Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 995 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 995 RUSSIAN AGRESSION
14 листопада відзначають Всесвітній день боротьби із захворюванням на діабет, Всесвітній день якості, Всесвітній день Юзабіліті, Міжнародний день логопеда.
Православна церква вшановує пам'ять святого апостола Филипа.
Всесвітній день боротьби із захворюванням на діабет
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, 2000 року на Землі проживало 150 мільйонів діабетиків.
Ця дата відзначається щорічно з 1991 року в день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, який відкрив спільно з професором Джоном Маклеодом гормон інсулін.
Всесвітній день боротьби із захворюванням на цукровий діабет відзначається щорічно відповідно до рішення Генасамблеї ООН A/RES/61/225.
Всесвітній день якості
Ініціаторами цієї дати в наших календарях виступили громадські організації, серед яких і Європейська організація з якості, і Американське товариство з контролю якості, Японський союз вчених та інженерів і Латиноамериканська організація з якості.
За підтримки ООН проведення Всесвітнього дня якості набуло щорічного характеру і встановлено у другий четвер листопада.
У 1995-му році Європейська організація якості оголосила тиждень, в який відзначають Всесвітній день якості, - Європейським тижнем якості, в який сумлінні виробники, за підтримки громадських організацій та органів виконавчої влади влаштовують численні виставки і проводять різноманітні заходи на підтримку принципів якості вироблених товарів і послуг.
Міжнародний день логопеда
Міжнародний День логопеда відзначають 14 листопада. У США Національний день логопеда - дефектолога відзначають 18 травня. В Австралії в серпні проходить Тиждень обізнаності про мовні патології. З 2004 року фахівцями в галузі логопедії було вирішено щорічно організовувати заходи з виходом на міжнародний рівень.
Їхньою метою є підвищення обізнаності широкої громадськості про важливі, доступні та ефективні методи корекції роботи мовленнєвого апарату для всіх соціальних груп населення.
Логопед працює з усіма порушеннями мовлення: загальним недорозвитком мовлення; його відсутністю, порушеннями голосу, темпу й тембру мовлення, мовленнєвими відхиленнями внаслідок патології центральної нервової системи. На жаль, багато хто про це недостатньо обізнаний і недооцінює важливість своєчасної логопедичної допомоги. Рання діагностика мовленнєвих відхилень є запорукою успішних логопедичних занять.
Всесвітній день Юзабіліті
Мета Дня - показати користувачам цінність простого і зручного дизайну. По всьому світу в другий четвер листопада проходять конференції присвячені юзабіліті.
Практичність, зручність і простота використання - невід'ємна частина успіху будь-якого проєкту. Фахівці з юзабіліті невпинно працюють над тим, щоб максимально врахувати ту необхідну низку чинників, яка підходить найбільшій кількості людей, щоб зробити свій продукт не просто успішним, а й популярним у широких масах.
Головним гаслом Всесвітнього дня юзабіліті стала фраза - «Зроби простіше!»
Ще цього дня:
1918 - На першому засіданні Національних зборів Томаш Масарик був обраний президентом Чехословацької республіки;
1918 - За ініціативи провідних українських науковців декретом гетьмана Павла Скоропадського було засновано Українську Академію наук та визначено її офіційний статус;
1920 - Уряд УНР був змушений покинути Україну і переїхати до Польської республіки.
1925 - У Чехословацькій республіці створено Легію українських націоналістів;
1939 - Верховна Рада УРСР затвердила Закон про так зване "возз'єднання" (анексію) Західної України з УРСР;
1944 - У Києві відкрився Державний музей українського мистецтва;
1944 - У Центральну Азію з Грузинської РСР депортовано понад 100 тисяч турків-месхетинців;
1999 - На посаду Президента України вдруге обрано Л. Д. Кучму, який обіймав цю посаду з 19.07.1994 по 23.01.2005.
2005 - Корпорація Boeing оголосила про старт виробництва літака Boeing 747-8.
Цього дня народилися:
165 років від дня народження Василя Єгоровича Таїрова (Таїрянц) (1859–1938), українського вченого в галузі виноградарства та виноробства, громадського діяча; на його честь названо Інститут виноградарства і виноробства НААН України;
160 років від дня народження Олександра Миколайовича Щукарьова (1864–1936), українського фізико-хіміка, математика, конструктора, винахідника, одного із засновників термохімії;
50 років тому народився Олександр Петрович Бринжала (м. Охтирка Сумської області), учасник російсько-української війни, Герой України.
Церковне свято:
Сьогодні вшановують пам'ять святого Філіпа, одного з дванадцяти апостолів - учнів Ісуса Христа. Євангеліє від Івана повідомляє, що Філіп походив із того самого міста, що й апостоли Андрій і Петро, і був покликаний разом із ними. Відомо також, що він був одружений, мав дочок. Філіп проповідував Євангеліє, супроводжуючи свої промови чудесами. Так, одного разу він воскресив померле немовля, яке принесла на руках невтішна мати.
Іншим разом на вимогу натовпу, який погрожував побити Філіпа камінням, він повернув до життя небіжчика, якого несли повз на ношах. Своє життя Філіп закінчив на хресті, будучи страченим язичниками за місіонерську діяльність.
Іменини: Василь, Віктор, Гавриїл, Георгій, Григорій, Дмитро, Костянтин, Михайло, Микола, Олександр, Олексій, Петро, Пилип, Сергій, Федір, Анна.
За інформацією interfax.