10 липня. Що відзначають в цей день?

10 липня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 868 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 868 RUSSIAN AGRESSION

10 липня відзначають Всесвітній день енергетичної незалежності, День племінниць і племінників, День народження футбольного свистка, День Ніколи Тесли.

Православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Антонія Печерського.

Всесвітній день енергетичної незалежності

Присвячений підвищенню обізнаності про альтернативні, стійкі форми енергії. Цей день дає можливість отримати більше знань про поновлювані джерела енергії, такі як вітрова, сонячна та геотермальна енергія.

День племінниць і племінників

10 липня кожного року відзначається неофіційне сімейне свято - День племінниць і племінників. Подію заснував користувач фейсбуку в 2010 році.

 

Цього дня приділяється особлива увага зміцненню сімейних зв’язків та підтримці теплих стосунків між племінниками та племінницями з їхніми дядьками, тітками та іншими родичами. У ході святкувань зазвичай влаштовуються сімейні зустрічі, різноманітні ігри та заходи, подарунки та знаки уваги, які наповнюють цей день радістю та повагою до молодшого покоління. Головне — створити атмосферу веселощів та подарувати оточуючим позитивні емоції.

День племінників та племінниць відзначається у різні дні у різних країнах, але завжди є часом, коли діти отримують особливу увагу та турботу від своїх старших родичів. Це хороша можливість добре провести час всій родині.

День Ніколи Тесли

10 липня 1856 року народився цей видатний сербський фізик, інженер, раціоналізатор і винахідник. Йому належать численні винаходи в галузі електрики та електротехніки.

Ще цього дня:

1941 - Відбувся погром у Єдвабному, під час якого кілька сотень місцевих євреїв було вбито своїми польськими сусідами, більшість спалено в хліві;

1943 - Війська Великої Британії та США висадилися на острові Сицилія;

1989 - У Межиріченську почався страйк шахтарів, який згодом охопив і Донбас;

1985 - Французькі спецслужби затопили корабель Rainbow Warrior, який належав організації "Грінпіс";

1991 - Уночі цього дня невідомі підірвали два пам'ятники - Степану Бандері в селі Старий Угринів (Івано-Франківська обл.) і Євгену Коновальцю в селі Зашків (Львівська обл.). Обидва пам'ятники були встановлені на батьківщині лідерів ОУН;

1994 - Леоніда Кучму обрано Президентом України.

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує пам'ять преподобного Антонія Печерського - засновника Києво-Печерської лаври. Антоній народився наприкінці 10 століття недалеко від Чернігова. Мріяв побачити на власні очі місця, де народився і жив Ісус Христос, тому відвідав Палестину, а на зворотному шляху затримався в Афоні, де прийняв постриг і прожив кілька років. За переказами, ігумен Афонського монастиря отримав знак відпустити Антонія додому, щоб він поширював християнську віру.

Повернувшись на батьківщину, Антоній оселився недалеко від Києва в печері, викопаній священиком Іларіоном. До відлюдника приходило багато людей - хто за благословенням, а хто й для того, щоб залишитися жити поруч зі святителем. Першими учнями Антонія стали Никон і Феодосій. Коли кількість пустельників сягнула 12, вони під керівництвом святителя викопали велику печеру, в якій влаштували церкву, трапезну й окремі келії. З цього і почалася Києво-Печерська лавра. Сам же Антоній з обителі пішов і викопав для себе нову печеру. Однак поруч із ним знову стали селитися ченці. Коли їхня кількість досягла сотні, братія з благословення Антонія побудувала на горі першу дерев'яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці.

Житіє Антонія оповідає, що святитель володів даром чудотворення - зціляв хворих, передбачав події. Мощі преподобного нині перебувають під спудом - тобто не знайдені.

Іменини: Олександр, Антон, Георгій, Данило, Леонтій, Нестор, Петро, Степан.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини