Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 1026 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1026 RUSSIAN AGRESSION
15 грудня відзначають День працівників суду України, День утворення організації ООН з охорони довкілля.
Ще сьогодні День носіння перлів, День кексів, День чаю.
Православна церква вшановує пам'ять святого священномученика Елевтерія; святого преподобного Павла.
День працівників суду
Був встановлений на державному рівні і є ще однією можливістю віддати шану тим, хто несе відповідальність за справедливість у нашій країні. Свято створили 2000 року після підписання президентського указу. Дату ж для святкування обрали зовсім не випадково. Саме цього дня 1917 року в Україні (на той час Українська Народна Республіка) запровадили Генеральний суд, який був найвищим органом судової системи.
День утворення організації ООН з охорони довкілля
15 грудня 1972 року в Стокгольмі під час проведення першої конференції ООН, присвяченої охороні довкілля, було створено Програму організації ООН з охорони довкілля.
Програма спрямована на розв'язання найгостріших проблем сучасної екологічної кризи (опустелювання, деградації ґрунтів, погіршення якості та зменшення кількості прісних вод, забруднення Світового океану).
День чаю
Найбільш популярний у В'єтнамі, Індії, Шрі-Ланці, Індонезії, Непалі, Кенії, Бангладеш, Малайзії, Танзанії, Малаві. Дату святкування обрали на честь ухвалення Всесвітньої декларації прав працівників чайної індустрії.
Міжнародний день чаю - це можливість відзначити культурну спадщину, користь для здоров'я та економічну значущість чаю, водночас працюючи над тим, щоб зробити його виробництво стійким "від поля до чашки".
Цього дня народилися:
200 років від дня народження Юліуша (Юлія) Фортуната Коссака (1824-1899), польського живописця, графіка, українського походження.
Ще цього дня:
1950 - У Брюсселі було підписано Конвенцію про створення Ради митного співробітництва (з жовтня 1994 р. - Всесвітня митна організація);
1964 - У Канаді прийнято державний прапор із кленовим листом;
1970 - Уперше здійснено посадку космічного апарату із Землі на іншу планету (міжпланетна станція "Венера-7");
1995 - На 5-й зустрічі глав держав і урядів 10 країн Південно-Східної Азії в Бангкоку було підписано договір, за яким цей регіон проголошено зоною, вільною від ядерної зброї;
2000 - В Україні остаточно припинила роботу Чорнобильська АЕС. Зруйнований 1986 року реактор, що містив 66 тонн розплавленого ядерного палива і 37 тонн радіоактивного пилу, незважаючи на побудований захисний саркофаг, продовжував випромінювати радіацію;
2000 - На знак протесту проти політики президента Леоніда Кучми на головній площі Києва учасниками акції "Україна без Кучми" було встановлено перші намети;
2006 - Перший випробувальний політ новітнього винищувача-бомбардувальника п'ятого покоління F-35 "Лайтнінг" II;
2008 - Чорногорія офіційно подала заявку на вступ до Європейського Союзу;
2009 - Відбувся перший випробувальний політ новітнього літака Boeing 787 Dreamliner;
2018 - Відновлено автокефальну помісну Православну церкву України (утворилася в 988 р.)
Церковне свято:
15 грудня вшановують пам'ять преподобного Павла Латрійського.
Народився в місті Елен, був візантійським ченцем. Рано залишився без батька, який загинув під час морської битви з арабами. Здобув освіту в монастирі святого Стефана (Фригія). Коли померла й мати, Павло став пастухом.
Згодом вирушив у монастир біля гори Латр (нині територія Туреччини). Там він вів аскетичне життя, дав обітницю мовчання. Оселився в печері, а їжу отримував від пастуха, який випадково його там побачив.
За своє праведне життя отримав від Господа дар передбачення і чудотворення. Пізніше преподобний Павло пішов на острів Самос, де заснував лавру і відновив три монастирі, розорені агарянами. Наприкінці життя преподобний повернувся в монастир на горі Латр, де помер 955 року.
Ще сьогодні православна церква вшановує пам'ять священномученика святого Елевтерія.
Святий Елевтерій вважається покровителем вагітних.
Іменини: Василь, Олександр, Павло, Степан.
За інформацією interfax.