28 жовтня. Що відзначають в цей день

28 жовтня. Що відзначають в цей день

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 247 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 247 RUSSIAN AGRESSION

28 жовтня відзначають Всесвітній день дзюдо, Міжнародний день анімації, День любителів плюшевих тварин і Міжнародний день креольської мови та культури.

В Україні - День визволення України від фашистських загарбників і День бабусь та дідусів. В Чехії - Національне свято Чеської Республіки. Проголошення Незалежності Чехословацької держави, в Греції – День Охі, в США - Національний день працівників першої допомоги і Національний день шоколаду.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Варса Едеського, святого Лукіяна Антіохійського, святого Єфимія Нового Солунського.

У 1886 році відбулося офіційне відкриття Статуї Свободи в Нью-Йорку. Її подарувала Франція на честь 100-річчя незалежності США і на знак дружби між двома державами. Статуя прибула в Нью-Йорк 17 червня 1886 року на борту французького пароплава "Ізері". Транспортувалася в розібраному вигляді - була розділена на 350 частин, упакованих в 214 ящиків. Упродовж чотирьох місяців її збирали і монтували на гранітний п'єдестал перед будівлею суду на території форту Вуд. Статуя Свободи є символом США.

У 1914 році фірма "Kodak" оголосила про початок роботи над створенням технологій кольорової фотографії.

День визволення України від фашистських загарбників

Пам'ятний день присвячений подіям, які відбувалися за часів Другої світової війни. Саме на українській території проходили вирішальні битви, які відіграли найбільшу роль у результаті всієї війни. 28 жовтня 1944 року після 15 наступальних операцій фронтового та стратегічного масштабу землі України були повністю звільнені від фашистів. Річницю офіційно затвердив президент України Віктор Ющенко своїм указом 2009 року.

День дідусів і бабусь

Українське свято на честь старшого покоління, що символізує зв'язок із ним та онуками й правнуками. У різних країнах визначається в різні дні (у США — 3 серпня), іноді як окремі свята — День бабусі та День дідуся.

Спільний День дідусів і бабусь запроваджений 2009 року Квітковим бюро з Нідерландів. Відповідно до запропонованої ідеї, онуки дарують бабусям і дідусям горщики із живими квітами, які символізують міцний зв’язок поколінь: коріння —старше покоління родини, молоді паростки — молодше.

Ще цього дня:

1913 — Відкрито трамвайний рух у Вінниці;

1920 — Країни Антанти підписали з Королівством Румунія "Бессарабський протокол", який віддавав Бессарабію Румунії;

1938 — 17 тисяч польських євреїв заарештовано у Третьому Рейху і відіслано до польського кордону. Польський уряд відмовляється їх прийняти. Вислані залишаються між двома країнами у таборі біженців;

1989 — Верховна рада Української РСР ухвалила закон про державний статус української мови (Закон "Про мову в Українській РСР");

1993 — Сенат Австралії визнав Голодомор в Українській СРР актом геноциду;

2007 — Представлений список "100 геніїв сучасності, які живуть сьогодні" британської газети The Daily Telegraph. До нього увійшов український художник Іван Марчук.

Церковне свято

28 жовтня Православна церква пам’ять святого Єфимія, який жив приблизно в IX столітті на території Палестини. Преподобний Єфимій Солунський до постригу носив ім’я Микита. Єфимій народився у християнській родині. Мати наполягла, щоб він рано одружився. Коли хлопцеві виповнилося 18 років, він покинув родину і пішов до монастиря на горі Олімп, де прийняв постриг. За кілька місяців до своєї смерті Єфимій вирушив у Палестину. Звідти його мощі були перевезені в Салоніки, де зберігаються і сьогодні в базиліці Святого Димитрія.

Іменини: Євфимій, Денис, Іван, Семен, Дмитро, Афанасій.

За інформацією interfax.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

ГЕНЕРАЛ ПЕРЕМОГИ, ПІД КОМАНДУВАННЯМ ЯКОГО ВІДПРАВИЛИ НА ДНО КРЕЙСЕР "МОСКВА" ВІДВІДАВ ВІННИЧЧИНУ

 

 Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org 

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини