Яким цей день був в історії, що сьогодні не можна робити. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
16 вересня в Україні - День пам'яті Георгія Гонгадзе, українського журналіста, засновника і першого головного редактора інтернет-видання "Українська правда".
Зникнення та вбивство Георгія Гонгадзе викликало широкий суспільний резонанс як в Україні так і за кордоном. В Україні з акцій протесту проти зникнення та вбивства Гії почалися широкомасштабні протестні акції відомі під назвою "Україна без Кучми", в ході яких протестувальники звинувачували тодішнього президента та його найближче оточення у зникненні журналіста і вимагали відставки президента.
Майже через вісім років після зникнення журналіста, 15 березня 2008 року, Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС - Валерія Костенка, Олександра Поповича і Миколу Протасова, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років. Один із викрадачів Георгія - Микола Протасов - помер у колонії наприкінці березня 2015 року. Колишнього начальника Департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача 29 січня 2013 року було засуджено до довічного позбавлення волі. Втім, крапку у цій резонансній справі ще не поставлено - не лише непокараними, але й неназваними залишаються замовники вбивства журналіста.
У світі відзначають Міжнародний день охорони озонового шару, а також Європейський тиждень мобільності. В Італії - День народження Джульєтти, в Сент-Кіттсі і Невісі - День героїв, у Малайзії - День федерації, у Мексиці і Папуа-Новій Гвінеї відзначають День Незалежності, в Казахстані - День Матері, а у православних - День пам'яті святої Домни Никомидійської.
У 1994 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 16 вересня Міжнародним днем охорони озонового шару. Дата встановлена в пам'ять про підписання Монреальського протоколу (1987) про речовини, що руйнують озоновий шар, і відзначається з 1995 року.
Девіз Міжнародного дня охорони озонового шару: "Збережи небо: захисти себе - захисти озоновий шар".
В італійському місті Верона відзначають День народження Джульєтти, відомої шекспірівської героїні найбільш сумної повісті на світі.
Хоча на момент подій, описаних у трагедії "Ромео і Джульєтта" головній героїні ще не виповнилося 14-ти років, у Верону досі приходять листи від усіх закоханих, адресовані Джульєтті, з проханням дати раду або напуття в нелегкій любовній ситуації.
Відповідають на листи дівчата з клубу Джульєтти, заснованого в 1972 році Джуліо Тамассі. Щороку в клуб приходить близько 5000 листів, зокрема і електронною поштою. Жодне послання не залишається без відповіді.
Православна церква 16 вересня вшановує двох святих мучениць, Василину і Домну. У народі вірили, що прості дії допоможуть розпрощатися з бідністю і нарешті отримати достаток і благополуччя
Прикмети:
Якщо на Василину тепла погода, зима буде довгою;
Якщо вдень тримається туман, то всі польові роботи будуть легкими і успішними;
Якщо навколо молодика або повного місяця видно туман, то буде сонячна погода;
Якщо в другій половині дня йде дощ, то негода затримається на кілька днів;
Якщо птахи літають низько над землею, погода погіршиться.
Заборони: Не можна сваритися і кричати; займатися важкою фізичною працею і садівництвом; тримати вдома старі і поламані речі; відмовляти в допомозі; їсти жирну і шкідливу їжу; дивитися в дзеркало до світанку.
У цей день:
1492 - Під час першої експедиції Колумба відкрито Саргасове море.
1658 - Гетьман Війська Запорозького Іван Виговський уклав з Річчю Посполитою Гадяцький договір.
1810 - Мексика проголосила незалежність від Іспанії і почала визвольну війну.
1821 - Російська імперія підтвердила свої виняткові права на Аляску.
1857 - Джейн Пірпонт з Бостона отримала авторські права на пісню "One Horse Open Sleigh", більш відому як "Jingle Bells". Ця різдвяна пісенька була написана для вистави у недільній школі, і нині без неї не обходиться жодне різдвяне свято.
1908 - Вільям Дюрант заснував компанію "General Motors".
1916 - В Онтаріо (Канада) введений сухий закон.
1943 - Звільнення міста Лозова (Україна) і міста Ярцеве від німецько-фашистських загарбників.
1959 - Президент Франції Шарль де Голль запропонував населенню Алжиру провести референдум про незалежність від Франції.
1963 - Утворена держава Малайзія (з Малайї, Сінгапуру, Британського Північного Борнео і Сараваку).
1964 - Катастрофа Ан-8 у Гостомелі. Загинули 7 осіб.
1965 - У СРСР внесені поправки в Кримінальний кодекс, що полегшували переслідування дисидентів.
1971 - Катастрофа Ту-134 під Києвом. Загинули 49 осіб.
1976 - Багаторазовий рекордсмен і чемпіон світу з підводного плавання Шаварш Карапетян врятував із 10-метрової глибини 20 осіб, коли переповнений тролейбус впав з мосту в Єреванське водосховище.
1983 - Актор Арнольд Шварценеггер отримав американське громадянство.
1992 - Чорна середа для британської валюти.
1996 - У США заарештовано хакера Кевіна Митника, який зламав комп'ютерну мережу Пентагону.
1998 - Вихід мюзиклу "Нотр-Дам де Парі".
Іменини: Юхим, Петро, Іван, Костянтин і Василиса.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------
ШКОЛИ ХМІЛЬНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ НА ВІННИЧЧИНІ ОТРИМАЛИ НОВЕ ХАРЧУВАННЯ
Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org
Сподобалась новина - поділись нею з іншими.