Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 670 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ- DAY 670 RUSSIAN AGRESSION
25 грудня відзначають Різдво. Цього дня, 336 року в Римі відбулося перше документально підтверджене святкування Різдва.
У США – День гарбузового пирога.
Різдво
День Народження Ісуса Христа є одним із головних християнських свят. Період різдвяних свят з його традиційною обрядовістю увібрав у себе найтиповіші види народно-драматичної творчості українців.
Колядники на Різдво носять з собою велику зірку, закріплену на палиці та покриту позолоченим папером. Вона символізує Вифлеємську зірку, що вказала на народження Ісуса Христа. Відвідуючи оселі, колядники просять дозволу заколядувати, а коли господарі погоджуються, співають колядки та розігрують жартівливі сценки, за які господарі дарують колядникам солодощі або гроші.
Перший у Європі комп'ютер
У Києві 25 грудня 1951 року розпочалася експлуатація першого радянського комп'ютера. Співробітники лабораторії Лебедєва в Інституті математики АН УРСР запустили в експлуатацію Малу електронну лічильну машину.
Відкриття пам'ятника Івану Котляревському
Іван Котляревський (1769 – 1838) – поет, якого ще називають родоначальником літературної української мови, гарячий патріот рідного краю та відомий громадський діяч. Ретельно вивчав народні традиції, звичаї, обряди та перекази. Найвідоміші його твори: "Енеїда", "Наталка Полтавка" та "Москаль-чарівник". Котляревського високо цінував Тарас Шевченко, який написав вірш "На вічну пам'ять Котляревському".
Варто зазначити, що відомий український письменник жодного разу не був у Києві, прожив усе життя в Полтаві.
Пам'ятник встановлений у невеликому парку на Лук'янівці, названому на його честь. Хоча за задумом авторів, монумент мали встановити поруч із Музеєм українського мистецтва на вулиці Грушевського. Але через велику вагу (близько 7 тонн) знадобилося укріплення підземних комунікацій, тому пам'ятник відомому українському письменнику встановили на тому місці, де він і зараз.
Монумент Котляревському є бронзовим бюстом письменника, відлитий разом із постаментом-колоною, прикрашеною тематичними рельєфами за мотивами його творів. Висота – 5,5 метрів, що разом із великою вагою роблять його однією з найбільших пам'яток Києва.
Ще цього дня:
1923 – Вперше на новорічній ялинці у Білому домі (Вашингтон) запалили електричну гірлянду;
1926 - Відбувся установчий з'їзд Спілки українок Канади;
1991 - Відставка Михайла Горбачова з посади Президента СРСР. Розпад Радянського Союзу;
1991 - Президент США Джордж Буш у зверненні до американського народу заявив, що Сполучені Штати визнають незалежність України і готові негайно встановити з нею дипломатичні відносини. Незалежність України визнали Вірменія, Ізраїль, Іран, Мексика, Таджикистан, Туніс;
1992 – Міністерство юстиції України зареєструвало Українське добровільне культурно-просвітницьке правозахисне благодійне товариство "Меморіал" ім. Василя Стуса.
2002 - У Голосіївському місцевому суді Києва завершився процес над 18 членами УНА-УНСО, учасниками масових заворушень 9 березня 2001 року. Їх засудили на різні терміни позбавлення волі (чотирьох - умовно).
Іменини: Марія, Олександр, Василь, Григорій, Дмитро, Давид, Костянтин, Микола, Михайло, Леонід.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------
БІЛЬШІСТЬ ХМІЛЬНИЧАН ВІДЗНАЧАТИМУТЬ РІЗДВО 25 ГРУДНЯ
Сподобалась новина - поділись нею з іншими.