26 травня. Що відзначають в цей день

26 травня. Що відзначають в цей день

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 92 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 92 RUSSIAN AGRESSION

26 травня – Всесвітній день лінді-хопу. У Грузії відзначають День незалежності, День матері в Польщі і День батька в Німеччині.

У Монако черговий етап відомих автомобільних перегонів "Формули-1". Він проходить щорічно в травні, упродовж чотирьох днів, на міській трасі Монте-Карло у князівстві Монако. Перше ралі Монте-Карло відбулось у 1911 році.

У 1938 був закладений фундамент першого заводу "Фольксваген", а в Мюнхені, в 1972 відкрито стадіон "Олімпіаштадіон".

Католицька церква святкує Вознесіння Господнє, а православні християни вшановують пам'ять великомучениці Глікерії.

Окрім цього, в цей день у різні роки відбулися події, які вплинули на перебіг світової історії:

1648 – 15-тисячна козацька армія Богдана Хмельницького розгромила 18-тисячну польську армію Миколи Потоцького у битві під Корсунем;

1895 - Під час архієрейської візитації Білого Каменю митрополит Сильвестр (Сембратович) освятив наріжний камінь під нову муровану церкву (храм освячено в 1901 році митрополитом Андрієм Шептицьким);

1938 – У місті Вольфсбург Адольф Гітлер особисто заклав перший камінь під новобудову першого заводу "Фольксваген";

1972 – У Москві підписано радянсько-американський договір про обмеження стратегічних озброєнь (ОСВ-1);

2014 – Відбулася перша битва за Донецький аеропорт, українські війська вибили проросійських бойовиків з обох терміналів аеропорту.

День лінді-хопу

Лінді-хоп - афроамериканський парний танець, що з'явився в Нью-Йорку на початку XX століття, різновид свінгу. Його назвали на честь знаменитого перельоту Чарльза Ліндберга через Атлантичний океан.

Лінді-хоп розвивався паралельно зі свінговою музикою і належить до класу свінгових танців. Увібрав у себе риси чарльстону, степу, джазу та інших танців, що існували одночасно з ним.

У 80-х роках XX століття лінді-хоп був відроджений американськими, шведськими та британськими танцюристами. Нині школи лінді-хопу існують в Україні та в багатьох інших країнах світу.

Вознесіння Господнє у західних християн

Вознесіння, яке завершує спасіння Христа після смерті і відродження, — це свято на згадку про вознесіння Ісуса Христа на небеса, яке відбулося, за переказами, на Елеонській горі поблизу Віфанії. Відзначають на сороковий день після Великодня.

Перше документальне свідчення про це свято, що відноситься до 5 століття, вказує на те, що звичай святкування Вознесіння утвердився задовго до цього часу. Іконографічне відображення цієї події, описаної в Діях апостолів, можна виявити на диптихах і фресках 5 століття.

У Римській літургії Вознесіння належить до великих свят і відзначається всенічним богослужінням. Із цим святом пов'язано кілька особливих обрядів, що включають благословення бобів і винограду під час меси, гасіння пасхальної свічки, урочисті процесії.

День великомучениці Гликерії

У православному церковному календарі це дата вшанування пам'яті мучениці Гликерії діви.

Гликерія жила у II столітті у Троянополі за часів гонінь на християн при імператорі Антоніні. Рано залишилася сиротою. Знайшла втіху у християнському храмі, куди ходила щодня. У день свята божества Зевса вона намалювала на лобі хрест і увійшла до язичницького храму. Коли Бог почув молитву Гликерії, він послав блискавку в статую ідола, і той розлетівся на дрібні камінці.

Місцевий правитель Савин наказав побити дівчину камінням і замкнути у в'язниці. В ув'язненні до Гликерії приходили янголи, зцілювали її рани і приносили їжу та воду. Коли Савін вирушив до Іраклії, він узяв мученицю із собою. Там Гликерію піддали новим мукам: кинули в піч, здерли з голови шкіру, роздягли і закрили у в'язниці. Але янголи знову її зцілили. Вранці на Гликерію нацькували левицю, але та лагідно лягла біля ніг мучениці. Тоді дівчина сама попросила Бога покликати її до себе. До клітки вбігла друга левиця, яка і вбила Гликерію.

Іменини: Олександр, Василь, Гаврило, Георгій, Єгор, Юхим, Іван, Макар, Сергій, Тарас, Ян, Ярина, Гликерія, Ірина.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

У ХМІЛЬНИКУ ДЕФІЦИТ СОЛІ! ЇЇ НЕМАЄ В "ГРОШІ", "СІЛЬПО" ТА "АТБ"

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини