3 листопада. Що відзначають в цей день?

3 листопада. Що відзначають в цей день?

Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

ДЕНЬ 618 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 618 RUSSIAN AGRESSION

3 листопада в Україні - День інженерних військ і День ракетних військ та артилерії. У Японії – День культури, в Ірландії – День стаута, у США – День сендвіча і День домогосподарки, а в ОАЕ – День прапора.

Сьогодні відзначають Всесвітній день косплея і День медузи.

Православна церква вшановує пам'ять преподобного Іларіона Великого, а католицька - пам'ять Мартіна де Пореса, перуанського священнослужителя, лікаря, ченця ордену домініканців.

День ракетних військ та артилерії України

Ракетні та артилерійські війська становлять близько 70% вогневої сили армії, які неодноразово доводили свою ефективність.

День встановлено указом Президента України 31 жовтня 1997 року.

День інженерних військ України

Професійне свято військовослужбовців інженерних військ. З'явився завдяки указу президента Леоніда Кучми 1999 року. Інженерні війська опікуються опановуванням нових засобів ведення бою та впровадженням їх у армію. Тому вони діють першими під час атаки.

Всесвітній день косплея

Цього дня у Японії проходить день культури. Завдяки косплею можна краще дізнатися про персонажів коміксів, аніме, комп'ютерних ігор, манги. Саме їх найчастіше вибирають для перетворення. Історія свята розпочалася у США у 1939 році. У Нью-Йорку на конференцію наукової фантастики письменники Міртл Дуглас і Форест Аккерман прийшли у костюмах персонажів фантастичних творів. Наступного разу кількість переодягнених людей збільшилася, а традиція поширилася.

Цього дня 1937 року в карельському урочищі Сандармох (СРСР) за рішенням трійки Ленінградського обласного управління НКВС СРСР було розстріляно 265 в'язнів Соловецької в'язниці. У переліку страчених "українських буржуазних націоналістів", Лесь Курбас, Микола Зеров, Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чеховський, Валер'ян Підмогильний, Павло Пилипович, Валер'ян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріз, Олекса Слісаренко, та багато інших представників національної інтелігенції. За один день були розстріляні десятки вчених, літераторів, працівників культури та освіти, митців — цвіту української нації.

Ще цього дня:

1905 – Велике князівство Фінляндське отримало автономію у складі Російської імперії;

1918 – Угорщина оголосила про своє відокремлення від Австрії;

1918 – Буковинське віче приєднало Північну Буковину до ЗУНР;

1941 – У Бердичеві розстрілом близько 2000 євреїв фактично завершилася ліквідація єврейського населення, що тривала з липня 1941 року;

1943 – Почалася битва за Київ (Друга світова війна);

1992 - Президентом США обраний Білл Клінтон;

1995 – Вчені Техаського університету вперше виділили ген грудного раку;

1996 – В аеропорту Донецька кілери у масках розстріляли народного депутата України, відомого бізнесмена Євгена Щербаня;

2020 - Президентські вибори у США між кандидатами Джо Байденом та Дональдом Трампом.

Іменини: Олександр, Олексій, Анатолій, Аркадій, Василь, Володимир, Георгій, Дем'ян, Дмитро, Єгор, Захар, Іван, Костянтин, Микола, Сергій, Федір, Яків.

За інформацією interfax.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------  

В СЕЛІ ЧЕРНЯТИНЦІ УЛАНІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВІДБУЛОСЯ ОСВЯЧЕННЯ ХРАМУ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ УКРАЇНИ

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b0 %d1%81%d0%b0%d0%b8%cc%86%d1%82 %d1%80%d0%b5%d0%ba%d0%bb%d0%b0%d0%bc%d0%b0

Схожі новини