2 листопада. Що відзначають в цей день?

2 листопада. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 983 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 983 RUSSIAN AGRESSION

2 листопада відзначають Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, День хакера, День динамічної нешкідливості, Всесвітній день сумчастого мурахоїда.

У США - Дні гігантського омлету.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Акиндина, Пигасія, Афтонія, Єлпидифора і Анемподиста.

У римо-католицькій церкві 2 листопада відзначають День пам'яті всіх померлих вірних.

Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів

Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/68/163.

У 2013 році на 68-й сесії Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію 68/163 і проголосила 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини просто журналістів. Дату було обрано на честь двох загиблих журналістів із Франції. Їх було вбито в Малі 2013 року.

У цій резолюції ООН настійно закликає не залишати поза увагою жодного скоєного нападу на журналістів і працівників засобів масової інформації. Крім того, організація звертається з проханням гарантувати безпечні умови праці та карати всіх винних у будь-яких замахах на життя журналістів.

День хакера

35 років тому, 2 листопада 1988 року, весь світ дізнався, що в інтернеті також бувають віруси. Цього дня з'явився так званий хробак Морріса - перший в історії мережевий хробак, який за один день паралізував роботу 6000 серверів на території США, тобто близько 10% усіх машин, підключених до мережі.

Всесвітній день сумчастого мурахоїда

Щорічно в першу суботу листопада відзначають Всесвітній день сумчастого мурахоїда або День намбата.

Мурахоїди мешкають у Південній Австралії, їдять термітів і роблять собі домівки в повалених стовбурах дерев. У них дуже довгий липкий язик, завдяки чому вони без зусиль дістають комах. Гострий нюх дозволяє тваринам швидко знаходити їжу. Протягом доби мурахоїд може поласувати величезною кількістю термітів – з’їсти понад 20000 комах.

Нині популяція сумчастих мурахоїдів суттєво зменшилася через знищення тварин лисицями. Тож останнім часом вони зустрічаються переважно в західноавстралійських регіонах. Намбати занесені до Червоної Книги як тварини, що зникають.

День сумчастого мурахоїда відзначають для того, щоб привернути увагу світового суспільства до необхідності збереження та збільшення популяції австралійського ендеміка.

День динамічної нешкідливості

Цей термін вигадав Джеєм Діншах, який є засновником веганської спільноти в США. Він взяв за основу концепцію ненасильства Махатми Ганді, коли людина повинна завдавати найменшої шкоди, водночас видаляти біль і замінювати його добротою і турботою про людей.

Дні гігантського омлету в США

З 1985 року в перші вихідні листопада в місті Аббевіль (штат Луїзіана, США) жителі відзначають Дні гігантського омлету.

Також великим шанувальником омлету був французький імператор Наполеон Бонапарт. За легендою, якось раз Наполеон із товаришами зупинився на нічліг у містечку Бессьєр, де його й пригостили місцевими ласощами під назвою "курячий дар".

Розсмакувавши його, Наполеон прийшов у неймовірний захват і повелів миттю зібрати всі наявні в околицях курячі яйця і приготувати з них гігантський омлет для всієї армії. На згадку про цю подію в Бессьєрі й донині влаштовують Свято омлету.

Знавці запевняють, що справжній омлет має бути дуже великим, а ласувати ним краще в компанії друзів.

Цієї рекомендації свято дотримуються кулінари з американського штату Луїзіана, які щорічно готують величезний омлет Дружби з 5000 яєць, 6 літрів олії, 25 літрів молока і 10 кілограмів зелені та пригощають ним гостей.

Ще цього дня:

1708 - Руйнування московським військом Батурина, Батуринська трагедія;

1833 - Засновано Київський університет;

1938 - Угорське королівство захопило південні частини Словаччини та Карпатської України;

2000 - У лісі під Таращею знайдено тіло журналіста Георгія Гонгадзе, який зник ще 16 вересня.

2015 - Презентовано проєкт Semantic Scholar, дослідницький і пошуковий інструмент для наукової літератури на основі штучного інтелекту.

Цього дня народилися:

140 років від дня народження Олександра Івановича Білецького (1884-1961), українського літературознавця, який одним із перших проаналізував українську літературну традицію в межах світових літературних процесів і визначив її місце серед інших літератур світу; за іншими даними народився 01.11.1884 р.;

100 років від дня народження Ганни Василівни Василащук (1924-2004), української майстрині декоративного мистецтва.

Церковне свято:

Цього дня православні люди відзначають пам'ять святих Акиндина, Пигасія і з ними 7 тисяч мучеників, які постраждали за християнство в 4 столітті.

Іменини: Костянтин.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини