12 липня. Що відзначають в цей день?

12 липня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 870 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 870 RUSSIAN AGRESSION

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різнокольорових очей, Всесвітній день шашлику, День паперового пакета.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Прокла та Іларія; святого преподобного Михайла Малеїна.

Всесвітній день бортпровідника

Професії бортпровідника вже понад 80 років. Виникла вона в Німеччині в 1928 році, коли на борт літака стали брати спеціальну людину, до чиїх обов'язків входило забезпечення сервісу під час польоту - стюарда. Спочатку це була виключно чоловіча професія. Однак із 1930-го року повітряні лінії США почали приймати на роботу молодих симпатичних дівчат. Така реклама могла залучити більше пасажирів, а також дівчата менше важили, що важливо для польотів. Першою стюардесою називають Еллен Черч зі штату Айова.

День паперового пакета

Екологічне свято, створене для привернення уваги до проблеми забруднення довкілля та підвищення обізнаності про переваги використання паперових пакетів.

Паперові пакети на відміну від пластикових, розкладаються самостійно і не завдають шкоди довкіллю.

Всесвітній день шашлику

Традиційно в другу п'ятницю липня відзначають Всесвітній день шашлику.

Шашлик - це страва, яка походить від кочових племен Азії, але схожим чином готували м'ясо й інші народи світу.

Первісні люди готували м'ясо підстрелених тварин на відкритому вогні, й історичні згадки про цю страву сягають античності. Особливість шашлику полягає в тому, що м'ясо нарізають дрібними шматочками, що робить його приготування швидшим та економнішим.

Ще цього дня:

1679 - Англійський король Карл II видав акт, що гарантує судові права громадян;

1776 - Із Плімута вирушив у свою останню експедицію Джеймс Кук;

1917 - Під час Першої світової війни під час другої Іпрської битви Імперська армія Німеччини вперше використала як бойову отруйну речовину газ, який за місцем боїв отримав назву іприт;

1970 - Експедиція норвезького мандрівника-дослідника Тура Гейєрдала на човні "Ра-2" через 57 днів плавання досягла берегів Барбадосу;

1989 - Остання страта радянським режимом українського військового, воїна УПА, члена ОУН, учасника боротьби за відновлення незалежності України Івана Савича Гончарука.

Церковне свято

День пам'яті святих мучеників Прокла та Іларія

Прокл та Іларій жили в III столітті і були християнськими мучениками, які постраждали за віру під час правління римського імператора Траяна.

Прокл відкрито визнавав свою віру. Його заарештували і судили. Коли його запитали про віру, Прокл відмовився зректися Христа, за що його вбили.

Іларій був племінником Прокла. Він намагався підтримати свого дядька і відкрито визнав свою віру в Христа, за що його також заарештували. Як і Прокл, Іларій відмовився відректися від віри. Його обезголовили.

Іменини: Арсеній, Гавриїл, Григорій, Іван, Михайло, Федір, Вероніка, Марія.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини