Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 1052 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1052 RUSSIAN AGRESSION
10 січня відзначають Всесвітній день метро, День своєрідних людей, День скорочення витрат на електроенергію, День гіркого шоколаду, День подяки кімнатним рослинам.
Православна церква вшановує пам'ять святих Пратулинських мучеників; святого Григорія; святого преподобного Маркіяна.
Всесвітній день метро
10 січня планета відзначає Всесвітній день метро. Цього дня далекого 1863 року в Лондоні було відкрито першу лінію метрополітену.
День своєрідних людей
День своєрідних людей - подія, яку засновано на честь оригінальної і незвичайної людської сутності. Святкувати її заведено 10 січня.
День скорочення витрат на електроенергію
День скорочення витрат на електроенергію відзначають 10 січня. Це ініціатива, запроваджена у США, спрямована на заохочення людей та організацій до вивчення та впровадження стратегій, спрямованих на зменшення витрат на енергію та підвищення енергоефективності. Цей день нагадує про невеликі, але важливі кроки, які ми можемо зробити, щоб змінити наше споживання енергії та загальний вплив на довкілля.
День гіркого шоколаду
День гіркого шоколаду відзначають 10 січня. Це день, присвячений темній і багатій стороні одним із найулюбленіших у світі ласощів - шоколаду.
День подяки кімнатним рослинам
Подія, присвячена святкуванню радості та користі від кімнатних рослин. Цей день дає можливість визнати позитивний вплив кімнатних рослин на наше життя - від поліпшення якості повітря до зміцнення психічного здоров'я.
Ще цього дня:
1901 - З відкриття нафтової вишки в Бюмоні (Техас) почався техаський нафтовий бум. Це була перша нафта, виявлена в США;
1920 - Набув чинності Версальський договір і, зокрема, Угода (статут) Ліги Націй;
1942 - Компанія Ford Motor Company розпочала виробництво автомобілів моделі Jeep;
1946 - У Лондоні в Центральному залі Вестмінстеру відбулося перше засідання Генеральної Асамблеї ООН, у якому взяли участь представники 51 країни;
1992 - В Україні введено в обіг карбованець як купон Національного банку України;
1992 - Україна встановила дипломатичні відносини з Бразилією, Чилі та Великою Британією;
1994 - У Брюсселі на зустрічі представників країн-членів НАТО ухвалено проєкт програми "Партнерство заради миру", до якої 1998 року приєдналася Україна;
2003 - Північна Корея заявила про вихід із Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.
Цього дня народилися:
150 років від дня народження Костянтина (Костя) Яковича Здобудь-Волі (Блоха) (1875−1923), українського письменника, військового та громадського діяча часів УНР, полковника Армії Української держави, повстанського отамана;
125 років від дня народження Зіновія Давидовича Заграничного (1900–1966), українського диригента, композитора, педагога;
120 років від дня народження Осипа Теодоровича Грицака (1905–1941), українського військового діяча, крайового провідника ОУН;
100 років від дня народження Ліни Біленької (Енгеліна Тимофіївна Студецька) (1925), української поетеси:
100 років від дня народження Галини Олександрівни Гриненко (1925–2013), української письменниці, перекладачки;
75 років від дня народження Василя Васильовича Пилип’юка (1950–2017), українського фотохудожника, головного редактора журналу "Світло й Тінь", педагога.
Церковне свято:
День пам'яті святителя Григорія, єпископа Ніського
Відомо, що святитель Григорій, єпископ Ніський, був молодшим братом святителя Василя Великого. Григорій був народжений і вихований у самий розпал аріанських суперечок. Здобув чудову освіту і деякий час був наставником красномовства. У 372 році був висвячений святим Василем Великим на єпископа міста Ніси в Каппадокії.
381 року святий Григорій був одним із головних діячів II Вселенського Собору, скликаного в Константинополі проти єресі Македонія, який невірно вчив про сутність Святого Духа. На цьому Соборі, за ініціативи святого Григорія, було доповнено Нікейський Символ віри.
У 383 році святий Григорій Ніський брав участь у Соборі в Константинополі, де виголосив слово про Божество Сина і Святого Духа. У 386 році він знову приїхав у Константинополь, і йому було доручено виголосити надгробне слово покійній цариці Плакіллі. У 394 році святий Григорій знову відвідує Константинополь і присутній на Помісному Соборі, скликаному для вирішення церковних справ в Аравії.
Іменини: Анатолій, Григорій, Макар, Павло, Петро.
За інформацією interfax.