29 листопада. Що відзначають в цей день?

29 листопада. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 1010 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1010 RUSSIAN AGRESSION

29 листопада - Всесвітній день інформації, Чорна п'ятниця, Всесвітній день мурахоїдів, Міжнародний день ягуара, День "Клієнт не завжди правий", День без покупок.

В Україні відзначають День логіста.

Православна церква вшановує пам'ять святих мучеників Парамона і Філумена.

Чорна п'ятниця

Початок сезону різдвяного розпродажу, який відзначається наступного дня після Дня подяки у США, тобто в четверту п'ятницю листопада. Магазини пропонують значні знижки та акції, залучаючи велику кількість покупців. Чорна п'ятниця популярна не лише у США, а й у багатьох інших країнах, зокрема в Україні, де знижки теж стають традиційними.

День без покупок

А ще кожного року наприкінці листопада у світі, на противагу Чорній п'ятниці, відзначається особливе свято – День без покупок.

Міжнародний день жінок-правозахисниць

Свято жінок, які активно захищають права людини, сприяють соціальній справедливості, гендерній рівності та миру.

Цей день був проголошений 2004 року в межах міжнародного жіночого руху і підтриманий Організацією Об'єднаних Націй. Він зазначає специфічні виклики, з якими стикаються жінки-правозахисниці, особливо ті, які працюють у складних умовах або протистоять дискримінації та насильству.

Міжнародний день ягуара

Це свято було започатковано для підвищення обізнаності про важливість збереження ягуарів та їхнього природного середовища. Ягуар є не тільки символом дикої природи Америки, а й важливим компонентом екосистеми, в якій він живе.

Всесвітній день інформації

Відзначається з 1994 р. з ініціативи Міжнародної академії інформатизації. Спрямований на популяризацію доступу до інформації для кожного, наголошує її значення для розвитку суспільства та окремих людей.

Ще цього дня:

1899 - Засновано іспанський футбольний клуб "Барселона";

1929 - Американський пілот Річард Берд із трьома компаньйонами першим у світі перелетів Південний полюс літаком;

1945 - Югославська скупщина проголосила Югославію Федеративною Народною Республікою;

1947 - Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення про поділ підмандатної території Палестини і створення там незалежних єврейської та арабської держав. Наслідком цього рішення стала поява Держави Ізраїль;

1959 - Церемонію вручення нагород "Греммі" вперше показали по американському телебаченню. Серед лауреатів були Френк Сінатра і Дюк Еллінгтон;

1963 - Президент США Ліндон Джонсон підписав розпорядження про заснування Комісії на чолі з Верховним суддею Ерлом Ворреном для розслідування замаху на президента Джона Кеннеді, вчиненого тиждень тому;

1990 - Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, яка дозволяла застосувати проти Іраку силу в разі, якщо він не виведе свої війська з Кувейту до 15 січня 1991 року;

1994 - Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію про охорону біологічного різноманіття, підписану 11 червня 1992 року в Ріо-де-Жанейро;

1996 - Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії виніс свій перший вирок. До 10 років тюремного ув'язнення було засуджено хорвата Дражена Єрдемовича, визнаного винним у злочинах проти людяності під час громадянської війни в Боснії;

1999 - З метою запровадження атрибутів української державності Указом Президента № 1507/99 було постановлено, що офіційними символами глави держави є: Прапор (штандарт) Президента України, Знак Президента України, Гербова печатка Президента України, Булава Президента України.

Цього дня народилися:

150 років від дня народження Антоніо Еґаша Моніша (1874–1955), португальського психіатра, нейрохірурга, лауреата Нобелівської премії в галузі фізіології та медицині (1949)

125 років від дня народження Григорія Михайловича Косинки [Стрілець] (1899–1934), українського письменника, публіциста, перекладача

Церковне свято:

Парамон і Філумен, християнські святі, які постраждали за віру в II столітті.

Парамон був священиком, а Філумен - дияконом. Обидва вони народилися в Магнезії (сучасна Туреччина). Місто було одним із центрів християнської громади того часу. Коли імператор Адріан почав переслідування християн, Парамон і Філумен відкрито сповідували віру і відмовилися приносити жертви язичницьким богам.

Їх схопили, піддали жорстоким тортурам, намагаючись змусити їх зректися Христа. Вони витримали всі тортури з великою мужністю, і, за свідченнями, Парамон навіть проповідував своїм катам, навертаючи їх до християнської віри. У результаті обох святих було страчено.

Іменини: Данило, Денис, Іван, Миколай, Сергій.

За інформацією interfax.

Підписуйтесь на телеграм канал Gazetahm.org
%d0%b8%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5 viber 2024 11 27 17 08 26 961

Схожі новини