29 липня. Що відзначають в цей день?

29 липня. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 887 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 887 RUSSIAN AGRESSION

29 липня в Україні відзначають День Сил спеціальних операцій ЗСУ, у світі - Міжнародний день соціокультурного розмаїття та боротьби з дискримінацією, Міжнародний день тигра.

У Норвегії - День прославлення святого Олафа, короля Норвегії.

Православна церква вшановує пам'ять святого мученика Калиника, святої мучениці Серафими.

29 липня 1981 року відбулося весілля спадкоємця британського престолу Чарльза принца Уельського і леді Діани Спенсер. У 1907 була створена Всесвітня організація скаутського руху. А в 1957 засновано Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ).

Ще цього дня:

1900 - Італійським анархістом Гаетано Бреші в Монці чотирма пострілами з револьвера вбито італійського короля Умберто I;

1913 - Утворено незалежну Албанію;

1914 - Введено в дію першу трансамериканську телефонну лінію Нью-Йорк-Сан Франциско;

1948 - У Лондоні розпочалися XIV Літні Олімпійські ігри;

1958 - У США Президентом країни Д. Ейзенгауером підписано акт про створення Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA);

1974 - На каналі NBC відбувся дебют ігрової програми "Вгадай мелодію";

1987 - Президентом Франції Франсуа Міттераном і прем'єр-міністром Великої Британії Маргарет Тетчер підписано угоду про початок будівництва Євротунелю під Ла-Маншем, який мав з'єднати дві країни;

1993 - Після семи років ув'язнення рішенням Верховного суду Ізраїлю ухвалено виправдувальний вирок колишньому охоронцю нацистських концентраційних таборів Флоссенбюрг, Майданек та Собібор уродженцю Дубових Магаринців українцю Івану Дем'янюку;

1994 - Парламент України призупинив приватизацію в республіці;

1998 - У Лос-Анджелесі американець С. Рід здійснив найдовший в історії стрибок з даху 14-поверхового будинку на дах іншого будинку - на мотоциклі він пролетів 19,8 метрів;

2005 - Астрономи оголосили про відкриття карликової планети Еріда;

2022 - На Землі зафіксували найкоротший день в історії планети - повний оберт навколо своєї осі зайняв у планети на 1,59 мілісекунди менше, ніж зазвичай. Причиною явища може бути коливання Чандлера - зміна обертання Землі навколо своєї осі.

День Сил спеціальних операцій ЗС України

Щорічно 29 липня Україна відзначає День Сил спеціальних операцій Збройних Сил. Подію засновано 26 липня 2016 року. Ці війська ЗСУ утворено 5 січня того ж року.

Фахівці ССО володіють спеціальними можливостями в розвідці та підтримці військових під час небезпечних і важких операцій.

Завдання Сил спеціальних операцій: сучасні бойові дії, розвідка, психологічні та антитерористичні операції, робота з полоненими, шпигунські дії тощо.

Міжнародний день соціокультурного розмаїття та боротьби з дискримінацією

Щороку 29 липня світ відзначає важливу подію - Міжнародний день соціокультурного розмаїття та боротьби з дискримінацією.

Метою такого дня є привернення суспільної уваги до проблеми дискримінації, поширення ідеї мирного співіснування та гуманізму, заохочення до поваги до культурної спадщини та розмаїття кожного народу.

Різноманітність культур дарує людству можливість самовираження, робить мистецтво багатогранним і унікальним.

День прославлення святого Олафа, короля Норвегії

29 липня в Норвегії відзначають День пам'яті короля, святого Олафа II - національного героя, об'єднувача держави і Святого покровителя Норвегії. Із його ім'ям пов'язано запровадження в країні християнства.

Святий благовірний Олаф II Гаральдсон, король Норвегії (995 - 29 липня 1030 року), хреститель і просвітитель норвежців, був протягом багатьох століть одним із найбільш шанованих святих Північної Європи. Після загибелі Олафа в битві з бондами біля Стіклестада 29 липня 1030 року було зафіксовано численні випадки чудотворення від його святих мощей, які виявилися нетлінними.

Церковне свято

Цього дня православна церква вшановує пам'ять одного зі святих мучеників - Калиника Кілікійського, який жив у 3-4 століттях.

Його проповідь про Христа в місті Анкірі викликала гнів язичників. Калиника схопили і привели на суд до ігемона Сакердона. Той засудив святого до страшної кари: його взули в залізні чоботи з цвяхами, що стирчали всередину, і так відвели до місця страти, де спалили живцем. Однак тіло мученика залишилося неушкодженим, і згодом його поховали християни.

Іменини: Олександр, Олексій, Анатолій, Костянтин, Михайло, Микола, Остап, Роман.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини