Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 1031 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1031 RUSSIAN AGRESSION
20 грудня відзначають Міжнародний день солідарності людей, День невдахи.
В Україні - День ушанування пенсіонерів і ветеранів МВС.
Православна церква вшановує пам'ять святого священномученика Ігнатія Богоносця.
Міжнародний день солідарності людей
Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/60/209.
Його мета - згуртувати людство в усьому світі. Адже тільки колективно ми можемо впоратися з проблемами глобального характеру та досягти розвитку у справах всесвітнього значення. Свято відзначається з 2006-го року і припадає на 20 грудня.
Міжнародний день солідарності людей було оголошено на Генеральній Асамблеї ООН у грудні 2005 року. Інформація про запровадження цього свята міститься в спеціальній резолюції, присвяченій першому 10-річчю боротьби зі злиднями. Також дата згадується в Декларації тисячоліття, де солідарність названа основоположною цінністю для людства в 21 столітті.
День ушанування пенсіонерів і ветеранів МВС
День вшанування пенсіонерів і ветеранів МВС та Національної поліції в Україні - це щира данина поваги людям, які присвятили своє життя забезпеченню безпеки та спокою нації. Цей день відзначається вираженням вдячності та поваги пенсіонерам і ветеранам, які з честю та відданістю несли службу.
Міністерство внутрішніх справ України разом із Національною поліцією відіграє важливу роль у підтримці правопорядку, забезпеченні прав і свобод громадян, дотриманні законності та правопорядку. Пенсіонери та ветерани цих установ зробили значний внесок у виконання цих завдань, часто з великим особистим ризиком і самопожертвою.
День невдахи
Кожну третю п'ятницю грудня відзначається неофіційне свято, іменоване як День невдахи або День аутсайдера. Знають про нього в багатьох країнах.
Організатори цього незвичайного свята закликають усіх людей, за якими так чи інакше закріпився неофіційний статус невдахи, продовжувати наполегливо боротися й бути активними, бо тільки так можна подолати цей психологічний бар'єр, вийти на новий рівень, довести собі свою спроможність і успішність. Навчитися правильно ставитися до своїх невдач: робити висновки, не впадати в зневіру, продовжувати прагнути до успіху, посміхатися промахам - важке завдання, але здійсненне.
Ще цього дня:
1912 - Лондонською конференцією послів і Лондонським мирним договором, укладеним після першої Балканської війни, було визнано незалежність Албанії;
1942 - Друга світова війна: японські ВПС почали бомбардування Калькутти (Індія);
1948 - Війна за незалежність Індонезії: нідерландська армія захопила місто Джок'якарта - тимчасову столицю новоствореної Республіки Індонезія;
1955 - Кардіфф був проголошений столицею Уельсу;
1957 - Boeing 707 здійснив свій перший політ;
1960 - Було засновано В'єтконг;
1961 - У Північній Ірландії відбулася остання смертна кара;
1984 - Компанія Bell Labs оголосила про завершення розробки мегабітного чипа пам'яті, який міг зберігати понад мільйон біт електронних даних - учетверо більше, ніж активні на той час чипи;
1991 - Незалежність України визнали Киргизстан і Туркменістан;
1995 - Встановлено дипломатичні відносини України з Боснією і Герцеговиною;
2000 - Парламент Великої Британії схвалив клонування людини, але виключно в медичних цілях;
2019 - Засновано Космічні сили США;
2019 - У США в кінопрокат вийшла остання (дев'ята) частина космічної саги "Зоряні війни: Скайвокер. Сходження".
Цього дня народилися:
125 років від дня народження Івана Івановича Пільгука (1899-1984), українського письменника, літературознавця, педагога;
90 років від дня народження Володимира Андрійовича Вишенського (1934-2017), українського математика;
50 років від дня народження Василя Ярославовича Сліпака (1974-2016), українського оперного співака, волонтера, учасника Революції Гідності та бойових дій на Сході України, Героя України (2017, посмертно).
Церковне свято:
Цього дня православна церква вшановує пам'ять Ігнатія Богоносця - так називали Ігнатія Антіохійського, який жив у 1-2 століттях і був учнем Івана Богослова. Існують дві версії походження його прізвиська: за однією з них, Ісус брав Ігнатія-дитину на руки; за іншою, воно означає, що Ігнатій є носієм божественного духу.
Іменини: Антон, Гнат, Данило, Іван.
За інформацією interfax.