17 листопада. Що відзначають в цей день?

17 листопада. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 998 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 998 RUSSIAN AGRESSION

17 листопада відзначають Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод, Міжнародний день студентів і День студента в Україні, Міжнародний день передчасно народжених дітей, День дій проти раку шийки матки.

Ще сьогодні в Італії - День захисту чорних котів, у Німеччині - День народної скорботи.

Православна церква вшановує пам'ять святого святителя Григорія, єпископа Неокесарійського.

Всесвітній день пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод

У жовтні 2005 року своєю резолюцією Генасамблея ООН оголосила третю неділю листопада Всесвітнім днем пам'яті жертв дорожньо-транспортних пригод.

Ця міжнародна подія покликана привернути увагу всіх людей планети до сумного факту: в усьому світі внаслідок дорожньо-транспортних пригод щодня гине понад три тисячі людей і близько 100 тисяч отримують серйозні травми. Велика частина із загиблих і постраждалих - молодь.

Серед основних причин ДТП - перевищення швидкості, вживання алкоголю, відсутність програм технічного огляду транспортних засобів і пристроїв, що гарантують безпеку водіїв і пасажирів.

За даними ООН, кожні 24 секунди хто-небудь гине на дорогах. Ще від 20 до 50 мільйонів людей отримують різного роду травми. Такі аварії є основною причиною смерті молодих людей віком від 5 до 29 років. Половина всіх випадків смерті в дорожньо-транспортних пригодах припадає на пішоходів, мотоциклістів і велосипедистів.

Міжнародний день студентів

Міжнародний день студента і День студента в Україні відзначають на згадку про студентські протести проти нацистської окупації в Чехословаччині 1939 року.

У 1941 році на міжнародній студентській зустрічі в Лондоні цей день було проголошено Міжнародним днем студента як символ боротьби студентства за свободу і права. Відтоді він набув більш загального значення, ставши днем підтримки прав і свобод студентів у всьому світі.

В Україні відзначається щорічно відповідно до Указу Президента України від 16.06.1999 р. № 659/99.

Міжнародний день передчасно народжених дітей

Заснований 2009 року за ініціативи Європейського фонду з догляду за новонародженими дітьми.

Щороку на планеті понад 13 мільйонів дітей передчасно народжуються (у середньому - кожна 10-та дитина). Понад мільйон із цих дітей помирають незабаром після народження, а багато хто страждає від різних видів фізичної та неврологічної інвалідності або має проблеми в навчанні. За статистикою, передчасні пологи є причиною майже половини всіх випадків смерті новонароджених дітей у світі.

До того ж, останніми роками відзначається стабільне зростання народження дітей раніше терміну. Як відомо, усі новонароджені діти вразливі, але передчасно народжені - особливо, а проблема передчасних пологів залишається однією з проблем, недооцінюваних суспільством.

День дій проти раку шийки матки

Рак шийки матки є одним із найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок, і більшість випадків спричинені вірусом папіломи людини (ВПЛ). Основною метою цього дня є нагадування жінкам про важливість регулярного скринінгу, який дає змогу виявити рак на ранніх стадіях, коли він краще піддається лікуванню.

День працівників сільського господарства

Відзначається щорічно в третю неділю листопада відповідно до Указу Президента України від 07.10.1993 р. № 428/93.

Це професійне свято працівників сільського господарства, підприємств з переробки сільськогосподарської сировини, харчової промисловості, заготівельних та обслуговуючих підприємств і організацій агропромислового комплексу.

День народної скорботи в Німеччині

День народної скорботи є в Німеччині державним днем пам'яті. Він відзначається в середині листопада і слугує нині нагадуванням про необхідність примирення, розуміння і миру.

Заснований Німецьким народним товариством піклування військових поховань 1919 року в пам'ять про майже 2 мільйони полеглих і зниклих безвісти під час Першої світової війни.

Ще цього дня:

1913 - Панамським каналом проходить перше судно;

1939 - Тисячі студентів міста Праги та їхніх викладачів вийшли на вулиці міста, на знак протесту проти нацистської окупації, але їх заарештували та розстріляли або відправили до концтаборів. На згадку про цю подію Україна, згідно з Указом Президента (№ 659/99, від 16 червня 1999 року), разом зі світовою спільнотою відзначає День студента;

1948 - Введено в експлуатацію газопровід Дашава - Київ, діаметром 500 мм і довжиною 509 км. Офіційний день заснування "Київтрансгазу";

1959 - Південноафриканська компанія "Де Бірс", Йоганнесбург, починає виготовлення штучних діамантів;

1964 - Велика Британія заявляє про свій намір заборонити експорт зброї до Південної Африки;

1970 - Після м'якої посадки на поверхню Місяця в районі Моря Дощів космічної станції "Місяць-17" у подорож супутником Землі вирушає "Місяцехід-1";

1971 - Військовий переворот у Північній Ірландії;

1989 - Поліція розігнала студентську демонстрацію в Празі, присвячену 50-річчю протестів проти нацистської окупації 1939 р. З цього фактично розпочалася "оксамитова революція", що повалила комуністичну владу в Чехословацькій Соціалістичній Республіці;

1989 - Беназір Бхутто обрали прем'єр-міністром Пакистану;

1994 - Верховна Рада України скасувала Декларацію про суверенітет Криму (Постанова ВРУ № 250/94-ВР "Про виконання Постанови Верховної Ради України "Про політико-правову ситуацію в Автономній Республіці Крим");

2000 - Україна ніколи не буде ядерною державою, заявив експрезидент України Леонід Кучма на зустрічі зі студентами Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Цього дня народилися:

220 років від дня заснування (1804) Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого (на той час - відділення моральних і політичних наук у складі Харківського імператорського університету);

190 років від дня народження Вільяма-Річарда Морфілла (1834-1909), англійського славіста; багато мандрував слов'янськими країнами, побував у Києві (1891, 1895) і у Львові (1895), першим впровадив українознавчі матеріали до енциклопедичних видань Великої Британії;

155 років від дня народження Казимира Шептицького (1869-1951), українського церковного і громадського діяча, удостоєного звання "Праведник народів світу" (1996), зарахованого до лику блаженних (беатифікованого) Папою Римським Іваном Павлом II під час візиту до Львова (2001); ім'я К. Шептицького присвоєне Музею народної архітектури та побуту у Львові (2016).

Церковне свято:

Цього дня відзначається пам'ять святителя Григорія Чудотворця, який жив у 3 столітті в Малій Азії. Майбутній святитель народився в місті Неокесарія в язичницькій родині, але, отримавши чудову освіту, з юності прагнув до пошуку істинного сенсу життя. Істина відкрилася Григорію лише у Святому Євангелії, і молодий чоловік прийняв християнство.

Григорій вів благочестиве життя, утримував себе в чистоті й цнотливості, що викликало роздратування в його однолітків-язичників. Вони вирішили зганьбити юнака і підіслали до нього блудницю, яка стала вимагати з нього плату за нібито скоєний ним гріх. Однак, отримавши гроші, жінка впала на землю, у неї стався напад, а потім зізналася в обмані. Григорій звершив над грішницею молитву, і біси покинули її.

Пізніше Григорій пішов у пустелю, де хотів жити на самоті до кінця своїх днів. Однак йому судилося стати єпископом Неокесарії. Він зробив багато праведних справ і прославився чудесами, за допомогою яких зціляв хворих, виганяв бісів, примиряв ворогів.

Іменини: Геннадій, Григорій, Захар, Іван, Михайло, Вікторія.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини