"Вісім флаконів сироватки проти дифтерії отримала Вінниччина"

"Вісім флаконів сироватки проти дифтерії отримала Вінниччина"

Зафіксовані в Ужгороді та Києві випадки захворювання на дифтерію насторожили всю Україну. Про ситуацію із захворюванням та методами протидії в області повідомляють Життєві обрії, з посиланням на матеріали інтернет-видання "Вежа".

Сьогодні 28 жовтня під головуванням очільника Вінницької облдержадміністрації Владислава Скальського відбулась нарада, де обговорювались питання вакцинації населення та захворюваності на дифтерію. 

Начальник департаменту охорони здоров’я Вінницької обласної державної адміністрації Людмила Грабович зазначила, що Вінничина отримала вісім флаконів сироватки проти дифтерії. Вони знаходяться на станції екстреної медичної допомоги і за будь-якої потреби в режимі 24/7 можуть бути доставлені в будь-яку інфекційну лікарню області. Вісім флаконів допоможуть у лікуванні приблизно трьох хворих при гострому захворюванні. Нині у Вінницькій області є 600 ліжок для  хворих із гострими проявами захворювання.

На Вінниччині не зафіксованого жодного випадку захворювання на дифтерію з 2012 року.

Нині область забезпечена деякими категоріями вакцин у більшому, аніж потрібно, обсязі. Водночас, що стосується вакцин для ревакцинації дітей від 6 років, то поки що їх є 51,6% від річної потреби. Ситуацію обіцяють виправити до кінця року.

- На сьогодні вакцини (від дифтерії) в нас достатньо. Наприклад, для дітей від 0 до 5 років є 178% від річної потреби цієї вакцини, також є 167% від річної потреби вакцини для дорослих та дітей від 16 років. Але немає в повній мірі вакцини для ревакцинації дітей від 6 років – тільки 51,6%, – повідомила Людмила Грабович. - Вакцини в Україні закуповуються на державному рівні через ЮНІСЕФ. Всі вакцини експертуються експертами ЮНІСЕФУ, і нам пообіцяли, що до кінця року в повній мірі будуть вакцини по всіх областях України. Що стосується рівня вакцинації в області, то за 9 місяців поточного року було вакциновано 71,7% всіх дітей віком до одного року, півторарічні діти – 71,9%, 6-річні – вакциновані 43% (їхня ревакцинація буде за наявності вакцини), підлітки від 16 років – 74,3%. Дорослих було вакциновано – 57,2%. 

Завідувач епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань при Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ України Степан Томин нагадав, що в період з 1991 по 1998 роки на території Вінниччини на дифтерію захворіло 429 людей, 20 з яких померло.

 - Єдиним захистом є специфічна профілактика. Вакцини на токсини в області є більш, ніж достатньо, щоб провести цю роботи, але на жаль, в попередні роки Україна та Вінницька область в тому числі недоотримала певну кількість препаратів для імунізації, не тільки проти дифтерії, а й інших інфекцій. Тому говорити про те, що випадки дифтерії не можуть з’явитись на території Вінниччини – було б неправильно. Можливість така є. В 2019 році доросле та дитяче населення охоплюється майже в повних обсягах. Проте в попередні роки на території нашої області охоплювалося дитяче населення в межах 60%, доросле – ще менше. Тому нині перше завдання – дощепити всіх тих, хто не був щеплений. І лише за таких умов ми зможемо говорити, що спалахи даної інфекції не будуть виникати на території області.

Дифтерія – це небезпечне гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. Захворювання найчастіше проявляється утворенням щільної плівки та набряку слизових оболонок, що блокує дихальні шляхи і часто призводить до смерті. Токсичне ураження серцево-судинної та нервової систем і вторинні інфекції також можуть мати летальні наслідки. Захиститися від дифтерії можна лише з допомогою вакцинації.

Якщо людина хоче зробити щеплення, потрібно звернутись до свого сімейного лікаря та пройти необхідні обстеження.

 За матеріалами інтернет-видання "Вежа".

 

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини