Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 200 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 200 RUSSIAN AGRESSION
11 вересня відзначають День пам'яті жертв фашизму, Всесвітній день журавля, День бабусь і дідусів у Канаді, День вчителя в Аргентині. У США - День патріота та Національний день пам'яті про загиблих у результаті терактів 2001 року у Нью-Йорку та Вашингтоні.
В Україні – День танкістів та День працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості.
Православна церква вшановує пам'ять Івана Предтечі.
У Києві День народження Андріївського узвозу.
Ще цього дня:
1919 - Армія УНР звільнила Умань та Христинівку від більшовиків;
1939 – У Воркутинському таборі загинув український історик Віктор Юркевич;
1943 – Створено державний український хор імені Г. Верьовки;
1990 – Президія ВР УРСР ухвалила рішення про заборону проведення мітингів біля Верховної Ради в радіусі 1 км;
1993 – У Києві відкрито пам'ятний знак жертвам Голодомору 1932-1933 рр.;
1997 - Європейська конвенція з прав людини набула чинності для України;
2001 – Терористичний акт 11 вересня 2001 року;
2011 – Національний меморіал та музей 11 вересня відкрився до 10-річчя терактів 11 вересня;
Міжнародний день пам'яті жертв фашизму
Міжнародна пам'ятна дата, день жалоби, що відзначається щорічно з 1962 року в другу неділю вересня на згадку про десятки мільйонів жертв фашизму в роки Другої світової війни.
Датою проведення Дня обрали вересень, оскільки на цей місяць припадають дві пов'язані з Другою світовою війною події — день її початку та її повного завершення.
Всесвітній день журавля
У другу неділю вересня відзначається Всесвітній день журавля. Предки цих чудових птахів з'явилися ще за динозаврів, близько 40–60 мільйонів років тому. Історичною батьківщиною журавлів вважається Північна Америка, звідки вони мігрували спочатку до Азії, а звідти до Африки та Австралії.
Зараз популяція журавлів широко розповсюджена у всьому світі, виняток становлять лише Антарктида та Південна Америка. Головні місця зимівель журавлів - Іран і захід Індії.
День танкістів в Україні
Механізовані й танкові війська України становлять основу Сухопутних військ Збройних Сил України. Другої неділі вересня танкісти України відзначають своє професійне свято – День танкістів.
Він був заснований у серпні 1997 року Указом Президента на підтримку ініціативи ветеранів танкових військ та танкобудівників України з огляду на їхні заслуги у роки Великої Вітчизняної війни та з метою виховання воїнів-танкістів Збройних Сил України на кращих традиціях попередніх поколінь.
До складу механізованих і танкових військ Сухопутних військ України входять механізований полк, механізовані та танкові бригади. На озброєнні танкових частин та підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України є бойові танки різних модифікацій, бронетранспортери, бойові машини піхоти та інше озброєння.
День працівників нафтової, газової і нафтопереробної промисловості України
Відзначається щорічно у другу неділю вересня, згідно Указу Президента України №302/93 від 12 серпня 1993 року, на підтримку ініціативи працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості та нафтопродуктозабезпечення.
Промисловий видобуток нафти в Україні почався ще у 18 столітті, і вже в 1909 році в Прикарпатті видобували 2 мільйони тонн нафти. Газова промисловість бере свій початок із введення в експлуатацію Дашавського газового родовища та будівництва першого газопроводу Дашава — Стрий у 1924 році.
Інтенсивний розвиток нафтової та газової промисловості пов'язаний із відкриттям у післявоєнний період значних запасів нафти і газу в регіоні Дніпровсько-Донецької западини, Прикарпаття та Причорноморсько-Кримської газоносної області.
Із території України розпочалися й перші у світі експортні постачання природного газу —в Польщу з 1945 року. Наразі Україна володіє складною трубопровідною транспортною системою. Її загальна протяжність сягає 37 тисяч кілометрів. Через територію країни проходить низка важливих магістральних трубопроводів стратегічного значення, довжина яких 4,7 тисячі кілометрів.
День Усікновення голови Пророка, Предтечі та Хрестителя Господнього Івана
День Усікновення глави Івана Предтечі — день пам'яті страти Предтечі і Хрестителя Господнього Івана. Це друге велике свято після свята Богоматері. У цей день віряни дотримуються суворого посту на знак скорботи про насильницьку смерть великого пророка.
Іван Предтеча передбачив пришестя Месії та хрестив Ісуса Христа у водах ріки Йордан. Під час проповіді Хреститель розповів людям про прихід Спасителя, а сам загинув мученицькою смертю.
Іменини: Ян, Іван, Іоанн та Ісакій.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------
УВАГА ПІДПРИЄМЦЯМ! НА ВІННИЧЧИНІ ВІД ІМЕНІ ОВА ПРАЦЮЮТЬ ШАХРАЇ
Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org
Сподобалась новина - поділись нею з іншими.