15 липня. Що відзначають в цей день?

15 липня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 873 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 873 RUSSIAN AGRESSION

15 липня в Україні відзначають День української державності, День хрещення Русі-України, День українських миротворців.

Ще сьогодні Всесвітній день навичок молоді, День благодійності в соціальних медіа, День "Обійміть своїх дітей".

Православна церква вшановує пам'ять святого рівноапостольного великого князя Володимира.

День української державності

Відповідно до указу Президента України Володимира Зеленського від 24 серпня 2021 року Україна святкує День української державності.

З 2024 року подію відзначатимуть щорічно 15 липня. Законопроєкт №9431 було підтримано Верховною Радою України, згідно з яким День української державності переноситься з 28 липня на 15 липня, щоб він збігався із вшануванням князя Київського Володимира Великого, у контексті "відмови від російської спадщини":

День українських миротворців

Україна, як і решта демократичних країн, співпрацює з міжнародними організаціями щодо врегулювання жорстоких протистоянь, а безпосередню участь у цій діяльності беруть українські миротворці. На честь військовослужбовців, які захищають мир в інших регіонах, в Україні встановлене свято - День українських миротворців, яке щорічно відзначається 15 липня.

Всесвітній день навичок молоді

Метою Всесвітнього дня навичок молоді є залучення суспільства до поліпшення соціальних та економічних умов життя для молодого покоління, щоб подолати світову проблему безробіття.

Сьогодні безробіття поширене серед молоді -понад 75 мільйонів людей на планеті є безробітними - як і низький рівень достатку. Близько 125 мільйонів молодих людей проживають у сильних фінансових труднощах.

День благодійності в соціальних медіа

Щороку 15 липня світ відзначає День благодійності в соціальних медіа.

Заснований некомерційною американською платформою Givver у 2013 році. Її засновник, Кріс Соммерс вирішив поширювати ідею благодійності в соціальній мережі Tвіттер.

Ще цього дня:

1099 - Учасники Першого хрестового походу взяли Єрусалим;

1228 - Папа Григорій IX канонізував засновника ордена францисканців Франциска Ассизького.

1410 - Відбулася Грюнвальдська битва між військами Тевтонського ордену та об'єднаною польсько-литовсько-українською армією під командуванням князя Вітовта і короля Ягайла;

1663 - У Львові король Ян II вирішив іти кількома колонами походом в Україну;

1683 - Армія Османської імперії (за різними оцінками, 90-140-тисячна) взяла в облогу Відень;

1776 - Відкрито театр "Ла Скала";

1799 - Французький лейтенант П'єр Франсуа Бушар знайшов у Єгипетському еялеті, поблизу невеликого містечка Розетта (нині Рашид), неподалік від Александрії, Розетський камінь;

1834 - Відкрито Київський університет;

1988 - На екранах США відбулася прем'єра першої частини "Міцного горішка" з Брюсом Віллісом.

Церковне свято

Рівноапостольного князя Володимира

15 липня православна церква вшановує пам'ять рівноапостольного князя Володимира, який хрестив Київську Русь. Одночасно з релігійним, український народ відзначає також національне свято - День хрещення Русі-України (започатковане 2008 року). Дата святкування обрана на честь дати смерті князя Володимира Хрестителя - 15 липня 1015 року.

Володимир Святославович, син князя Святослава Ігоровича, народився близько 960 року в Києві. Вступив на престол у 979 році, а вже у 988 великий князь приймає християнську віру в Херсонесі та хрестить Русь.

Завдяки хрещенню держави утворилася східна православна цивілізація, а Київ отримав статус центру духовенства. Крім того, рішучий крок Володимира Великого наблизив Київську Русь до Європи, яка вже була християнською. Таким чином для нашої держави відкрилася можливість розвитку і встановлення зовнішньополітичних відносин.

Іменини: Василь, Володимир, Петро.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини