Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 1053 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1053 RUSSIAN AGRESSION
11 січня відзначають День дошки візуалізації, День обіймів дівчаток і хлопчиків, День "Уже не Новий рік", День "Сигарети небезпечні для здоров'я", День обізнаності про хворобу Педжета, Міжнародний день рівності на роботі, Всесвітній день скетчноутингу.
У США - День молока.
Православна церква вшановує пам'ять святого преподобного Феодосія Великого.
День дошки візуалізації
День дошки візуалізації відзначають у другу суботу січня щорічно. Це день, присвячений встановленню та досягненню особистих і професійних цілей. Цей день заохочує людей створювати візуальне представлення своїх прагнень, використовуючи силу візуалізації для втілення своїх мрій у життя.
День "Уже не Новий рік"
Цей день знаменує собою символічний перехід від святкових новорічних святкувань до більш цілеспрямованої та регулярної рутини.
День обіймів дівчаток і хлопчиків
Це зворушливий день, присвячений поширенню любові та тепла через простий акт обіймів. Цей день заохочує дівчат проявляти свою прихильність і вдячність хлопчикам і чоловікам у їхньому житті, всім членам сім'ї, друзям або партнеру.
День "Дізнайся своє ім'я на азбуці Морзе"
Це цікава нагода познайомитися з історією телекомунікацій, навчитися передавати своє ім'я за допомогою крапок і тире, а також відчути себе частиною технологічного минулого, яке змінило світ.
День "Сигарети небезпечні для здоров'я"
Цей день є нагадуванням про серйозні ризики для здоров'я, пов'язані з курінням сигарет.
День обізнаності про хворобу Педжета
Присвячений підвищенню обізнаності про хворобу кісток Педжета. Цей день має вирішальне значення для інформування громадськості про цей відносно рідкісний, але виліковний стан, який впливає на здоров'я кісток.
Міжнародний день рівності на роботі
11 січня відзначається свято міжнародного масштабу - День рівності на роботі. Основна мета - заохотити різноманіття робочих місць, побороти дискримінацію за ознакою статі, віку, раси, релігії та фізичних або розумових вад, що існує у сфері зайнятості.
Уперше подія відбулася в Лондоні 2017 року в будівлі Leadenhall Building.
Всесвітній день скетчноутингу
День творчих людей, які поєднують текст і малюнки для запису інформації. Це не тільки практичний інструмент для поліпшення пам'яті, а й можливість виразити себе через креативність.
Ще цього дня:
1909 - Із Нью-Йорка до Філадельфії вирушають учасниці перших жіночих автоперегонів;
1922 - У Торонто (Канада) завдяки науковій роботі Ф. Бантинга, Ч. Беста і Дж. Маклеода вперше застосовано інсулін для лікування діабету: 14-річний канадець Леонард Томпсон став першою у світі людиною, яку врятували за допомогою інсуліну;
1923 - У зв'язку з невиплатою Німеччиною репарацій, встановлених Версальським договором, французькі та бельгійські війська зайняли Рурську область, де видобувалося 70% німецького вугілля;
1935 - Американка Амелія Ерхарт почала переліт через Тихий океан. Вона першою у світі самостійно подолала відстань від Гавайських островів до Окленда, штат Каліфорнія;
1971 - Американський журналіст Дон Гефлер придумав термін Кремнієва долина, коли він почав публікувати серію статей під назвою "Кремнієва долина США";
1972 - Після перемоги у війні за незалежність Східний Пакистан перейменовано на Бангладеш;
1981 - Команда з трьох британців під керівництвом сера Ренальфа Фіннеса завершила найдовшу за відстанню і найкоротшу за тривалістю експедицію через Антарктику, досягнувши бази Скотта після 75 днів шляху; було пройдено 2 тисячі 500 миль;
1994 - Уряд Ірландії скасував заборону на теле- і радіомовлення представників ІРА та Шинн Фейн. У Північній Ірландії відповідну заборону скасовано 16 вересня.
Цього дня народилися:
480 років від дня народження Ґвідобальдо дель Монте (1545–1607), італійського фізика, математика, астронома, філософа;
180 років від дня народження Омеляна Ієронімовича Калужняцького (1845–1914), українського мовознавця-славіста, палеографа, фольклориста, педагога, громадсько-освітнього діяча; за новим стилем народився 23.01.1845 р.;
150 років від дня народження Рейнгольда Моріцевича Ґлієра (1875–1956), відомого композитора, диригента, педагога, музично-громадського діяча;
130 років від дня народження Лоуренса Гаммонда (1895–1973), американського інженера, винахідника;
125 років від дня народження Василя Яковича Камінського (1900 – після 1941), українського історика, архівіста, учня О. Оглоблина;
120 років від дня народження Володимира Шашаровського (1905–1992), українського театрального актора, режисера (США);
110 років від дня народження Вітольда-Юрія Антоновича Манастирського (1915−1992), українського художника, педагога;
100 років від дня народження Віктора Васильовича Полтавця (1925–2003), українського живописця, графіка.
Церковне свято:
Святого преподобного Феодосія Великого
Феодосій жив у V-VI століттях, народився в Каппадокії, походив із сім'ї християн. Ще в ранньому віці він вирішив, що вестиме відлюдницьке життя і пізніше так і зробив: переїхав до Палестини та влаштувався в печері, де, за переказами, ночували волхви, які йшли на уклін до Ісуса після Його народження.
У цій печері Феодосій у молитвах провів 30 років, там він отримав здатність творити чудеса. До нього потягнулися люди - з року в рік приходило дедалі більше учнів, і печера вже не вміщала ченців. Тоді Феодосій став молитися, щоб Господь показав місце для обителі. Взявши із собою кадило з холодним вугіллям, преподобний пішов у пустелю. Коли кадило в якийсь момент спалахнуло, то Феодосій розцінив це як знак згори і заснував на цьому місці монастир. За його життя тут відкрили притулки для мандрівників і людей похилого віку та лікарню для ченців, мандрівників і нужденних.
Іменини: Віталій, Володимир, Йосип, Михайло, Микола, Степан, Федір.
За інформацією interfax.