24 жовтня. Що відзначають в цей день?

24 жовтня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 608 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 608 RUSSIAN AGRESSION

24 жовтня відзначають День Організації Об'єднаних Націй, Міжнародний день шкільних бібліотек, Всесвітній день боротьби з поліомієлітом, Всесвітній день інформації про розвиток, Міжнародний день дій на захист клімату. 24 – 30 жовтня – Тиждень роззброєння.

У Киргизстані – День працівників стандартизації та метрології, в Єгипті – День суецької перемоги, а в США: Свято добра й достатку.

Православна церква вшановує пам'ять святого Пилипа.

День Організації Об'єднаних Націй

24 жовтня щороку відзначають День Організації Об'єднаних Націй. Дату встановлено 31 жовтня 1947 року на честь річниці ухвалення Статуту ООН. Головна мета свята – ознайомити світову спільноту з цілями та досягненнями Організації Об'єднаних Націй, а також заручитися підтримкою діяльності ООН у різних країнах.

Тиждень роззброєння

Заклик проводити щорічний тиждень роззброєння, який має розпочинатися з дня заснування Організації Об'єднаних націй, 24 жовтня, був сформульований у заключному документі спеціальної сесії з роззброєння Генасамблеї ООН у 1978 році. Таким чином Організація спонукала держави світу акцентувати увагу на небезпеці гонки озброєння, пропагувати необхідність її припинення та посилити усвідомлення громадськістю невідкладності роззброєння.

Всесвітній день інформації про розвиток

24 жовтня також відзначається Всесвітній день інформації про розвиток. Це свято 19 грудня 1972 року започаткувала Генасамблея ООН, а дата святкування була приурочена до Дня Організації Об'єднаних Націй.

Мета проведення Всесвітнього дня інформації про розвиток полягає у приверненні уваги громадськості до проблем розвитку, а також до питань зміцнення взаємин між різними країнами для вирішення цих проблем.

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом заснували понад десять років тому за ініціативи міжнародної неурядової організації "Ротарі Інтернешнл". Він відзначається щороку 24 жовтня.

Дата цього міжнародного дня була обрана невипадково: вона присвячена дню народження Джонаса Солка, американського епідеміолога та вірусолога, який розробив першу вакцину проти поліомієліту – дитячого спинномозкового паралічу.

Поліомієліт викликається поліовірусом і призводить до ураження центральної нервової системи, яке в більшості випадків проявляється у паралічі різних груп м'язів. Непаралітичні форми захворювання трапляються рідко. Завдяки інактивованій вакцині Солка та живим вакцинам Чумакова і Сейбіна, у 1988 році ВООЗ, ЮНІСЕФ та "Ротарі Інтернешнл" зробили глобальні зусилля щодо викорінення поліомієліту. В результаті вдалося на 99% скоротити кількість щорічних діагностованих випадків цього небезпечного захворювання.

На сьогодні поліомієліт залишився ендемічним захворюванням лише у трьох країнах – Афганістані, Пакистані та Нігерії. У квітні 2012 року Всесвітня асамблея охорони здоров'я проголосила повне викорінення поліомієліту одним із пріоритетних напрямів діяльності ВООЗ.

Ще цього дня:

1901 - 43-річна вдова Анна Тейлор стала першою людиною, що успішно спустилася вниз Ніагарським водоспадом у діжці;

1929 – Чорний четвер та початок Великої депресії;

1939 – Уперше у продаж надійшли нейлонові панчохи – у Вілмінгтоні, штат Делавер;

1952 - Дуайт Ейзенхауер оголосив війну в Кореї "хрестовим походом проти комунізму";

1956 - В Угорщину для придушення революції введено радянські війська;

1960 – На стартовому майданчику космодрому Байконур за півгодини до першого пуску вибухнула ракета Р-16 конструктора Михайла Янгеля. За різними даними, внаслідок аварії загинули від 74 до 126 осіб, це найбільша катастрофа в історії ракетної техніки;

1963 – На космодромі Байконур вибухнула ракета МБР Р-9А конструктора Корольова. Загинули 8 людей. Вибух ракети в цей день став другим за три роки, після чого 24 жовтня вважають чорним днем космонавтики;

1969 – Американський актор Річард Бартон подарував своїй дружині Елізабет Тейлор діамант вагою майже 69,5 карата та вартістю понад 1 мільйон доларів;

1986 - У Лондоні відкрито найбільший у світі магазин грамплатівок;

1991 – Верховна Рада проголосила без'ядерний статус України;

1993 - У соборі Святої Софії у Києві здійснено інтронізацію Володимира Романюка, обраного Патріархом Київським та всієї Русі-України;

1999 - У Рогатині відкрито пам'ятник землячці Роксолані, коханій дружині султана османського Сулеймана I Пишного;

2005 - У Києві Фонд держмайна провів повторний аукціон із продажу "Криворіжсталі": новим власником заводу стала компанія "Міттал Стіл".

Церковне свято:

24 жовтня православна церква вшановує пам'ять святого Пилипа, одного з апостолів, що походив із Кесарії Палестинської. Саме його було обрано до числа дияконів після святого Стефана, який загинув мученицькою смертю. Сам же Пилип вирішив залишити Єрусалим, де йому загрожувала небезпека і почав виступати із проповідями.

За переказами, Пилип помер у місті Тралія, де до останнього часу служив єпископом.

Іменини: Олександр, Іларіон, Лев, Макар, Пилип, Зінаїда.

За інформацією interfax.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

НА ВІННИЧЧИНІ ЗАТРИМАЛИ НАРКОТОРГОВЦІВ, ЯКІ ЗБУВАЛИ МАРИХУАНУ ТА АМФЕТАМІН У ПРИМІЩЕННІ ЗАМАСКОВАНОМУ ПІД ЛОМБАРД

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини