14 жовтня. Що відзначають в цей день

14 жовтня. Що відзначають в цей день

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 233 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 233 RUSSIAN AGRESSION

14 жовтня відзначають День захисників і захисниць України, День українського козацтва, День створення Української повстанської армії.

У світі – День стандартизації, Міжнародний день ветеринарної медсестри та День екологічної освіти.

Православна церква святкує Покров Пресвятої Богородиці та Приснодіви Марії, вшановує пам'ять преподобного Романа Солодкоспівця.

День українського козацтва

Приурочений до Дня Покрови Пресвятої Богородиці, оскільки вона вважається захисницею та покровителькою козаків.

День захисників та захисниць України

Відзначається з 2014 року. Дату обрали тому, що запорізькі козаки зазвичай цього дня святкували Покров Пресвятої Богородиці та обирали нових старшин.

Одночасно із підписанням Указу про запровадження нового свята Президент України скасував святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого.

14 липня 2021 року Верховна Рада України більшістю голосів народних депутатів ухвалила рішення про перейменування колишньої назви свята "День захисника України" у "День захисників і захисниць України".

Сьогодні жінок-військовослужбовців в українській армії налічується понад 22%. Таким чином, перейменування сприяло гендерно-збалансованому висвітленню ролі військовослужбовців обох статей.

День створення УПА

Українська повстанська армія – озброєне крило ОУН (Організації українських націоналістів). Воно діяло на території України у період 1942-1953 років. Бійці УПА боролися одразу проти двох режимів: сталінського та гітлерівського. А головною метою ОУН УПА була незалежність України.

Всесвітній день стандартів

Міжнародне свято, покликане звернути увагу людей на важливість дій, пов'язаних із створенням єдиних стандартів, та відзначити внесок десятків тисяч фахівців, які присвячують своє життя та професійну майстерність відповідальній та необхідній роботі.

У 1946 році в Лондоні відкрилася конференція національних організацій зі стандартизації. 25 країн ухвалили рішення про створення Міжнародної організації зі стандартизації (ISO). А у 1970 році президент ISO Фарук Сунтер запропонував 14 жовтня відзначати Всесвітній день стандартів.

Ще цього дня:

1926 - У Лондоні опублікована книга Алана Мілна "Вінні-Пух".

1933 - Нацистська Німеччина оголосила про свій вихід із Ліги Націй;

1942 – Офіційна дата народження Української Повстанської Армії, сформованої з розрізнених повстанських загонів бандерівського крила ОУН. Північно-західна частина України, Волинь;

1950 – У Нью-Йорку відбувся об'єднавчий Собор Американо-Української Православної Церкви США та Української Православної Церкви в Америці в одну Українську Православну Церкву у США;

1966 - Канадські католицькі єпископи оголосили, що відтепер католикам дозволяється їсти м'ясо по п'ятницях;

1969 - У Великої Британії з'явилася в обігу семикутна 50-пенсова монета замість банкноти 10 шилінгів. Це був один із кроків переходу на десяткову грошову систему, яка була остаточно введена в лютому 1971 року;

1970 - У Гаазі прийнято Міжнародну конвенцію про боротьбу з незаконним захопленням повітряних суден, яка набула чинності рівно через рік;

2006 – керівництво Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного вирішило цього дня відзначати день видового військового навчального закладу Сухопутних військ;

Церковне свято

Покров Пресвятої Богородиці

Одна з найважливіших подій у православ'ї. Свято пов'язане з давньою та красивою легендою про те, як Богоматір уберегла місто від ворожої атаки, накривши населення своїм покровом.

День памяті преподобного Романа Солодкоспівця

Святий Роман народився у м. Емесі (нині Хомс) або в Дамаску в Сирії у єврейській родині. Він не знав нотної грамоти, але усім єством тягнувся до Бога. Клірики, що нарікали на нього, ставилися до нього зневажливо. Роман із сльозами молився до Богородиці, благаючи в Неї заступництва. Пречиста Богородиця з'явилася йому уві сні, вклала в його уста хартію, й після того Роман заспівав милозвучним голосом тропарі й кондаки, премудрість виливалася у нього щедрою рікою, напуваючи усіх спраглих до життя. Святий сам склав багато прекрасних кондаків. Святий Роман дійсно був героєм народу, тому що він включив ритмічну поезію до церковного обслуговування. Він був автором різдвяного кондака. Заслугою його також є те, що він найсвітліше показав трансцендентність Бога. Своєю працею він доказав, що може всім представити Бога через пісню.

Іменини: Олександр, Олексій, Віра, Георгій, Григорій, Іван, Михайло, Микола, Петро, Роман, Федір.

За інформацією interfax.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

У ХМІЛЬНИЦЬКОМУ РАЙОНІ ПІДІРВАЛИ АВТО ПОЛІЦЕЙСЬКОГО. ПРИЧЕТНИМ ЗЛОЧИНЦЯМ ЗАГРОЖУЄ ДОВІЧНЕ ПОКАРАННЯ

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

 

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини