19 грудня. Що відзначають у цей день та прикмети

19 грудня. Що відзначають у цей день та прикмети

Яке сьогодні свято, яким цей день був в історії, хто сьогодні святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

19 грудня у світі відзначають Міжнародний день допомоги бідним, в Україні – День адвокатури, у католиків Четверту неділю Адвента, а у православних – День святителя Миколи Чудотворця. Є й інші свята сьогодні, є прикмети цього дня, які розкажуть вам багато про що, а є речі, які робити не можна.

День Святого Миколая

День Святого Миколая в Україні відзначається 19 грудня. Цього дня православна церква вшановує пам'ять Святого Миколая.

Миколай Чудотворець народився в заможній родині аристократів приблизно в III столітті в місті Патара, розташованому на території Малої Азії. Коли він був дитиною, сім'я переїхала до портового містечка Мири, де Чудотворець прожив до глибокої старості. З дитинства Микола вивчав Святе Письмо. Дні він проводив у храмі, а ночі – за молитвою.

Після смерті архієпископа Іоанна постало питання, хто займе його місце. Одному з єпископів наснився пророчий сон: це місце має зайняти юнак, який першим зранку відвідає храм. З першими променями сонця у храм увійшов Микола, якого згодом прозвали Чудотворцем. Святий дожив до старості та помер 6 грудня (19 грудня за старим стилем) 340 року. Вже понад 1000 років мощі Миколи Чудотворця знаходяться в італійському Барі. Привезли їх сюди у 1087 році моряки.

Міжнародний день допомоги бідним

За даними міжнародних експертів, на кінець 20 століття близько чверті населення планети, тобто півтора мільярда людей, тягнуло злиденне існування. А проведені дослідження також показали, що в період з 1999 до 2007 року від злиднів померло понад 300 мільйонів людей. Варто зазначити, що навіть дві світові війни не забрали стільки людських життів.

У зв'язку з цим ООН схвалила кілька програм, які мають на меті викорінення злиднів. Перші з них почали діяти на початку 2000 року, однак, поки кількість тих, хто живе за межею бідності, не зменшується.

Незважаючи на те, що світова економіка сьогодні розвивається стрімкими темпами, і все більше людей можуть похвалитися високим рівнем життя, злидні, як і раніше, є однією з ключових проблем людства. Адже бідність означає не лише нестачу грошей, а й відсутність гідної роботи, зручного житла, доступу до ґрунтовної освіти та охорони здоров'я.

У багатьох країнах світу традиційно допомогу бідним, поряд із державними та міжнародними програмами, здійснюють різні релігійні та благодійні громадські організації, а також приватні меценати.

День адвокатури в Україні

Відповідно до Закону України "Про адвокатуру", введеного в дію постановою Верховної Ради від 19 грудня 1992 року, адвокатура України "є добровільним професійним громадським об'єднанням, покликаним, згідно з Конституцією України, сприяти захисту прав, свобод та представляти законні інтереси громадян України, іноземних громадян, осіб без громадянства, юридичних осіб, надавати їм іншу юридичну допомогу.

Адвокат – це захисник, який у кримінальному судочинстві наділений широкими правами. Серед основних прав адвоката – право на побачення з обвинуваченим без обмеження кількості; ознайомлення із матеріалами справи; подання доказу невинності або меншої провини обвинуваченого; оскарження дій слідчого, прокурора чи суду тощо.

Адвокат повинен зберігати адвокатську таємницю. Водночас адвокат має захищати не будь-який інтерес свого підзахисного, а лише законний. Засоби та способи захисту, безумовно, мають бути законними та моральними.

Метою встановлення свята є визнання великого суспільного значення цього правозахисного інституту в Україні. Адже те, наскільки ефективна діяльність адвокатури, є чітким показником рівня демократії в державі, а також її політичної та економічної стабільності.

Четверта неділя Адвента

У четверту неділю Адвента католики запалюють перші три свічки та приєднують останню – Янгольську Свічку. Вона означає останнє пришестя Спасителя у славі з усіма Янголами, щоб узяти всіх істинних вірян із собою на небеса.

Вважається, що Вінок Адвента з'явився у Німеччині. Зазвичай він виготовляється з ялинових гілок, які скріплюють дротом у коло. На вінку встановлюються чотири червоні свічки — символ чотирьох тижнів Адвента, щонеділі запалюють одну з них.

У підсумку, в останню — четверту неділю Адвента над ялиновим вінком яскраво горітимуть усі свічки, сповіщаючи про те, що невдовзі свято.

Традиції:

За традицією цієї ночі діти отримують подарунки під подушку. Тому вони вірять у диво, яке чинить святий Миколай і вчаться у святого бути милосердними. Святий Миколай допомагає воїнам, водіям та мандрівникам, допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей і студентів, моряків, торговців та лучників.

За переказами, традиція дарувати подарунки з’явилася відтоді, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох дочок приданим. За звичаями тих часів, вони не змогли б вийти заміж, і якби їм не вдалося знайти роботу, то довелося б стати повіями. Микола, дізнавшись про це, вирішив скористатися батьківською спадщиною, щоб допомогти. Протягом трьох ночей він пробирався до будинку і щоразу закидав у вікно кімнати, де спали сестри, шматок золота — на посаг кожної з дочок. Також, святий Миколай бажав, щоб ці троє дівчат не знали, від кого це золото.

Традиція також могла брати початок із середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки дарували дітям новий зимовий одяг. Робили це таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса Святого. Пізніше стали дарувати і солодощі — горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами, шкільне приладдя, іграшки, які клали в нові чи начищені та відремонтовані старі черевики, які ставили поблизу камінів, або панчохи, які вішали на каміни. Діти вірили, що Святий через камін закидає у будинок подарунки. Неслухняним дітям клали різки. Діти також вірили, що Миколай приходить із віслюком, тому клали поруч із взуттям для нього морквину.

Прикмети:

Якщо з'явився іній, то наступного року очікується багатий врожай вівса;

Якщо день морозний, то буде хороший врожай;

Скільки на Миколу снігу випаде, стільки трави весною буде.

У цей день:

1674 – Запорізькі козаки розгромили турецько-татарське військо;

1863 - Англієць Фредерік Волтон запатентував лінолеум;

1919 – Харків (ненадовго) стає столицею більшовицької України;

1941 - Після невдалої спроби захопити Москву та першої у Другій світовій війні поразки німецьких військ Адольф Гітлер прийняв командування армією;

1965 - Шарль де Голль обраний президентом Франції;

1972 - Аполлон-17 повертається на Землю. Місячну програму згорнуто;

1980 - Відкриті станції Київського метрополітену "Тараса Шевченка", "Петрівка" та "Проспект Корнійчука ("Оболонь");

1981 - Відкриті станції Київського метрополітену "Площа Льва Толстого" та "Республіканський стадіон" ("Олімпійська").

1997 - Прем'єра фільму "Титанік".

Іменини: Максим, Микола.

За інформацією interfax.com.ua.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

ВІННИЧАНИН ВИГРАВ АВТОМОБІЛЬ ЗА ВАКЦИНАЦІЮ

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

 

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини