22 липня. Що відзначають в цей день

22 липня. Що відзначають в цей день

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 149 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 149 RUSSIAN AGRESSION

22 липня 2014 року місто Сєвєродонецьк було звільнено від терористів ЛНР.

Сьогодні у світі відзначають Всесвітній день мозку та День гамака. В цей день у 1894 рокці в Парижі стартували перші у світі автомобільні змагання.

Православна церква вшановує пам'ять мучеників Кирила та Панкратія.

Ще цього дня у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії:

1944 - Створений Міжнародний валютний фонд;

1968 - Правозахисник Анатолій Марченко звернувся з листом до ВВС та західної преси з приводу введення радянських військ до Чехословаччини;

1986 - Палата громад британського парламенту проголосувала за відміну тілесних покарань у державних школах;

1983 - Американець Дік Сміт першим облетів Землю на гелікоптері.

Всесвітній день мозку

Щорічно Всесвітня Федерація неврології, створена ще 1957 року, організовує заходи, присвячені Всесвітньому дню мозку. На цих форумах, конференціях та з'їздах зустрічаються провідні фахівці в галузі неврології, нейрохірурги, що оперують, вчені, неврологи та невропатологи.

Захворювання нервової системи людини, зокрема головного мозку, несуть для людини важкі наслідки, передбачити які часом буває важко. В результаті цих захворювань людина може відчувати страждання, нервові переживання, стати інвалідом, втратити працездатність і навіть загинути. Багато чого вивчено, але багато залишається поки що за завісою таємниці для вчених-медиків. Саме тому здоров'ю головного мозку неврологи надають такого великого значення, виробляючи систему профілактики вивчених захворювань, можливих травм. Систематизують наявні знання, спираючись на наукові відкриття, використовуючи передові технології в сфері медичного обладнання та фармакології, фахівці обмінюються досвідом і прагнуть пошуку найбільш ефективних способів діагностики та лікування захворювань головного мозку.

Перші у світі автомобільні змагання

22 липня 1894 року о 8 годині ранку в Парижі стартували перші в історії автомобільні перегони.

Ініціатором змагань став головний редактор паризької газети La Petite Journal П'єр Жифар. Перегони мали продемонструвати можливості нового виду транспорту - екіпажів, що рухаються самі. Учасники мали пройти на своїх машинах маршрут Париж – Руан за 12 годин.

Після відбіркових заїздів до старту допустили 28 автомобілів – 14 із бензиновими та 7 із паровими двигунами.

Йдучи на дистанцію з пів хвилинним інтервалом, машини залишали столицю та брали курс на Руан, за 126 кілометрів на північний захід.

До фінішу вдалося дістатись лише 17 машинам. Найбільшу швидкість (понад 22 км/год) розвинув 20-сильний паромобіль маркіза Альбера де Діона "де Діон-Бутон".

Однак перший приз за рішенням журі було розділено між двома бензиновими машинами марок "Пежо" та "Панар-Левассор". Їх визнали найбільш надійними в експлуатації.

День гамака

Вважається, що гамак винайшли племена майя. А до Європи його привіз Христофор Колумб.

Гамаки розподіляють вагу тіла рівномірно, і воно відчуває найменший тиск, ось чому людина прокидається, почувається свіжою і розслабленою щоразу, коли засинає в гамаку.

Церковне свято

Цього дня відзначається пам'ять двох святих - священномучеників Панкратія та Кирила. Кажуть, що Панкратій народився, коли Ісус Христос ще жив на землі. Батьки його були з Антіохії. Дізнавшись про народження Ісуса, батько Панкратія взяв сина і вирушив до Єрусалима. Йому довелося стати свідком чудес, після яких він увірував у Христа; також він познайомився з учнями Ісуса, особливо з апостолом Петром. Один із апостолів згодом хрестив і батьків Панкратія, і його самого.

Коли мати і батько Панкратія померли, він залишив маєток і пішов у Понтійські гори, де мешкав у печері, проводячи час у молитвах і роздумах. Там його зустрів апостол Петро і запропонував вирушити разом до Антіохії та Кілікії, де тоді знаходився апостол Павло. Пізніше святі Петро та Павло висвятили Панкратія в єпископи сицилійського міста Тавроменії. Багато років святитель мирно керував своєю паствою, але одного разу язичники повстали, напали на Панкратія та закидали його камінням. Так мученицьки закінчив своє життя святитель.

У цей день також вшановується пам'ять святого мученика Кирила. За часів імператора Максиміліана (3 столітті) він служив єпископом. Коли Кирилу було вже 84 роки, його привели на суд, де змушували зректися віри та вклонитися ідолам. Старець відмовився виконати ці вимоги. Кирила засудили до спалення, але вогонь не торкнувся мученика. Багато язичників, коли побачили на власні очі таке диво, звернулися до християнства. Сам правитель здивувався і відпустив святителя на волю. Однак за деякий час Кирила знову схопили, і цього разу страта відбулася.

Іменини: Олександр, Андрій, Іван, Кирило, Костянтин, Михайло, Панкрат, Федір.

За інформацією interfax

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

НАЦБАНК ВПЕРШЕ ЗА ЧАС ВІЙНИ ПІДНЯВ ОФІЦІЙНИЙ КУРС ГРИВНІ

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5 viber 2024 11 27 17 08 26 961

Схожі новини