25 листопада. Що відзначають в цей день?

25 листопада. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 1006 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1006 RUSSIAN AGRESSION

25 листопада відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, День пересичення.

Православна церква вшановує пам'ять святого священномученика Климента.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A / RES / 54 / 134.

Подія, яка є відлунням тих труднощів, яких зазнають жінки за своє життя - побиття, катування, сексуальне насильство та моральний тиск з боку своїх партнерів. Мета цієї дати - продемонструвати важливість проблем, з якими щодня у світі стикаються тисячі жінок, показати нагальність їхнього розв'язання та запропонувати шляхи виходу із ситуації, що склалася.

День пересичення

День пересичення або День байдужості (День Blasé), що відзначається 25 листопада, дає змогу людям відчути байдужість і висловити невдоволення тим, що вони вважають звичним, навіть якщо це суперечить загальним уявленням.

День Blasé виділяється як унікальний і дивовижний, який спонукає нас зробити крок назад і насолодитися байдужістю. Цей особливий день дає нам змогу на мить відключитися від нашого звичайного ентузіазму, шаленого темпу і прийняти більш стримане, безтурботне ставлення до численних життєвих подій.

Запозичене з багатої французької спадщини, слово "blasé" означає стан незворушності, можливо, через надмірне захоплення чудесами життя.

Ще цього дня:

1905 - У Лубнах вийшов перший номер газети "Хлібороб", першої легальної україномовної газети в підросійській Україні;

1981 - Генеральна Асамблея ООН оголосила цей день Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства над жінками;

1992 - Кабінет Міністрів України видав постанову "Про випуск в обіг приватизаційних майнових сертифікатів";

2003 - Рада за пропозицією уряду Януковича ухвалила Закон про зменшення рівня мінімальної заробітної плати з 237 ₴ до 205 ₴;

2004 - На засіданні Вченої ради Національного університету "Києво-Могилянська академія" з формулюванням "дискредитація іміджу академії" було ухвалено позбавити Леоніда Кравчука звання почесного доктора;

2018 - Інцидент у Керченській протоці: перший випадок військової агресії Росії проти України, який вона вчинила відкрито, під своїм державним прапором, від початку війни 2014 року.

Цього дня народилися:

210 років від дня народження Юліуса Роберта фон Маєра (1814–1878), німецького природознавця, фізика, одного з перших, хто обґрунтував закон термодинаміки, вирахував механічний еквівалент теплоти;

180 років від дня народження Карла Фрідріха Бенца (1844–1929), німецького інженера-механіка, який створив перший у світі автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння, одного із засновників машинобудування;

140 років від дня народження Івана Титовича Калиновича (1884–1927), українського бібліографа, видавця, перекладача, поета, громадсько-культурного та політичного діяча;

125 років від дня народження Володимира Яковича Йориша (1899–1945), українського композитора, диригента.

Церковне свято:

Священномученик Климент - апостол від 70-ти, четвертий єпископ (папа) Рима народився в дуже знатній сім'ї, яка була споріднена з імператорською родиною. Будучи розлученим у дитинстві з батьками і братами, він виріс серед чужих людей. Здобув блискучу освіту, але ледь ставши повнолітнім, залишив Рим і вирушив у Святу Землю, в Палестину, де жив і страждав Христос і проповідували його апостоли.

В Олександрії він слухає проповіді вченого благовісника Варнави і стає палким прихильником нового вчення. За деякий час Климент у своїх мандрах зустрічає апостола Петра, приймає від нього Святе Хрещення, стає одним із його найближчих учнів.

Незадовго до своєї мученицької кончини апостол Петро висвячує Климента на єпископа. Доброчесне життя і святительський подвиг Климента були благотворним прикладом для гордих римських громадян, багато хто з них стали послідовниками Христа. Житіє зберегло приклад того, як одного разу на свято Великодня після проповіді апостола охрестилися одразу 424 людини, серед яких були представники всіх римських станів - від рабів до членів імператорської сім'ї.

Стурбовані успіхами християнського ієрарха, язичники донесли про нього імператору Траяну, звинувативши святителя в неповазі до римських богів. Розгніваний імператор велів вигнати Климента зі столиці, засудивши його до заслання. Багато хто з учнів апостола пішов за ним до Інкерманських каменоломень, розташованих недалеко від Херсонеса Таврійського.

Інкерманські каменоломні були традиційним місцем заслання християн. Нелегке життя подвижників було особливо важким через відсутність питної води. За молитвою святителя Климента Янгол Господній, що з'явився у вигляді Агнця, показав місце джерела. Це чудо привернуло до святителя Климента безліч людей. Слухаючи ревного проповідника, сотні язичників наверталися до Христа. Щодня хрестилося п'ятсот і більше людей. Там же, в каменоломнях, було вирубано храм, у якому він проповідував. У 101 році священномученик Климент був страчений за наказом імператора; його втопили, кинувши в море з каменем на шиї.

Климент прославився багатьма чудесами, низка яких не припинилася і після його смерті. За молитвами його вірних учнів - Корнилія і Фіви та християнського населення Херсонеса море відійшло, і вони знайшли на дні нетлінне тіло свого вчителя. Після цього щороку в день мученицької кончини Климента море відступало і протягом семи днів люди молилися біля мощей праведника.

Іменини: Андрій, Василь, Віктор, Григорій, Дмитро, Іван, Микола, Олександр, Павло, Петро, Семен, Ярослав.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5 viber 2024 11 27 17 08 26 961

Схожі новини