Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 630 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 630 RUSSIAN AGRESSION
15 листопада відзначають Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів, День вторинної переробки, День географічних інформаційних систем.
У Бельгії - День короля, День проголошення Республіки Бразилія, в Японії - Сіті-Го-Сан - свято дітей, в Австрії - День пам'яті Леопольда, Святого покровителя Австрії.
Православна церква - початок Різдвяного посту, священномучеників Гурія, Самона і Авіва.
Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів
Всесвітній день боротьби проти хронічної обструктивної хвороби легенів проводять щорічно в середу другого або третього тижня листопада з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), із 2002 року.
Хронічна обструктивна хвороба легенів (ХОЗЛ) - загальна назва для низки захворювань, за яких спостерігається стійке порушення руху повітряного потоку з легенів. Терміни "хронічний бронхіт" і "емфізема", які використовувалися раніше, більше не вживаються, вони включені в поняття ХОЗЛ.
За оцінками ВООЗ, на хронічну обструктивну хворобу легенів страждають 210 мільйонів осіб. Майже 90% випадків смерті від ХОЗЛ трапляється в країнах з низьким і середнім рівнем доходу.
День вторинної переробки
Щорічно 15 листопада в низці країн відзначають екологічне свято - Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки, з метою привернення уваги влади, громадськості та промислових структур до цієї теми.
Головні завдання вторинної переробки - розв'язання проблеми обмеженості ресурсів, зниження вартості готової продукції завдяки використанню дешевшої сировини та боротьба із забрудненням довкілля.
Свою історію свято веде з 1997 року, коли жителі США вперше відзначили America Recycles Day ("День, коли Америка переробляє відходи"), який проводили екологи з метою заохочення американців, що здають відходи на вторинну переробку і купують продукцію, зроблену з вторинної сировини.
Ще цього дня:
1904 - Було запатентовано бритву зі змінними лезами;
1918 - Розпочалося очолюване Директорією повстання проти влади гетьмана Павла Скоропадського;
1920 - У Женеві відбулося перше засідання Асамблеї Ліги Націй, створеної в 1919 р.;
1933 - Випробувальний рейс здійснив перший радянський тролейбус ЛК-1;
1940 - Понад 500 літаків Люфтваффе провели масоване 10-годинне бомбардування міста Ковентрі (Велика Британія).
1945 - В Аугсбургу групою українських учених, які перебували в еміграції, засновано Українську вільну академію наук. Першим президентом УВАН обрали Дмитра Дорошенка;
1957 - Відбувся перший політ міжконтинентального пасажирського літака Ту-144;
1960 - У море вийшов перший американський підводний човен класу типу "Джордж Вашингтон" із ядерними ракетами на борту;
1990 - Після скасування в березні 1990р. Верховною Радою СРСР 6-ї статті Конституції СРСР, яка утримувала для КПРС монополію на владу, Міністерством юстиції УРСР була зареєстрована першою в Україні як політична партія Українська республіканська партія;
2001 - У Сумах закінчила роботу російсько-українська комісія з делімітації сухопутного кордону між державами;
2004 - На Першому Національному каналі Національної телекомпанії України відбулися перші відкриті дебати кандидатів на пост Президента України - В. Ющенка та В. Януковича.
Церковне свято
15 листопада, у православному календарі день пам'яті Гурія і Самона. Гурій і Самон були двома правовірними, які жили поблизу міста Едеса у відокремлених місцях, де служили Богу в пості та молитві. Вони також наставляли інших на шлях правди і навертали багатьох від ідолопоклонства. За це їх схопили і поставили перед суддею Антоніном, який вимагав від них, щоб вони вклонилися богові Дею і принесли кадило в храм. Гурій і Самон відмовилися відступитися від своєї віри і зазнали жорстоких тортур. Нарешті, вони були страчені і отримали вінці мучеництва.
Іменини: Григорій, Дмитро, Микита, Микола, Петро, Пилип, Хома.
За інформацією interfax.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------
З ТЕПЛОМ ЧИ З МОРОЗАМИ: ЯКОЮ БУДЕ НАСТУПНА ЗИМА?
Сподобалась новина - поділись нею з іншими.