22 вересня. Що відзначають у цей день та прикмети

22 вересня. Що відзначають у цей день та прикмети

Яке сьогодні свято, яким цей день був в історії, хто сьогодні святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

22 вересня в Україні відзначають День партизанської слави, в світі - екологічні - День без автомобіля, День захисту слонів і День носорога. Також сьогодні День хоббіта, День бізнес-леді, День Лади, язичницьке свято Мабон, день осіннього рівнодення, а у православних - День пам'яті Святих і Праведних богоотців Йоакима та Анни. Є й інші свята сьогодні, прикмети і заборони цього дня.

День партизанської слави України встановлено в 2001 році Указом Президента, на честь 60-ї річниці з початку підпільно-партизанського руху в Україні в роки Другої Світової війни, і відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто боровся з фашистами в тилу ворога.

Сьогодні, 22 вересня, у світі відзначають День осіннього рівнодення, а віряни вшановують пам'ять Святих і Праведних богоотців Йоакима і Анни.

У народі Анну і Йоакима вважають покровителями породіль і бездітних, адже Анна доволі довго не могла народити дитину, і сталося це, коли подружжя було похилого віку. Тоді Йоаким пішов у пустелю для молитви, де йому з'явився янгол, який повідомив, що у них народиться дочка. Через дев'ять місяців після цієї події Анна народила дівчинку. Подружжя пообіцяло, що присвятять дочку Богові, а тому віддали Марію до храму Єрусалима, де вона перебувала до повноліття.

Також, 22 вересня, у багатьох містах світу проводять Всесвітній день без автомобіля. Автомобілістам і мотоциклістам пропонується хоча б на добу відмовитися від використання приватного транспортного засобу на користь громадського транспорту, велосипеда або пішки.

Всесвітній день захисту слонів був встановлений за ініціативи природоохоронних організацій, екологів і небайдужих людей, стурбованих скороченням чисельності цих тварин. У когось цей факт може викликати подив, але, на жаль, сьогодні і такі товстошкірі гіганти потребують захисту.

Традиції:

У цей день вшановували сонце і просили його "накопичити сили і прогнати темінь, що підступає до воріт ". У минулі часи пари, які нещодавно одружилися, пригощали 22 вересня родичів, які приходили "молодих відвідати, подивитись на їх життя-буття, уму-розуму навчити".

Молода господиня пекла пироги, якими пригощала усіх своїх родичів. Вважалося, що це гарантує міцне здоров'я та благополуччя як молодій сім'ї, так і їх близьким. Також готували ситний обід, після якого жінка демонструвала гостям власне господарство. Її чоловік гостей водив на двір, показував їм у сараях зимову і літню упряж, у коморах жито, а в саду наливав пива з діжки. За звичаєм, гості повинні були хвалити господарів і давати їм слушні поради.

Жителі сіл заготовляли дрова. Влітку і на початку місяця часу на це не вистачало, оскільки потрібно було збирати урожай і здійснювати інші сільськогосподарські роботи. Але холоди уже наближалися, люди намагалися якомога більше наколоти дров і скласти їх у сараї. Взимку ж зазвичай заготовляли дрова на наступний рік. За літо вони встигали добре висохнути. Погано висушена деревина погано розгорається, коптить і не дає потрібної кількості тепла.

Селяни на млинах і круподерках починали обдирати просо, овес і ячмінь, мололи пшеницю на крупу.

Прикмети:

Багато павутини - до морозної зими.

Сніг, що випав сьогодні, обіцяє поганий урожай у наступному році.

Якщо з модрини не всі голки обсипалися, то взимку буде багато снігу, але він швидко розтане.

Багато лушпиння на цибулі - зима буде холодною.

Листя з вишні ще не опало - до теплої погоди.

Іменини: Яким, Анна, Йосип, Микита, Северин, Фома.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

У ВСІХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ ПОСИЛЕНО КАРАНТИН

 

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини