці серця, задишку, раптову пітливість, біль у грудях, котрий здебільшого виникає у відповідь на фізичні навантаження. Людина помічає, що вже не здатна виконувати звичний обсяг роботи і вимушена робити паузи. Характер болю різний: тупий, ниючий, тиснучий, пекучий. Він може віддавати в руку чи шию. Визначити характер змін здатен лише лікар. Зволікати небезпечно. Фактор часу грає ключову роль при попередженні серцевої катастрофи. 
  Ці симптоми можуть вказувати на наявність атеросклеротичних бляшок у судинах серця. Саме вони є причиною поганого кровотоку. Повне перекриття артерії призводить до відмирання частини міокарда, а значить, до інфаркту. Попередити його легше, ніж відновлюватися після хвороби. 
  Отож, профілактичний огляд у сімейного лікаря — це можливість вчасно помітити порушення в роботі серця. А задишка, болі за грудиною та незвичні відчуття в ділянці серця потребують медичного обстеження. Без жодного самолікування!

Матеріал виготовлено в межах реалізації субпроекту «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».
 

1537775006 foto 21537775033 foto 3
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини