Що сьогодні відзначають, яким цей день був в історії, хто святкує іменини. Про це та інше читайте у добірці від Життєвих обріїв.
ДЕНЬ 192 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 192 RUSSIAN AGRESSION
3 вересня відзначають Всесвітній день бороди, День відкриття унікальності ДНК, День народження бюстгальтера та День хмарочосів.
День міста Суми.
Православна церква вшановує пам'ять святого Тадея.
День відкриття унікальності ДНК
ДНК – дезоксирибонуклеїнова кислота –своєрідний складно влаштований код, в якому містяться відомості про нашу індивідуальну спадковість. Молекула здатна не лише зберігати інформацію, а й передавати її далі наступним поколінням.
Дані, закодовані дивним чином, задають основу програми розвитку живої істоти, визначаючи цим хід її життя. Довгий час речовина сприймалася вченими лише як накопичувач фосфору. Її справжнє призначення було відкрито лише у 1868 році, і тоді ж ідентифікований носій отримав назву нуклеїнової кислоти.
До середини 20 століття генетики не знали, яка структура кислоти насправді. У 1953 році Джеймс Вотсон і Френсіс Крік висунули теорію подвійної спіралі. Через 9 років їх здогади були підтверджені на практиці, і праця вчених була винагороджена Нобелівською премією.
3 вересня 1984 року генетик Алек Джефріс, який працював на території Великої Британії, вивчав в одній із місцевих лабораторій новітній спосіб відстеження видимих відхилень в хромосомах. Вивчаючи рентгенографію ДНК вчений виявив цікавий факт - ланцюжки макромолекули у людей абсолютно унікальні за будовою. Він з'ясував, що така послідовність є свого роду паспортом генетики людини, що можна використовувати для абсолютної і безпомилкової ідентифікації її особи.
Всесвітній день бороди
Щопершої суботи вересня відзначається Всесвітній день бороди. Усі представники чоловічої половини людства, що носять бороду, можуть приєднатися до акцій, присвячених цьому святу.
Для когось носіння бороди, до того ж постриженої певним чином, було і залишається ознакою приналежності до релігійної течії, для когось - до певної субкультури. У історії кожного народу ставлення до зовнішності чоловіків змінювалися з часом. Були тривалі періоди історії, коли носіння бороди було вказівником приналежності чоловіка до певного соціального прошарку, ознакою мужності або показником статечності та солідності.
Сьогодні носіння бороди тісно переплелося і з модними тенденціями у зовнішньому вигляді чоловіка. Борода стала трендом. Повернення моди на носіння бороди призвело і до розширення спектра сфери послуг, коли перукарські салони почали надавати послуги з догляду за бородою, дотримуючись ринкового принципу слідування за попитом. Почали відроджуватися поняття "цирульня", "барбершоп". У цих закладах окрім стрижки волосся надається цілий спектр послуг з догляду за вусами та бородою. Багато подібних закладів стають схожими на чоловічі клуби.
День народження бюстгальтера
Перший патент на винахід бюстгальтера під назвою Caresse Crosby був виданий 3 вересня 1914 американці Мері Фелпс Якоб. Відмовившись від жорсткого корсету, вона почала використовувати конструкцію з двох хусток і стрічки. Усі жінки в цей час носили корсети, і новація успіху не мала.
Але заповзятливий чоловік винахідниці, який служив у корсетній фірмі, запропонував своїм господарям новинку, і ті виявилися провидцями, придбавши у Мері патент за 1500 доларів. (За 260 доларів тоді можна було купити автомобіль).
У 1917 армійське командування США звернулося до американських жінок із проханням відмовитися від бюстгальтерів, забезпечених металевими деталями. Це допомогло заощадити велику кількість металу, що дозволило побудувати два військові кораблі.
У 1920-ті роки бюстгальтер все ще називали м'яким корсетом, шили його з корсетних тканин - мадаполама, дамаста, атласу. У 1930-х роках в США вперше стали виробляти бюстгальтери з чашками різних розмірів та еластичними бретельками.
У 1932 році форму бюстгальтера змінили, акцентуючи увагу на глибині чашок. А в 1935 році вигадали подушечки, що вставляються в бюстгальтер і надають жіночим грудям пишноти. В цей же період була запроваджена нумерація чашок від А до D. Після винаходу нейлону в 1938 для виготовлення бюстгальтерів стали застосовувати не лише натуральні матеріали, але й синтетику.
