18 серпня. Що відзначають в цей день?

18 серпня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 907 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 907 RUSSIAN AGRESSION

18 серпня - День відкриття гелію, Всесвітній день дослідження раку молочної залози, День протизаплідних таблеток, Міжнародний день винограду Піно Нуар.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Флора і Лавра.

День відкриття гелію

Гелієм наповнені повітряні кульки, які можуть літати, а також він дивовижним чином впливає на людський голос. Цими фактами обмежуються знання про гелій переважної більшості людей, а між тим, це дуже цікавий хімічний елемент, який має більш важливе значення.

Гелій посідає друге місце після водню за поширенням у Всесвіті - 24% космічної маси складається саме з гелію. Відкриття гелію відбулося в середині XIX століття, і відтоді він знайшов застосування в промисловості, авіації, електроніці, медицині та інших сферах людської діяльності.

День винограду Піно Нуар

Піно Нуар - один із найвідоміших і найвишуканіших сортів винограду.

Походить із Бургундії, Франція.

Назва з’явилася від французьких слів "сосна" і "чорний", через щільно згруповані виноградинки темного кольору.

Вирощувати цей сорт почали ще в I столітті.

Піно Нуар вважали улюбленим вином дворянства та священників католицької церкви.

Всесвітній день дослідження раку молочної залози

Присвячений підвищенню обізнаності про важливість досліджень у боротьбі з раком молочної залози та підтримці наукових досліджень, спрямованих на поліпшення діагностики, лікування та профілактики цього захворювання.

День протизаплідних таблеток

Протизаплідні таблетки - це метод оральної контрацепції, спрямований на запобігання вагітності. Згідно з дослідженнями, ефективність оральних контрацептивів становить 91%.

День протизаплідних таблеток спрямований на підвищення обізнаності про різні методи контрацепції та сприяння відповідальному прийняттю рішень щодо планування сім'ї.

Цього дня:

1920 - Ратифіковано 19-ту поправку до конституції США, яка надала право голосувати жінкам;

1941 - Працівники НКВС підірвали Дніпровську ГЕС, що спричинило смерть близько 100 тисяч жителів;

1992 - Засновано Почесну нагороду Президента України, першу нагороду незалежної України (з 1996 - орден "За заслуги");

2006 - У Києві розпочався IV Всесвітній форум українців.

Пам'ятні дати:

375 років від часу (1649) підписання Зборівського договору - мирної угоди, укладеної після Зборівської битви між військами Б. Хмельницького і польського короля Яна ІІ Казимира;

200 років від дня народження П’єра Мартена (1824-1915), французького металурга, який винайшов спосіб отримання литої сталі в регенеративних полуменевих печах, що згодом дістали назву мартенівських;

110 років від дня народження Марії-Адріяни Павлівни Кейван (Кейван-Крупської) (1914-2002), української письменниці, мемуаристки, громадсько-культурної діячки (Канада);

80 років від дня народження Валерія Олександровича Бессараба (1944-2013), українського актора театру та кіно.

Церковне свято

Святі Флор і Лавр - ранньохристиянські мученики, рідні брати. Вони були вправними мулярами, і правитель направив їх на будівництво язичницького храму. Плату, отриману за роботу, брати віддавали бідним і розповідали їм про Христа. Проповіді супроводжувалися чудесами. Одним із них стало зцілення сина язичницького жерця, після якого і він сам, і його батько навернулися в християнство. Коли храм був готовий, Флор і Лавр разом із іншими християнами здійснили в ньому спільну молитву, а після знищили всіх ідолів.

Учасників цих подій за наказом правителя схопили і спалили, а Флора і Лавра кинули в колодязь і засипали землею.

За переказами, під час обретіння мощей святих братів припинився падіж худоби. У зв'язку з цим Флора і Лавра шанують як покровителів коней. Навіть на іконах цих мучеників належить писати з кіньми.

Іменини: Георгій, Григорій, Денис, Євген, Омелян, Іван, Іларіон, Лев, Макар, Михайло, Уляна.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини