Про такі дані щодо захворюваності на сказ у Хмільнику та районі повідомляє Хмільницьке районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Протягом минулого року було досліджено 85 тварин, з яких у 22-х виявлено хворобу.
Основним джерелом розповсюдження цього вірусного захворювання є хворі на сказ дикі тварини, переважно лисиці.
Із 66 досліджених, 13 лисиць виявилися хворими. Також було досліджено кішок, з-поміж 9 хворих було 4. Серед 4-х собак виявили одного із захворюванням, а з 6 голів худоби – 4 хворих.
Така статистика спостерігається при тому, що протягом року профілактичними щепленнями проти сказу було охоплено 6 977 собак та 5 318 котів.
Фахівці наголошують, що сказ є особливо небезпечним вірусним захворюванням всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи та закінчується летально.
При контакті з тваринами варто бути дуже обережними, адже з початку 2020 року вже виявлено хворих на сказ кота й собаку.
Для профілактики виникнення сказу варто вживати таких заходів:
- Обов’язково щеплювати собак та котів один раз на рік проти сказу.
- При виявленні трупів тварин негайно повідомляти лікарів ветеринарної медицини.
- Вживати заходи щодо зменшення кількості бродячих собак та котів.
- Дотримуватись діючих правил утримання собак та котів у населених пунктах.
- Про кожен випадок укусу свійських тварин дикими хижаками, бродячими чи здичавілими собаками або котами, а також при підозрі на захворювання тварин сказом негайно повідомляти ветеринарного спеціаліста, який обслуговує населений пункт та негайно ізолювати таких тварин.
Якщо не застосовувати профілактичних заходів, ризик поширення хвороби зростає в десятки разів.
Сьогодні стало відомо, що у чотирьох селах Тиврівського району на Вінниччині, у зв'яку із поширенням сказу серед тварин, оголошено карантин. Фахівці зазначають, що головними розповсюджувачами інфекції в районі стали дикі лиси.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: БІЛЯ ХМІЛЬНИКА ДИКІ СВИНІ ПОТОВАРИШУВАЛИ З ЛЮДЬМИ