Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 918 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 918 RUSSIAN AGRESSION
29 серпня в Україні День пам'яті Іловайської трагедії, День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, Міжнародний день дій проти ядерних випробувань.
Православна церква - Усікновення глави святого пророка Івана Хрестителя.
День пам'яті захисників України
Пам'ятний день встановили указом президента України Володимира Зеленського 2019 року для вшанування тих героїв, які загинули під час Іловайської трагедії.
Ці воїни віддали своє життя за територіальну цілісність і незалежність рідної держави. 29 серпня 2014 року відкрите російське вторгнення призвело до масштабних боїв та оточення українських військовослужбовців. 366 військових загинуло і ще 429 отримали поранення.
Міжнародний день дій проти ядерних випробувань
Із часу створення ядерної зброї було проведено понад 2000 випробувань цього небезпечного засобу знищення.
Подію започаткували під час 64 сесії Генеральної Асамблеї ООН, яка відбулася 2 грудня 2009 року. Дату обрали невипадково. Саме 29 серпня 1991 року закрили Семипалатинський ядерний полігон у Казахстані.
Цього дня:
1929 - Німецький дирижабль "Граф Цеппелін" завершив першу навколосвітню подорож;
1944 - Розпочалося Словацьке національне повстання проти нацистів;
1946 - В ООН прийнято Швецію, Королівство Афганістан та Ісландію;
1992 - Відбулося перепоховання мощей патріарха Йосипа Сліпого в Храмі Святого Юра у Львові;
1999 - У Донецьку відкрито прижиттєвий пам'ятник Сергію Бубці;
2014 - Розстріл української колони під час виходу з-під Іловайська (Іловайська трагедія).
Пам'ятні дати:
155 років від дня народження Мирона Омеляновича Тарнавського (1869-1938), українського військового діяча УГА;
140 років від дня народження Наталії Євгенівни Калиновської-Доктор (1884 - після 1918), української співачки;
130 років від дня народження Демида Григоровича Бурка (Бурко-Корецького) (1894-1988), українського поета, публіциста, історика церкви, педагога, церковного і громадського діяча (Німеччина);
120 років від дня народження Вернера Форсмана (1904-1979), німецького хірурга, лауреата Нобелівської премії в галузі фізіології та медицини (1956).
Церковне свято
За церковним календарем цього дня відзначається день усікновення голови Івана Хрестителя. Івана вважають найближчим попередником Ісуса Христа, який передбачив пришестя Месії. За переказами, він хрестив у водах Йордану самого Сина Божого.
Євангелія від Матвія і Марка оповідають про мученицьку кончину Івана Предтечі. Після смерті Ірода Великого римляни розділили територію Палестини на чотири частини і в кожній з них призначили свого правителя. Галілеєю, де жив Іван, керував Ірод Антипа. У правителя була законна дружина, але він покинув її і співмешкав з Іродіадою, дружиною свого брата. Хреститель неодноразово докоряв Іродові в гріхах, чим викликав гнів його коханки, яка заприсяглася винищити Івана.
Одного разу Іродіада вмовила свою доньку Саломею станцювати перед Іродом і попросити як нагороду голову святого Івана Хрестителя. Іродові довелося виконати це бажання. Але навіть відтята голова Предтечі продовжувала викривати Ірода та Іродіаду. На винних у смерті Івана обрушився гнів Божий: Саломеї відрізало голову гострою крижиною, а Ірода та Іродіаду поглинула земля, що розверзлася.
Іменини: Іван.
За інформацією interfax.