День міста у Сумах
Місто заснували у 1655 році. На це вплинули сумні події визвольної боротьби 1648-1652 років під проводом Богдана Хмельницького. Тоді козаки та селяни почали переселятися із Київської області на лівий берег Дніпра. На місці сучасного міста козаки збудували оборонні споруди, що й стало початком поселення.
Ще цього дня:
1912 - У Великій Британії розпочав роботу перший у світі консервний завод;
1914 – Добровольчий легіон Українських Січових Стрільців (УСС), створений у Львові у серпні, прийняв присягу на вірність Австро-Угорській імперії;
1939 – Об 11.15, за 15 хвилин після закінчення терміну британського ультиматуму щодо виведення німецьких військ з Польської республіки, прем'єр-міністр Невілл Чемберлен оголосив, що Велика Британія вступає у війну з Третім Рейхом. Її підтримали Австралія, Нова Зеландія та Британська Індія. О 15:00 війну Третьому Рейху оголосила і Французька республіка;
1943 – Британські війська під керівництвом маршала Монтгомері висадилися на півдні Королівства Італія. Цього ж дня італійський уряд на таємних переговорах погодився на капітуляцію.
1953 - Набула чинності Європейська Конвенція про захист прав людини та основних свобод;
1959 - Японська корпорація "Соні" розпочала випуск транзисторних радіоприймачів;
1971 - Проголошено незалежність Катару;
1973 – У Києві відкрито пам'ятник Лесі Українці;
1993 - У Масандрі (Республіка Крим) президенти Росії та України Борис Єльцин та Леонід Кравчук підписали протокол про врегулювання конфлікту навколо Чорноморського флоту (Массандрівські угоди);
1999 - У Франції суддя припинив справу проти 9 папарацці, які переслідували машину з британською принцесою Діаною в ніч на її загибель (31 серпня 1997 року). Винним в інциденті визнали водія авто, у якого в крові знайшли алкоголь. Він їхав із перевищенням швидкості і не впорався з керуванням;
2004 - Унаслідок стрілянини (штурму) школи № 1 у Беслані (РФ) загинули приблизно 350 заручників, мирних мешканців та правоохоронців. Було вбито 31 терориста, один, Нурпаша Кулаєв, залишився живим, отримав довічне ув'язнення;
2005 – Збірна України з футболу вперше у своїй історії отримала право виступити на Кубку Світу;
2014 - У селі Перемога на Луганщині російські бойовики здійснили обстріл із реактивних установок "Смерч" і фактично зруйнували селище. В результаті бомбардувань було також знищено військову базу 3-го батальйону тероборони Львівщини "Воля", яка розміщувалася поблизу села.
Церковне свято
У цей день відзначається пам'ять святого Тадея - апостола від сімдесяти. Тадей народився в сирійському місті Едессі. Прийшовши одного разу до Єрусалима на свято, він почув проповідь Іоана Предтечі і прийняв від нього хрещення в Йордані. Пізніше він став учнем Ісуса. Після страти Христа і його воскресіння апостол Тадей вирушив проповідувати в Сирію і Месопотамію.
У своєму рідному місті Едессі він навернув до християнства князя Авграря, багатьох простих людей і навіть жерців. Проповіді Тадея часто супроводжувалися дивами - той же Авгар дивним чином вилікувався від прокази. Князь Авгар хотів нагородити апостола Тадея дарами, але той відмовився і пішов з проповіддю в інші міста, звертаючи багатьох язичників до християнської віри. Дійшовши з проповіддю до фінікійського міста Віріта (Бейрут), Тадей заснував там церкву, а після цього помер.
Іменини: Олександр, Єфрем, Ігнатій, Корнілій, Павло, Рафаїл, Фаддей.
За інформацією interfax.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:---------------
ПОСТАНОВА ПРО ВІДРЯДЖЕННЯ ЗА КОРДОН ДЛЯ ЧОЛОВІКІВ ПРИЗОВНОГО ВІКУ ВІДКЛАДАЄТЬСЯ
Підписатись на телеграм канал Gazetahm.org
Сподобалась новина - поділись нею з іншими.