10 травня. Що відзначають у цей день

10 травня. Що відзначають у цей день

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 76 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 76 RUSSIAN AGRESSION

10 травня у Німеччині відзначають День книги, на Мальдівах – День захисту дітей, у Франції – День скасування рабства, а в Румунії – День монархії. 17 років тому в Берліні було відкрито меморіал жертвам Голокосту.

Сьогодні в Турині відбудеться церемонія відкриття Міжнародного конкурсу естрадної пісні "Євробачення".

Також у цей день у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії.

У Берліні відкрито меморіал жертвам Голокосту

У Берліні 10 травня 2005 року, у рік 60-річчя закінчення Другої світової війни, поруч із Бранденбурзькою брамою було відкрито меморіал шести мільйонам євреїв, жертвам Голокосту.

На площі 19 тисяч кв м у шаховому порядку встановлено 2 711 темно-сірих бетонних блоків заввишки від 0,2 до 4,7 метра. Людина, яка оглядає їх, опиняється в кам'яному лабіринті, вихід із якого доводиться шукати самостійно.

А під землею влаштовано так зване Місце інформації, де зібрані архівні матеріали про "остаточне вирішення єврейського питання", його причини та наслідки. Зокрема, представлено список із ізраїльського комплексу Яд Вашем, що містить імена близько трьох мільйонів загиблих.

День книги в Німеччині

День книги проходить у Німеччині щороку 10 травня. Дата ця обрана зовсім не випадково — вона нагадує мільйонам людей у всьому світі про справжнє обличчя фашизму. Саме 10 травня 1933 року в Берліні та деяких інших німецьких містах відбулася варварська акція спалення націонал-соціалістами книг, неугодних гітлерівському режиму.

Публічне спалювання книг було спрямовано, по-перше, на залякування "середньої людини", що звикла ставитися з повагою до друкованого слова, по-друге, на залучення молоді на бік націонал-соціалістів. Акція дозволила молоді відчути радикалізм нової влади, а також те, що нова влада покладає великі надії саме на неї. Оскільки студентам пропонувалася головна роль у майбутній інквізиції книг.

20 тисяч книг було спалено лише в Берліні. Переважно, книги єврейських авторів, а також твори марксистського та пацифістського характеру. Праці Альберта Ейнштейна, Карла Маркса, твори Генріха і Томаса Манна, Стефана Цвейга, Еріха Кестнера, Зігмунда Фрейда та інших.

Міжнародний конкурс естрадної пісні "Євробачення"

Конкурс пісні "Євробачення" проводиться з 1956 року в одній із країн-членів Європейського Мовного Союзу.

У 2022 році перший і другий півфінали відбудуться 10 і 12 травня, а фінал – 14 травня.

Україна бере участь у конкурсі з 2003 року та є єдиною країною, яка завжди проходить до фіналу.

У другий рік своєї участі Україна виграла конкурс із піснею Руслани "Wild Dances". Другі місця Україні принесли у 2007 та 2008 роках Вєрка Сердючка з піснею "Dancing Lasha Tumbai" та Ані Лорак з піснею "Shady Lady".

У 2011 році до трійки лідерів наблизилась співачка Міка Ньютон, посівши 4 місце.

У 2013 році країну представила співачка Злата Огнєвіч. Вона посіла 3 місце, поступившись представникам Азербайджану та Данії.

У 2015 році країна вперше відмовилася від участі у конкурсі, за заявою Першого національного каналу України через нестабільну фінансову та політичну ситуацію в країні.

У 2016 році Україна повернулася на конкурс, і співачка Джамала, яка представляла країну, виграла Євробачення-2016.

Представить Україну на "Євробаченні" гурт Kalush Orchestra. Він виконає пісню Stefania, яка вже стала хітом.

Ще цього дня:

1925 - У Києві урочисто відкрито міст імені Євгенії Бош, збудований за проєктом Євгена Патона;

1940 – Вермахт вдерся на територію Бельгії, Нідерландів та Люксембургу;

1940 - Новим британським прем'єром став Вінстон Черчилль;

1975 - Американський атлет Браян Олдфілд першим в історії штовхнув ядро далі 21 метра (його рекорд вдалося побити лише через 12 років);

1993 – На вершині Евересту одночасно зібралося 40 осіб із дев'яти експедицій – рекордна кількість людей на цій горі;

2017 - Випуск культового коміксу про походження Бетмена, "Бетмен: Рік перший", українською.

Народний календар – Семенів день

У цей день селяни починали орати поле під посів зернових.

Православна церква вшановує Симеона родича Господнього — священномученика, одного з 70-ти апостолів. Він проповідував вчення Христове, наставляв у істинах святої віри і викривав ідолослужіння. Після вбивства святого апостола Якова, першого єпископа Єрусалимського, на його місце було обрано Симеона. Під час правління імператора Траяна (98-117), гонителя християн, язичники схопили святого Симеона, який на той час був уже сторічним старцем і після довгих мук розіп'яли на хресті.

Іменини: Анастасія, Георгій, Іван, Іларіон, Марія, Микола, Павло, Петро, Семен, Сергій, Степан.

За інформацією interfax.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

ЗА СЬОГОДНІ У ХМІЛЬНИКУ ГУМАНІТАРНИЙ ШТАБ ДОПОМІГ ПОНАД 200 БІЖЕНЦЯМ

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

 

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини