27 листопада. Що відзначають в цей день?

27 листопада. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 1008 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1008 RUSSIAN AGRESSION

27 листопада в Україні відзначають День заснування Національної Академії Наук.

Ще сьогодні - День захисту черепах, День булавок і голок.

Православна церква вшановує пам'ять святого великомученика Якова Персіянина, преподобного Палладія.

День заснування Національної Академії Наук України

Національна Академія Наук України - одна з найстаріших. Її засновником був гетьман Скоропадський, створення відбулося 27 листопада 1918 року під час установчих зборів. Першим президентом НАНУ став Володимир Іванович Вернадський - учений-геолог і геохімік.

За часів Другої світової війни академія проводила успішну роботу над ядерними реакціями, технологіями автоматичного зварювання корпусів артилерійських систем, авіабомб і танків, створенням ліків і методів лікування. Завдяки Інституту електротехніки при академії Європа побачила першу універсальну лічильну електронну машину, а весь світ - перші експерименти з дистанційного керування технологічними процесами.

Нині Національна Академія Наук України є найвищою науковою організацією країни та найоб'ємнішим центром наукових робіт. На міжнародній арені НАНУ представляє нашу країну в 40 міжнародних організаціях, академія активно розвиває відносини з Європейським Союзом.

День захисту черепах

День захисту черепах був створений для нагадування про багату спадщину і непросте існування однієї з найдавніших істот на Землі.

Виникнення Дня захисту черепах або Дня усиновлення черепах переплітається з інформаційною підтримкою та пристрастю до цих морських чудес. Крістін Шоу написала надихаючу статтю на сайті Found Animals 15 листопада 2011 року. Висвітлюючи погіршення умов існування черепах і наголошуючи на необхідності їхнього збереження, стаття Шоу знайшла відгук у багатьох людей. Під впливом її гарячого заклику до боротьби 27 листопада того ж року було відзначено перший в історії День захисту черепах.

День шпильок і голок

День шпильок і голок бере свій початок із бродвейського мюзиклу 1937 року Pins and Needles, який був поставлений Міжнародною жіночою профспілкою працівниць швейної промисловості.

Вистава була унікальна тим, що в ній грали виключно члени профспілки, які вдень працювали на швейних фабриках, а вночі були акторами. Це був рідкісний приклад мюзиклу, який був не тільки розважальним, а й ніс сильне послання про соціальну справедливість, трудові права та антифашизм.

Мюзикл став несподіваним хітом, витримавши 1 108 показів. Це була гумористично-сатирична постановка, яка порушувала серйозні питання того часу, включно з правами робітників і зростанням фашизму в Європі. Таким чином, День шпильок і голок - це також час для вшанування історії робітничих рухів і тривалої боротьби за справедливі умови праці та соціальну справедливість.

Окрім свого історичного коріння, День шпильок та голок - це ще й можливість підвищити обізнаність про фізичне відчуття парестезії, відоме як "уколи та оніміння". Це поколювання, уколи або оніміння більшість людей відчували в певний момент свого життя.

Ще цього дня:

1897 - Ввели в експлуатацію Єнакіївський металургійний завод - одне з найстаріших металургійних підприємств України;

1918 - Відбулися перші установчі загальні збори Української Академії Наук, на яких президентом Академії було обрано В. Вернадського, секретарем - А.Кримського;

1937 - У віці 73 років "народного патріарха" митрополита Василя (Липківського) розстріляли за вироком "трійки" НКВС;

1952 - У свій перший рейс вирушив львівський тролейбус;

1992 - У Відні пожежа охопила палац Гофбург. Від вогню постраждали два гобелени XVIII століття, Велика і Мала зали, де в 1814-15 роках проходили засідання Віденського конгресу, але пожежникам вдалося врятувати палац;

2004 - Верховна Рада України на позачерговому засіданні визнала результати повторного голосування на виборах Президента 21.11.2004 такими, що не відображають повною мірою волевиявлення народу і є недійсними. За ухвалення такого рішення проголосувало 323 депутати.

Цього дня народилися:

145 років від дня народження Григорія (Грицька) Авраамовича Чупринки (1879–1921), українського поета, критика, культурного та військово-політичного діяча; за іншими даними народився 28.11.1879 р.;

140 років від дня народження Миколи Івановича Радзієвського (1884–1965), українського композитора, диригента, музично-громадського діяча;

125 років від дня народження Єлизавети Павлівни Скоропадської-Кужім (1899–1976), української скульпторки, художниці, політичної діячки, лідерки Гетьманського руху та Союзу гетьманців-державників, дочки гетьмана П. Скоропадського (Німеччина).

Церковне свято:

Яків Персянин - християнський святий, великомученик

Яків був родом із Персії, походив із християнської родини. Згідно з житієм, обіймав високу посаду при дворі перського царя Єздигерда. Одного разу під впливом численних царських милостей приніс разом із царем жертву ідолу. Дізнавшись про це, дружина і діти Якова написали йому листа з докорами. Прочитавши його, Яків, покаявшись, почав молитися Ісусу Христу, про що язичники (зороастрійці) доповіли царю.

Яків відкрито сповідував себе християнином, за що був підданий жорстоким тортурам. Житіє повідомляє, що Якову відрізали по одному пальцю на руках і ногах, а він після відсікання кожного тільки підносив молитви. Бачачи завзятість святого, йому відсікли голову.

Християни відправили його мощі до Єрусалима, а потім у першій половині V століття їх перенесли в Табену. Голову його за папи Євгена IV помістили у Ватиканській базиліці, в якій вона й перебуває дотепер.

Іменини: Андрій, Борис, Василь, Володимир, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Іван, Микола, Олексій, Роман, Сергій.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5 viber 2024 11 27 17 08 26 961

Схожі новини