15 серпня. Що відзначають в цей день?

15 серпня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 904 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 904 RUSSIAN AGRESSION

15 серпня в Україні відзначають День археолога, Всесвітній день величі.

Православна і католицька церкви - Успіння Пресвятої Богородиці.

День археолога

Відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України від 6 серпня 2008 року.

Археологія - наука про старожитності, вивчення побуту і культури стародавніх народів за речовими пам'ятками, що дійшли до нас. Це абсолютно відокремлена наука. Усі історичні події встановлюються або за письмовими джерелами, або за даними археології. Письмових повідомлень зберігається вкрай небагато, а побутового матеріалу - часом більше, ніж це можна собі уявити.

День археолога як неофіційне свято існувало ще за часів СРСР, а одна з версій його походження пов'язана з Україною. З 1934 до 1947 року відому Трипільську експедицію очолювала Тетяна Пассек, яка святкувала свій день народження 15 серпня. Щороку працівники експедиції відзначали день народження своєї керівниці, аж поки дата не почала сприйматися як професійне свято всіх археологів.

Цього дня:

1914 - Офіційно відкрито Панамський канал;

1932 - Під час розкопок у Ватикані знайдено давньоримську "Тріумфальну дорогу";

1947 - Відповідно до ухваленого в червні британським парламентом закону "Про незалежність Індії" країна розділялася на дві держави: мусульманську - Пакистан та індуїстську - Індійський Союз;

1960 - Республіка Кіпр проголосила свою незалежність;

1963 - У Шотландії відбулася остання смертна кара;

1997 - В Україні засновано орден княгині Ольги.

Пам'ятні дати:

375 років від дня початку (15-16.08.1649) Зборівської битви між українським військом під проводом Богдана Хмельницького та татарським військом на чолі з кримським ханом Ісламом-Гіреєм ІІІ з одного боку та польською армією під командуванням короля Яна II Казимира - з іншого;

110 років від дня народження Володимира Миколайовича Михайловського (1914-1978), українського вченого в галузі автоматики, телемеханіки та випромінювальної техніки, засновника нового наукового напряму "Фізикометрія";

90 років від дня народження Юрія Федоровича Худякова (1934), українського архітектора, художника, педагога.

Церковне свято

Успіння Пресвятої Богородиці.Перша Пречиста. Повна назва свята - Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.

І в православній, і в католицькій церкві воно присвячене даті кончини Божої Матері.

Згідно з Новим Заповітом, розп'ятий Христос велів найближчому учневі, апостолу Івану, піклуватися про свою матір. Після смерті та воскресіння Сина Богородиця жила разом з Іваном у Єрусалимі, часто молилася на Голгофі. Одного разу під час молитви до Марії з'явився архангел Гавриїл, який повідомив, що через три дні вона "відійде до Христа Бога". У день смерті Марії апостоли, які проповідували в різних країнах, чудесним чином зібралися в Єрусалимі, щоб попрощатися з Богородицею. Вони ж здійснили поховання, поклавши тіло Божої Матері в гробниці її батьків і закривши вхід каменем.

Апостол Фома був єдиним учнем Христа, хто не встиг попрощатися з Богородицею до її смерті. Коли на третій день після поховання Фома прийшов до Єрусалима, інші апостоли відкрили гробницю, щоб він міг попрощатися з Богородицею. На загальний подив, у труні не виявилося тіла Марії - залишився лише похоронний одяг, що випромінював чудові пахощі. Цього ж дня Богородиця сама з'явилася апостолам в оточенні янголів і вітала їх словами: "Радійте, бо я з вами в усі дні".

Іменини: Максим, Олександр, Матвій, Василь, Федір, Марія.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини