3 вересня. Що відзначають у цей день та прикмети

3 вересня. Що відзначають у цей день та прикмети

Що сьогодні не можна робити, яке сьогодні церковне свято, яким цей день був в історії. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.

 

Яке церковне свято відзначається сьогодні

Православна церква 3 вересня вшановує пам'ять мученика Тадея і мучениці Васси Алонської. Обидва вони походили з сирійського міста Едеси. Інші назви свята: "Тадеїв день", "Тадей", " Льняниця", "Василиса".

3 вересня в історії

1189 — Річард Левове Серце коронувався на англійський престол як Річард I.

1384 — кастильський король Хуан І зняв облогу з Лісабона через епідемію чуми.

1609 — англійський мореплавець Генрі Гудзон відкрив гавань, навколо якої згодом виник Нью-Йорк.

1783 — завершення американської війни за незалежність, яка тривала з 1775 року (цього дня в Парижі було підписано договір між Королівством Великої Британії, її 13 колишніми колоніями, Іспанською імперією та Королівством Франція — Велика Британія визнала незалежність США).

1791 — утвердження першої Конституції у Королівстві Франція.

1838 — в Києві відкрили Інститут шляхетних дівчат.

1864 — в Стокгольмі потужний вибух знищив лабораторію Альфреда Нобеля. При цьому загинув його молодший брат Еміль. Через три роки Альфред Нобель отримав патент на відкриття динаміту.

1912 — у Великій Британії почав роботу перший у світі консервний завод.

1914 — добровольчий легіон Українських Січових Стрільців (УСС), створений у Львові в серпні, склав присягу на вірність Австро-Угорській імперії.

1914 — американка Мері Фелпс Джекобс винайшла бюстгальтер.

1939 — об 11.15, через 15 хвилин після закінчення терміну британського ультиматуму щодо виводу німецьких військ з Польської республіки, прем'єр-міністр Невілл Чемберлен оголосив, що Велика Британія вступає у війну з Третім Рейхом. Її підтримали Австралія, Нова Зеландія та Британська Індія. О 15:00 війну Третьому Рейху оголосила й Французька республіка.

1941 — у Дніпрі розпочав роботу Південний крайовий провід ОУН під керівництвом Святослава Вовка.

1943 — британські війська під проводом маршала Монтґомері висадились на півдні Королівства Італія. Цього ж дня італійський уряд на таємних переговорах погодився на капітуляцію.

1950 — перегонами на трасі в Монці (Італія) завершився перший чемпіонат світу «Формула-1».

1953 — набула чинності Європейська Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.

1959 — японська корпорація «Соні» почала випуск транзисторних радіоприймачів.

1971 — СРСР, Велика Британія, США і Франція підписали чотиристоронню угоду про статус Західного Берліна: три західні держави зберігали в ньому свої війська, було наголошено, що Західний Берлін не є частиною ФРН, а Радянський Союз зобов'язувався полегшити переміщення вантажів і людей між ФРН і Західним Берліном.

1971 — проголошено незалежність Катару.

1973 — у Києві відкрито пам'ятник Лесі Українці.

1993 — у Масандрі (Республіка Крим) президенти Росії та України Борис Єльцин і Леонід Кравчук підписали протокол про врегулювання конфлікту навколо Чорноморського флоту (Масандрівські угоди).

1999 — у Франції суддя припинив справу проти 9 папараці, які переслідували машину з британською принцесою Діаною у ніч її загибелі (31 серпня 1997 року). Винним в інциденті визнали водія авто, який був на підпитку, їхав з перевищенням швидкості і не впорався з керуванням.

2004 — внаслідок стрілянини (штурму) школи № 1 в Беслані (РФ) загинуло приблизно 350 заручників, мирних жителів та правоохоронців. Було вбито 31 терориста, один, Нурпаша Кулаєв, залишився в живих.

2005 — Збірна України з футболу вперше в своїй історії здобула право виступити на Кубку Світу.

2014 — в селі Побєда на Луганщині російські бойовики здійснили обстріл з реактивних установок «Смерч» та фактично зруйнували селище. В результаті бомбардувань була теж знищена військова база 3-го батальйону територіальної оборони Львівщини «Воля», що розміщувалась поблизу села.

Яке свято відзначають 3 вересня

У цей день у світі відзначаються День народження бюстгальтера, День відкриття нових дверей, День перерви на мистецтво, День "Візьміть свої манери на роботу" і, звісно ж, Шуфутинов день.

У США - День продовольчого банку, День сирних грінок, День ледачих мам, День "Одягніть бірюзове", День Ліги боулінгу, День хмарочосів, в КНР - День Перемоги над мілітаристською Японією, в Монако - День звільнення, в Канаді, Британії - День торгового флоту, у Таджикистані - День цивільної авіації, в Австралії - День національного прапора, на Маршаллових островах - День праці, у Молдові - День національної армії, в Литві - День Вільнюса, в Катарі - День незалежності, у Тайвані - День збройних сил, у Тунісі - День руху за незалежність, в Сан-Моріно - День республіки, в Індії - День посту і духовних практик "Аннада Екадаші".https://gazetahm.org/ckeditor_assets/pictures/597/content_%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%BA%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BF%D0%B8%D1%8F.jpg

Замовити плитку, блочок, паркан можна тут


Що сьогодні не можна робити

Не дивіться в карі очі - вони можуть випадково наврочити. Не варто слухати чужі поради-вони будуть порожніми. Збираєтеся в дорогу - потрібно на удачу взяти з собою сушену стеблинку льону.

Прикмети на 3 вересня

  • погожий день - ще місяць така погода протримається;
  • багато павутини - до довгого тепла;
  • багато горобини - осінь буде сирою.

Іменини 3 вересня

Іменини у Васси, Тадея, Аврамія, Павла, Олександра, Рафаїла, Корнилія, Ігнатія і Марфи.

 

Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org

Сподобалась новина - поділись нею з іншими.

Content %d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%81%d0%b01

Схожі новини