Батьки дітей з інвалідністю Вінниччини можуть піти у відпустку

Батьки дітей з інвалідністю Вінниччини можуть піти у відпустку

Батьки або особи, які їх замінюють, мають можливість відпочити, поселивши дитину до спеціального центру цілодобового перебування на необхідну кількість днів. Там з дитиною займатимуться фахівці, психологи і логопеди. Повідомляють Життєві обрії з посиланням на сайт Вінницької ОДА.

Надання соціальної послуги здійснюється на базі Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «ОБРІЙ».

Діти проживають в с. Дорожне Вінницького району в Тренінговому центрі по 2 особи в кімнаті. Вночі з ними перебувають доглядальники, спостереження медичної сестри цілодобово. Забезпечено 5-ти разове харчування.

На підставі вивчених потреб дітям надаються необхідні індивідуальні послуги. Особливістю послуги є те, що її отримує і сім’я, і дитина з інвалідніcтю (ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом). Крім дітей, яким потрібний паліативний догляд (з зондовим харчуванням та з високою потребою медичних послуг).

Діти, що себе не обслуговують, забезпечені доглядом та допомогою. Протягом дня проводяться заходи з виховання та сприяння розвитку дітей, організації їх дозвілля і відпочинку.

У 2019 році на послугу використано 945 тисяч гривень з обласного бюджету; проведено 15 заїздів для 119 сімей (з них 43 учасники - на кріслах колісних) із 20 районів та міст Вінницької області. Надано 1283 послуги.

СКОРИСТАТИСЬ ПОСЛУГОЮ МОЖУТЬ сім’ї, що проживають у Вінницькій області, виховують дітей з інвалідністю з 6 до 18 років, які не знаходяться в інтернатних закладах;

ТРИВАЛІСТЬ - 30 днів в рік, розбивши її на зручні для себе частини, але не менше ніж 3 дні.

ДЛЯ УЧАСТІ ПОТРІБНО:

1. Протягом 5 днів у телефонному режимі повідомити представників центру «Обрій» про бажання отримати послугу (0432)509-145 (096)413-22-27 (097)230-20-01);

2. Зібрати необхідні документи: свідоцтво про народження, саспорт одного з батьків, ідентифікаційні коди одного з батьків та дитини, ІПР, довідка-медичний висновок про інвалідність, довідка про проживання дитини в сім’ї, виписка – короткий анамнез з медичної картки, довідка про стан здоров’я (епідоточення);

3. Після телефонної розмови або особистої консультації з адміністрацією центру буде проводитись подальша підготовка документів та вивчення потреб дитини.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: КАРАНТИН У ШКОЛАХ ХМІЛЬНИКА ПРОДОВЖЕНО

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини